Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Průzkum: Lidé si přejí, ať obce dál uklízí chodníky. Ale pořádně

  12:25aktualizováno  12:25
Letošní zima přinesla jednu novinku: za stav chodníků už neodpovídají majitelé přilehlých domů, nýbrž obce. A výsledek? Na neuklizené chodníky si v průzkumu stěžují plné dvě třetiny lidí.

Chodníky by měla uklidit obec, myslí si lidé.

Změnu do zákona o pozemních komunikacích loni prosadil svérázný senátor a primátor severočeských Teplic Jaroslav Kubera (ODS), většina lidí ji přijala za svou.

Přesto dál platí, že chtějí-li v době sněhové kalamity chodit po uklizených cestách, musí vzít do ruky košťata a lopaty sami. Města totiž úklid nezvládají.

graf - Mají za chodníky odpovídat obce?V průzkumu agentury Median, který má MF DNES k dispozici, odpovědělo přes 56 procent dotázaných, že s novinkou v zákoně souhlasí. Na první pohled to tedy vypadá, že většina lidí vítá, že už nemusí nést odpovědnost za to, že si před jejich domem na obecním chodníku někdo zlomí nohu.

Na druhou stranu však většina lidí lamentuje, že se letos v zimě po chodnících chodí hůře než o minulých zimách. Tento názor sdílí třiašedesát procent dotázaných.

Dalších 21 procent lidí má za to, že chodníky jsou uklizené stejně. A těch šťastných, kterým letos chodníky opravdu uklízí obec, je mezi námi necelých třináct procent.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vnitro podalo stížnost na soud kvůli strhávání tibetských vlajek

Opoziční zastupitelé a další účastníci happeningu v Hradci Králové zamávali...

Ministerstvo vnitra podalo ve středu večer kasační stížnost Nejvyššímu správnímu soudu proti verdiktu Městského soudu....

Primátor Brna jedná o zapůjčení Slovanské epopeje. Pro festival Re:publika

Slovanská epopej ve Veletržním paláci, na snímku triptych Kouzlo slova

Na festivalu Re:publika 1918-2018, který se uskuteční na přelomu května a června v Brně, má být Slovanská epopej od...

Silný vítr způsobil výpadky elektřiny, hasiči likvidují popadané stromy

Spadlý strom zastavil 18. ledna odpoledne nakrátko dopravu mezi Hazlovem a Aší...

Silný vítr, který odpoledne začal foukat v Čechách, způsobil na mnoha místech pády stromů i výpadky dodávek elektřiny....

Najdete na iDNES.cz