Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Vysočanské estakádě se opět propadla vozovka, autobusy musí jinudy

  13:49aktualizováno  13:49
Začátkem prosince se Vysočanská estakáda dočkala obousměrného autobusového provozu, nyní je ale opět uzavřená. Tak jako v červenci se na ní opět propadla část komunikace, byť byl propad méně rozsáhlý. Autobusy čtyř linek MHD ale musejí jezdit jinudy.

Vozovka se propadla v oblasti křížení Vysočanské s ulicí Na Jetelce. Propad o rozměru zhruba metr krát metr nastal okolo uliční vpusti na okraji vozovky, na jiném místě než předchozí propad z léta. „Nachází se v místě, kde jsme v předchozích místech sanaci podloží neprováděli,“ uvedl mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Dopravní podnik uvedl, že kvůli propadu vozovky je v obou směrech uzavřena zastávka Nad Jetelkou pro linky 182, 183 a 195, zastávka Prosek ve směru Miškovice, resp. Sídliště Čakovice je zrušena pro linky 136 a 195. Všechny čtyři linky musejí jezdit po objízdných trasách. V místě propadu totiž dosud autobusy jezdily kyvadlově kvůli opravám předešlého propadu.

Fotogalerie

Zastávka Prosek ve směru na Jižní Město, resp. Jesenickou, je přemístěna do Čakovické ulice zhruba 90 metrů za křižovatkou s Proseckou.

Dotčené linky se Vysočanské estakádě vyhýbají zhruba od jedenácti hodin.

Propad potvrdila policejní mluvčí Iveta Martínková.

„V dopoledních hodinách vyjížděli policisté do Vysočanské ulice, kde se propadla část komunikace. Na místo byl přivolán technik, v jehož gesci policisté případ nechali,“ řekla iDNES.cz mluvčí Iveta Martínková.

Rozsáhlý propad vozovky se na Vysočanské estakádě odehrál letos v červenci, kdy se pod vozovkou vytvořila kaverna (snímek z místa a popis, proč se silnice propadá, najdete zde).

Dopravní podnik dokázal na podzim zprovoznit autobusové linky na estakádě aspoň ve směru z Proseka na Vysočany, v opačném směru jezdily spoje objízdnou trasou. V prosinci začaly autobusy jezdit v obou směrech, dopravu však řídily semafory a osobní doprava místem projíždět nemohla (více zde).

Poměrně častým důvodem podobných propadů bývá porucha na vodovodním řadu či kanalizaci - únik vody rozvolní podloží, které sesedne, čímž se vozovka poškodí. Zejména starší rozvody vody či kanalizace pak bývají náchylnější k poruchám vlivem intenzivní dopravy.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Okamurův bratr chce v Praze 8 do Senátu, má už podporu místních lidovců

Hayato Okamura je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích.

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně kandidoval do Senátu Hayato Okamura. Pokládají ho za výraznou a silnou osobnost, a...

Komunistům nevadí Babiš jako premiér. Budou jednat o toleranci nové vlády

Andrej Babiš a Vojtěch Filip při předvolební debatě lídrů stran v roce 2013.

Komunisté se s hnutím ANO dohodli, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše, kterého chce i...

Europoslanec Ježek se rozešel s ANO. Telička hnutí kritizuje za vlastní gól

Europoslanec Petr Ježek (na snímku z 24. února 2014)

Europoslanec Petr Ježek ukončil spolupráci s ANO kvůli odlišným názorům na podporu prezidenta Miloše Zemana ve volbách...

Najdete na iDNES.cz