Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prostituce má nový jev - sex z nouze

  10:45aktualizováno  10:45
Praha - Policie v poslední době zaznamenala v prostituci nový jev - sex z nouze. Představitelé radnice to označují za katastrofu. Středoškolačky, důchodkyně, ale také třeba matky samoživitelky, i tyto sociální skupiny žen si vydělávají sexem.

Podle kriminalistů si - společně s profesionálními prostitutkami - bere za sex peníze přibližně patnáct tisíc žen. Ty s příchodem léta opět začínají plnit ulice města.

Prostituce a la Pretty Woman, i jen na chleba
"Prostitutky-matky jsou zoufalé ženy. Prostituují, aby uživily své děti, zaplatily byt. Kolikrát si chtějí koupit lahev a i s dětmi vyskočit z okna," říká pražský policejní rada Lubomír Fiala.

Druhy prostituce:

- pouliční - většinou nezkušené dívky, na nichž parazitují kuplíři a další osoby
- silniční - na dálničních tazích a odpočívadlech (organizovaná mnohdy Romy)
- bytová - prostitutky vyšší úrovně se stálou klientelou
- hotelová - na těchto prostitutkách nejvyšší třídy parazitují recepční i taxikáři
- salonní - ženy jsou vedeny jako společnice, barmanky, tanečnice...
- po telefonu

Podle jeho zkušeností takové ženy tvrdí, že se na sebe ani nedokážou podívat do zrcadla. "Dvě hodiny se drhnou ve vaně. Na druhou stranu někdy dokážou vydělané peníze ušetřit a občas se jim podaří za touto svou životní etapou udělat tlustou čáru," poznamenává Fiala.

Policejní rada potvrdil, že studentky své tělo prodávají vedle chuti po sexu i kvůli existenčním problémům. "Vydělávají si na studia, protože od rodičů nemohou nic očekávat. Jsou to většinou holky, které do Prahy přijedou z menších měst v republice. A staré ženy? Existuje spousta chtivých gerontů."

Jestliže si tyto pouliční  ženy za jednu noc vydělávají zhruba tisíc korun, existují i prostitutky, které si dokážou za jeden den vydělat desetitisíce. Ty jsou však především vysoce vzdělanými společnicemi.  Ovládají několik světových jazyků, mají široký kulturně historický přehled. "Muži si je najímají třeba na několik dnů. K sexu ani dojít nemusí, svým klientům jsou neustále k dispozici a zajišťují jim program," potvrzuje Fiala.

Taxikáři jako pasáci?
Za kolik a kde? To je nejčastější otázka klientů i samotných prostitutek. Ty většinou své služby nabízejí v blízkých bytech v průchodech, v  autě. Ovšem i v taxíku. "I  tam to můžeme dělat, ale vyjde to dráž než třeba v pasáži, protože taxikář bude chtít alespoň pětikilo," tvrdí například jedna z prostitutek v Jungmannově ulici.

Z pasáctví taxikáře usvědčují i sami policisté. Například ve zprávě pražské kriminální policie se v kolonce hotelová prostituce píše: "Na těchto prostitutkách parazitují recepční, bagážisté, taxikáři i hotelová ochranka. Taxikáři v mnoha případech prostitutku prodávají třetím osobám." Podobně se vyjadřuje i Jiří Sellner, ředitel republikové policie Prahy 1. "Kolem Skořepky, Perlovky, Uhelného trhu stojí stále ty samé vozy a je asi jasné za jakým účelem. Tyhle dámy například v taxíku dvakrát objedou blok a prostitutka zatím svého zákazníka obslouží," říká Sellner.

Policisté již dlouho volají po tom, aby se prostituce soustředila do veřejných domů a vedla se jako beztrestná činnost. Se stejným návrhem přichází i městský radní pro bezpečnost Rudolf Blažek. Již v červenci se chystá předložit zastupitelstvu hlavního města svůj návrh. "Nynější situace je strašná. Prostituce ve veřejných domech by alespoň měla zajistit odvod daní i větší ochranu před pohlavními nemocemi. Každý majitel bude muset o svých prostitutkách vést lékařské zprávy," nastínil svůj návrh Blažek.

Vysněný princ ji znásilnil u popelnic

Jsou tři hodiny ráno a mladá prostitutka sedí v nonstop restauraci ve Spálené ulici. Dlouze si vychutnává cigaretu, popíjí kávu. Až po chvíli začne mluvit o tom, proč začala nabízet své tělo komukoliv na ulici.

