Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Proč natoaktual.cz?

  9:03aktualizováno  9:03
Dnes je tomu přesně 1096 dnů, co se nejmocnější politicko-obranné uskupení v lidských dějinách rozšířilo o Českou republiku, Polsko a Maďarsko. Přitom ještě v březnu roku 1989 by asi jen málokdo uvěřil, že za deset let nebudou ve střední a východní Evropě u moci komunisté, a že po hřebenech Beskyd, Javorníků a korytem řeky Moravy povede východní hranice NATO.

Události nabraly velmi rychlý spád a zdánlivě vyvrcholily 12. března 1999 vstupem do Aliance.  To však byl teprve počátek. Už za tři roky poté se v Praze jako v první postkomunistické zemi uskuteční summit NATO.

A opět by asi v březnu 1999 nikoho nenapadlo, že hlavy devatenácti členských států budou v Praze letos v listopadu jednat třináct měsíců po dosud nebývalém teroristickém útoku na nejsilnější zemi Aliance, který vůbec poprvé ve více než padesátileté historii NATO vyvolá aktivaci článku o společné obraně.

NATO je svazkem demokratických států. A demokraciích mají nezastupitelnou úlohu občané. A ti mají nezadatelné právo na seriózní informace o politickém dění kolem nich. Obzvláště, pakliže se týkají zajištění jejich bezpečnosti.

Projekt natoakatual.cz je zatím "průkopnický" v rámci všech zemí NATO. Klade si za cíl umožnit co nejširšímu počtu obyvatel České republiky umožnit získávat co nejširší škálu informací týkající se NATO a tím napomoci k lepší orientaci v tomto opět hektickém tempu dějin.

Jsme velice rádi, že jsme se domluvili na spolupráci s nejnavštěvovanějším českým zpravodajským portálem iDNES, která je zárukou, že se námi připravované materiály osloví nejširší veřejnost.

V žádném případě nehodláme zveřejňovat  jakési "reklamní" články. Jsme připraveni zveřejňovat i kritické názory a komentáře.

Samozřejmě nás velmi zajímá, a to prosím neberte jako zdvořilostní frázi, Váš názor na námi připravované stránky natoaktual.cz. Uvítáme Vaše náměty a návrhy, o čem byste se zde rádi dočetli a dozvěděli. Kontaktujte nás prosím prostřednictvím  e-mailové adresy info@natoaktual.cz.

Nejzajímavější postřehy a názory samozřejmě zveřejníme.

V úctě

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Afghánská produkce opia trhá rekordy, zisky jdou do kapsy Talibanu

Makové pole

Produkce opia pro výrobu heroinu je na historicky nejvyšší úrovni, varuje zpráva OSN. Jde o 9 tisíc tun, tedy takřka...

Uchazeči o Hrad mají obavy z terorismu, někteří by znovu zavedli vojnu

Debata osmi prezidentských kandidátů o obraně, bezpečnosti a zahraniční...

Především o obraně, bezpečnosti a zahraniční politice debatovalo v úterý večer osm kandidátů na českého prezidenta v...

Armáda potřebuje finance, talentované lidi a drony, nabádal Zeman

Velitelské shromáždění náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře k objasnění...

Česká armáda potřebuje kromě dostatečných finančních prostředků také talentované lidi, prohlásil na tradičním...Najdete na iDNES.cz