Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


19:38
On-line reportáž z událostí spojených s protiromskými protesty končí. Děkujeme za pozornost.
19:18
Ostrava
Škody po řádění radikálů odhaduje ostravská policie jako vysoké. Poničeny byly domy i vetší počet aut.
19:16
Ostrava
Do zásahu proti demonstrantům se v Ostravě zapojilo na tři sta policistů.
19:14
Ostrava
Při zásahu v Ostravě police zadržela 60 radikálů. Zraněni byli tři policisté a zatím přesně nezjištěný počet extrémistů. Šéf moravskoslezské policie Tomáš Kužel uvedl, že akce už byla ukončena a v ulicích je klid.
18:34
České Budějovice
Policie zadržela několik lidí také v Českých Budějovicích. Podle mluvčího Jiřího Matznera ještě není k dispozici konečný údaj, ale určitě to bude do desetil lidí.
18:16
České Budějovice
V Českých Budějovicích zůstává stále skupinka radikálů u Volfovy ulice. Sedí na lavičkách a pokřikují do oken.
18:08
Ostrava
V Ostravě ještě policie zcela neukončila zákrak protio radikálům. Těch už ale zůstává jen málo.
17:52
Ostrava
Mluvčí ostravské police Gabriela Holčáková oznámila, že policie zveřejní informace o zákroku a zadržených v 19:00.
17:38
Plzeň
Ředitel policie Plzeňského kraje Jaromír Kníže MF DNES řekl, že všech patnáct zadržených bude propuštěno po podání vysvětlení. Ve všech případech bude policie řešit provinění jako přestupky. U trojice radikálů vysvětlil, že byli zadrženi kvůli maskování.
  • Protiromští extremisté Plzeň (24. srpna 2013)

    Protiromští extremisté Plzeň (24. srpna 2013) / Autor: Marek Němeček MAFRA

17:34
Ostrava
V Ostravě policie zatýká mezi radikály. Zašla si pro ně i do jedné z restaurací, kam se jich část schovala.
17:28
Plzeň
Policie v Plzni prověřuje patnáct lidí. Tři jsou z průvodu radikálů a podle policistů se mohli provinit proti schromažďovacímu právu. Dvanáct lidí z demonstrace proti rasismu pak neuposlechlo výzvy policie. Mezi nimi je i Martin Marek, který byl jedním z iniciátorů petice proti stavbě obchodního domu na místě kulturního domu.
17:23
České Budějovice
V Českých Budějovicích stále posedává část radikálů na koečku poblíž Volfovy ulice. Poblíž je osm dodávek s těžkooděnci. Policie zatím vyčkává.
17:21
Plzeň
V Plzni demonstrace radikálů skončila. Průvod došel na konečnou tramvaje číslo jedna na Slovanech a akce byla ukončena. Policie cestou nemusela řešit žádný incident.
17:17
Ostrava
V Ostravě policie dál tlačí radikály po Nádražní ulici. Jejich počet se snížil a už jsou jich jen desítky. Kvůli zásahu nejezdí k hlavmu nádraží MHD a ani auta. Počet zadržených odhaduje redaktor z místa nejméně na dvacet.
17:05
České Budějovice
V Českých Budějovicích se několika skupinám radikálů, jedná se o desítky lidí, podařilo dostat k Volfově ulici. Tu ale policie zahradila a nepuští nikoho jinho, než místní.
17:01
Plzeň
Policie nemohla v Plzni trasu radikálů dlouhou dobu uvolnit proto, že si jejich odpůrci na jednom místě sedli na ulici. Tvrdili, že se jedná o "shromáždění sloužících k projevům náboženského vyznání," které ze zákona nemusíbýt předen nahlášeno.
  • 6 Ostrava po střetu radikálů s policisty. (24. srpna 2013)

    6 Ostrava po střetu radikálů s policisty. (24. srpna 2013) / Autor: Josef Gabzdyl, iDNES.cz

16:54
Ostrava
Policii se v Ostravě daří vytlačovat radikály po Nádražní ulici dále od čtvrti Přívoz. Intenzita střetů už výrazně polevila.
16:53
V Děčíně se nakonec sešlo na 300 lidí na základě výzvy na facebooku. Podle mluvčího policie Tomáše Pavlíka se však jen shromáždili a asi po dvaceti minutách rozešli.