"Když mě opustil můj chlap, zůstaly mi na krku dvě naše malé děti, nezaplacený nájem, žádná jistota," vykládá zastřeným hlasem, s nepřítomným výrazem ve tváři. Mluví o tom, že v sobě už dávno ztratila vášeň, a o svém muži hovoří jako o cizím člověku. "Už on ze mě vlastně udělal děvku, nedovolil mi pracovat, živil mě a nechal si to ode mě dělat nejrůznějšími způsoby, tedy když nebyl s jinýma," vypráví, ale zároveň sklesle přiznává, že na něm byla úplně závislá.

O chvíli později vstoupí do lokálu jiná prostitutka. Už starší, může jí být kolem padesáti let. "Kolik jsi si dneska vydělala?" pozdraví s přídavkem několika vulgárních slov svou kolegyni u hracího automatu a neopomene přitom drsně připomenout, že ona sama dnes nikoho neuspokojila. "Takhle bych nechtěla dopadnout," komentuje scénu plnou obhroublých slov potichu prostitutka u kávy.
Svoji předchozí odevzdanost však začne rychle měnit na touhu a mluví o svých plánech. "S tím sexem na ulici skončím, hned jak něco vydělám, dost mě to vysává, hlavně psychicky. Samotné praktiky jsou rutina, zvládnutá technika," poznamenává žena, která po celou dobu úzkostlivě tají své jméno.

"Mají pro mě jenom ty svoje nadržený penisy. Některý chlapi jsou fakticky děsivě ujetý," zvolá. Vypráví o mužích, které vzrušovalo, když ji při pohlavním styku bili, jindy zase chtěli, aby je pomočila, do genitálií jí strkali pěst. "Vždycky si říkáte, že přijede nějaký princ, který vás z toho dostane," zasní se.

Jednou prý přijel. V luxusním autě, oblečen do prvotřídního obleku, se zlatými řetězy na zápěstí. "Udělal mi to u popelnic v Jungmance, prý ho to děsně rajcovalo. Potom mi strčil pár stovek marek do výstřihu a ujel. Bylo to jako dobrovolné znásilnění, seděla jsem na těch odpadcích a bylo mi na zvracení. Dal mi ovšem hodně peněz, a tak jsem se umyla v lavoru s horkou vodou a řekla si, že to musím nějaký čas vydržet."

Vydržela i tuto noc. Dopila kávu, stáhla si minisukni a rtěnkou si zvýrazní ústa. Pak zase vyšla na ulici shánět zákazníka.

Jedna z prostitutek, které překvapil policejní zátah. (4. 4. 2001)

Policejní zátah nachytal nekolik prostitutek a 14 jejich klientů. (4. 4. 2001)

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

O Hrad se utkají Zeman s Drahošem. Ten má podporu většiny ostatních kandidátů

Kandidát Jiří Drahoš se v pražském volebním štábu raduje z postupu do druhého...

Do druhého kola prezidentských voleb postoupí Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Dosavadní prezident dostal 38,56 procenta...

Na prezidenta se hnala polonahá žena. Zeman je Putinova děvka, křičela

V místnosti, kam přišel volit prezident Miloš Zeman, se vysvlékla žena, skočila...

V místnosti, kam přišel volit Miloš Zeman, se vysvlékla žena a rozeběhla se k prezidentovi. Na obnažené hrudi měla...Na okraji Prahy havaroval autobus. Tři lidé zemřeli, zraněných jsou desítky

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic (12. ledna 2018)

Tři lidé zemřeli při nehodě linkového autobusu a osobního auta u Horoměřic u Prahy, zraněných je přes čtyři desítky,...

Na Zemana útočila Ukrajinka, která narušila jednání Lukašenka i fotbal

Angelina Diashová během protestu proti Alexandu Lukašenkovi

Aktivistkou hnutí Femen, která v pátek ve volební místnosti zaútočila na českého prezidenta Miloše Zemana, je 27letá...

ANALÝZA: Drahoš drží trumfy v souboji se Zemanem, Babiš si toho všiml

Jiří Drahoš postoupil do druhého kola prezidentských voleb. V nich se utká se...

Náskok 615 946 hlasů, který měl prezident Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby před Jiřím Drahošem, je optický...

Další z rubriky

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Otec propadl automatům, dva Jakubové pak vyhnali hazard z Jablonce

Z Jablonce nad Nisou musí zmizet hrací automaty, mohou zde zůstat jen kasina se...

Jakub Strnad ze sdružení Jablonec bez hazardu a opoziční zastupitel Jakub Macek jsou jedny z hlavních postav...

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Najdete na iDNES.cz