Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Proč Paroubek nejede buldozerem Paroub?

  14:25aktualizováno  14:25
Autobus od Tonyho Blaira? Narychlo a draze sehnaná náhražka! Reportérům Objevu MF DNES se podařilo zjistit, že Jiří Paroubek chtěl původně vyjet do volební kampaně buldozerem.

Jiří Paroubek si zálibně prohlíží model buldozeru, kterým chtěl vyjet do volební kampaně. | foto: Martin StolařMF DNES

Objev DNES

"Buldozer vymyslel Jiří Paroubek sám, jako ostatně všechno včetně žárovky, lyží a teorie relativity," říká jeden z poradců premiéra, který si nepřeje být jmenován.

Podle jeho slov buldozer, pro který bylo přichystané jméno Paroub, neměl být obyčejný. Měl mít rozšířenou kabinu a hlavně jaderný motor, sponzorský dar od ČEZ, který by mu dal až dvousetkilometrovou rychlost vládní limuzíny, na kterou je Paroubek zvyklý.

"Jenže to budeš, Jirko, potřebovat výjimku od ministra dopravy, a tu ti ten fráterník Šimonovský nedá," řekl na tajné poradě vedení ČSSD akurátní Sobotka.

Paroubek ho odbyl: "Na každém ministerstvu máme své lidi, Bohoušku, ti výjimku snadno zařídí."

Získáním výjimky byl pověřen bývalý voják, šéf volební kampaně Tvrdík. Zbytek příběhu vyplývá z policejních odposlechů, které se podařilo Objevu získat. Jména obviněných uvádíme iniciálami.

Tvrdík: "Příteli J. L., potřebuju výjimku tady na ten buldozer, ukaž, že jsi sociální demokrat, a podepiš."
J. L.: "Ojojoj, to není prácička, to je práce! Příteli Tvrdíku, co to po mně chceš, cožpak nevíš, že to odporuje vyhlášce č. j. 47089/d o pozemních komunikacích, paragraf 26 písmeno 12?"
Tvrdík: "Strana to potřebuje."
J. L.: "Já jsem ale jako úředník nestranný! Víš co? Běž za L. S. Ta tu vede sekretariát a je schopná zařídit cokoliv."
Tvrdík: "Přítelkyně L. S., potřeboval bych jako výjimku tady na ten buldozer."
L. S.: "Ojojoj, to nevíš, že je to v přímém protikladu k podnormě o silničních válcích a radlicích, kterou vydalo ministerstvo školství v roce 1953 jako zvláštní tisk?"
Tvrdík: "Jistě, ale strana to potřebuje."
L. S.: "A za přítelem J. L. jsi už byl? Ten má dlouhé prsty, ten by snad mohl pomoci."
Tvrdík: "Byl."
L. S.: "No tak to pomůžou jenom pražce."
Tvrdík: "Pražce?"
L. S.: "Jo, pražce, tak my na ministerstvu dopravy říkáme kapříkům, jabkám, desetníkům... Ostatně, jak jste tomu říkali na ministerstvu obrany?"
Tvrdík: "Kulky."
L. S.: "Tak my říkáme pražce. A tuhle výjimku by spravilo tisíc pražců. Pět set pro mě a pět set pro kolegu J. L. Proboha, který hovado se sem touhle dobou dobejvá! Čoveče, to nevíte, že nejsou úřední hodiny..."
Inspektor: "Ruce vzhůru, policie!"

"A tak nejenže přišel premiér Paroubek o buldozer a zdatné spolustraníky na ministerstvu dopravy, ještě si musel za drahé peníze pronajmout autobus od toho lichváře Blaira," uzavírá nejmenovaný poradce.



Hlavní zprávy

Nejčtenější



Další z rubriky

Vnitro podalo stížnost na soud kvůli strhávání tibetských vlajek

Opoziční zastupitelé a další účastníci happeningu v Hradci Králové zamávali...

Ministerstvo vnitra podalo ve středu večer kasační stížnost Nejvyššímu správnímu soudu proti verdiktu Městského soudu....

Silný vítr způsobil výpadky elektřiny, hasiči likvidují popadané stromy

Spadlý strom zastavil 18. ledna odpoledne nakrátko dopravu mezi Hazlovem a Aší...

Silný vítr, který odpoledne začal foukat v Čechách, způsobil na mnoha místech pády stromů i výpadky dodávek elektřiny....

Léky přes čáru. Pojišťovny budou vracet víc peněz za léčiva na předpis

Léky a peníze

Lidé nad pětašedesát let a děti mohou od ledna za léky na recept ušetřit. Snižuje se totiž ochranný limit, tedy částka,...

Najdete na iDNES.cz