Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Projekt teleworking na portále MSN.ATLAS.CZ

  15:03aktualizováno  15:03
- Na předním českém internetovém portále MSN.ATLAS.CZ je na serveru job.atlas.cz uveden do provozu projekt teleworking - práce na dálku. Zahájením projektu teleworking chce MSN.ATLAS.CZ přispět ke zvýšení efektivnosti trhu práce. Zřízení centrály pro teleworking může být jednou z cest, jak snížit nezaměstnanost a napomoci přípravě a přechodu naší společnosti na skutečně informační společnost.

Nové informační a komunikační technologie, zejména pak Internet, totiž vyvolávají a ovlivňují změny v pracovní sféře. Oproti dosavadní organizaci práce, založené především na výkonech práce v pracovních centrech, nové přístupy teleworking (název používaný v EU) a telecommuting (název uživaný v USA) preferují přesun pracovních úkolů k řešitelům, jejichž pracovní místo je domov a pracovní nástroje počítač, telefon a Internet. V současnosti pracuje v zemích EU v různých formách režimu teleworkingu kolem 9 milionů obyvatel a očekává se jejich další rychlý nárůst. K dominantním jevům na trhu práce v České republice v roce 1999 patřil růst dlouhodobé nezaměstnanosti. Ta se kromě již tradičně problémové skupiny, co do postavení na trhu práce - uchazečů s nízkou kvalifikací -  týká také čerstvých absolventů škol  a handicapovaných lidí se sníženou pracovní schopností.
Na serveru http://job.atlas.cz  je v nové sekci Teleworking první komplexní seznámení s touto u nás dosud málo publikovanou problematikou, jsou tu vysvětleny různé formy teleworkingu, přínosy a rizika pro zaměstnance i zaměstnavatele, jsou zde uvedeny odkazy na relevantní tuzemské i zahraniční zdroje informací. Nechybí zde ani odpovědi na nejčastější otázky, které se k teleworkingu vztahují. Po vyhodnocení odezvy, zejména ze strany zaměstnavatelů a jejich připravenosti na zcela jiný způsob zadávání a kontroly odvedené práce, bude projekt završen v druhé etapě soustředěním nabídky / poptávky prací vhodných pro teleworking.
Jan Sekula, Product manager společnosti ATLAS.CZ, dodává: "Teleworking určitým způsobem vymaže případný handicap zaměstnance - jeho věk, zdravotní stav nebo  vzdálenost od zaměstnavatele.  Může být proto řešením pro  ty, kdo mají dnes na trhu práce z těchto důvodů menší šance.".            
ATLAS.CZ, a.s. je česká akciová společnost provozující přední internetový portál MSN.ATLAS.CZ (http://msn.atlas.cz). Portál = umělecky ztvárněný vchod, brána (architekt.),  v internetové terminologii vstupní bod do Internetu, poskytující kromě jiného zpravodajství, vyhledávání, personalizaci, freemail, freewebhosting a obchodování (nákupy, aukce).

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Katalánský parlament zvolil nového předsedu, je jím separatista Torrent

Poslanci katalánského parlamentu jako svého předsedu zvolili separatistického...

Na úvod ustavující schůze katalánského parlamentu, který vzešel z prosincových předčasných voleb, dnes poslanci jako...

Trumpův exporadce Bannon nebude muset před velkou porotu, tvrdí CNN

Stephen Bannon, vrchní poradce prezidenta Donalda Trumpa

Někdejší hlavní stratég amerického prezidenta Donalda Trumpa Stephen Bannon uzavřel dohodu se zvláštním vyšetřovatelem...

Zima, až oči zamrzají. Na Sibiři naměřili minus 65 stupňů

Hitem internetu se stalo selfie Anastasie Gruzděvové z Jakutska, které v minus...

Zima jako v Rusku, to letos platí více než v jiných letech. Především v Jakutsku na Sibiři, tradičně nejchladnějším...

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz