Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Propagaci sbírky zaplatí sponzoři

  0:01aktualizováno  0:01
Praha - Propagace veřejné sbírky na opravu Karlova mostu prý městskou pokladnu nijak nezatíží. Samotná sbírka je však některým trnem v oku. Město tvrdí, že celou informační kampaň v hodnotě přes milion korun zajistí téměř zdarma reklamní a mediální partneři. O ty podle primátora Jana Kasla magistrát nemá nouzi. "Média vědí, že s popularity Karlova mostu mohou jen těžit," míní Kasl.

V průběhu září zřídí magistrát webové stránky, na kterých budou mimo jiné zveřejňováni všichni dárci, jež přispějí na sbírkový účet. Připraven je tisk letáku v pěti jazycích a výroba informačních panelů o tom, proč most potřebuje opravu. V některých časopisech najdou zájemci složenky s číslem sbírkového účtu. Masivní televizní či rozhlasovou kampaň však město neplánuje.

TÉMA KARLŮV MOST:

Kdo dá peníze na opravu mostu?

NÁROD SOBĚ:
Sbírka na most začala

Magistrát zveřejnil také logo sbírky. Umístěno bude na pěti pokladničkách, které by se do října měly objevit v hlavním městě. Budou ze silného plexiskla, aby do nich bylo vidět a jejich výroba přijde na celkem na 35.000 korun. Obsah kasiček se bude každý den vybírat a převoz budou zajišťovat strážníci. Problémem zřejmě bude směna drobných mincí v zahraniční měně, které do kasiček vhodí turisté. Komerční banky je měnit nechtějí, takže vedení města bude jednat s Českou národní bankou.

"Pokladničky budou konkurovat jiným sdružením, které tímto způsobem peníze vybírají," míní starosta Prahy 1 Jan Bürgermeistr. Ten je zásadně proti celé sbírce. Se sbírkou nesouhlasí také ředitel Národní galerie Milan Knížák, avšak z jiného důvodu. "Je to chyba Prahy 1, která chce ma mostu jen permanentně vydělávat. Nehodlám zachraňovat město, které neumí nakládat s penězi," míní Knížák.

ON-LINE ROZHOVOR:

Zavřít Karlův most by byla katastrofa, říká rektor AVU Jiří Kotalík

Samotná sbírka není přitom v historii mostu žádnou novinkou. "Na Karlův most se podle historických pramenů vybíralo už při zahájení stavby a dokonce i  po povodni v roce 1890, kdy došlo k jeho výraznému poškození," podotknul rektot ČVUT Jiří Witzany.

Strahovský klášter v Praze 6 je vidět v pozadí Karlova mostu. (14. února 2001)

Denně projde Karlovým mostem stovky lidí. (14. února 2001)

Celek Karlova mostu ze Staroměstské věže. (14. února 2001)

Staroměstská věž Karlova mostu s kostelem svatého Salvátora. (14. února 2001)

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Prezident Zeman přijme demisi vlády příští týden ve středu

Prezident Miloš Zeman a předseda hnutí ANO Andrej Babiš na tiskové konferenci...

Prezident Miloš Zeman přijme demisi menšinové vlády ANO ve středu 24. ledna. Telefonicky se na tom ve čtvrtek domluvil...

Tramvaje budou mít měsíc výluku, vynechají úsek Újezd - Malostranská

(Ilustrační snímek)

Tramvaje mezi pražskými zastávkami Újezd a Malostranská nebudou kvůli opravám měsíc jezdit. Výluka začne v pondělí 22....

VIDEO: U Horoměřic řidiči rádi jezdí s nohou na plynu, ukázal radar

Na silnici vedoucí k Horoměřicemům je povoleno jet maximálně 90 km/h. Spousta...

Místní obyvatelé tvrdí, že na silnici u Horoměřic, kde minulý týden při havárii autobusu zemřeli tři lidé a desítky...

Najdete na iDNES.cz