Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Proč komunisti pomohli Klausovi na Hrad

  11:04aktualizováno  11:04
Při volbě prezidenta sehrály rozhodující roli hlasy komunistických poslanců a senátorů, to dnes ví každý. Ale nezasvěcení nebo prostoduší lidé si kladou otázku: Jak je to možné? Jak se mohli soudruzi z našeho vedení zpronevěřit své politické linii a pomoci na hrad čelnému představiteli kapitalismu? ptají se řadoví členové KSČM.
Proč podpořili nejvýraznějšího představitele "autentické pravice" právě levicoví extrémisté? žasnou naivní fanynky Václava Klause.
Na jejich otázku je snadná odpověď: protože Václav Klaus a KSČM mají víc společného, než je to, co je rozděluje.
1. Václav Klaus je vlastně marxista, i když známou thesi o všemocné úloze hospodářské základny a vedlejší roli kulturní nadstavby podává slovy "rozhodující je trh".
2. Václav Klaus se netají svou nechutí k Evropské unii, což zní Grebeníčkovým komunistům jako rajská hudba. Ti nechtějí do EU ani náhodou. Nezáleží na tom, jakou motivaci mají tito dnešní spojenci - u .V.K. je to patrně obava, že by kohout, který má dominantní postavení na českém politickém hnoji, na evropském hnojišti byl naprosto bezvýznamný.
3. Václav Klaus se nikdy aktivně nezapojil do boje proti komunistické diktatuře (na rozdíl od chartisty Jana Sokola, tomu to také KSČM neodpustila). Přežíval jako tichá šedivá myška v pseudovědeckém prognostickém ústavu a čekal na svou příležitost. Tu vycítil po pádu komunistické vlády, a když přestalo hrozit, že bude předveden na policii nebo dokonce vyhozen z práce, rázem se z něho stal neohrožený bojovník za demokracii.
4. Václav Klaus se nikdy netajil svým odstupem od církví, které komunisté po čtyři desetiletí soustavně decimovali. (Jan Sokol je naproti tomu věřící křesťan.)
5. Václav Klaus často něco jiného říká a něco jiného dělá. Vydává se za pravicového politika, ale podstatné reformy (např.privatizaci bank a velkých bankrotujících podniků, deregulace cen) stále odkládal, až mnohé z nich nakonec museli provést sociální demokraté. Typickou ukázkou rozdílu mezi Klausovými slovy a jeho činy se stalo volební heslo v předposledních volbách do parlamentu, z tisíců debilboardů se na nás usmíval pan předseda s heslem "S Klausem, nebo doleva!" A hned po volbách se ukázalo, že slovíčko "nebo" byla tisková chyba, vzápětí totiž pan předseda pomohl instalovat vládu levice a udržoval ji při moci čtyři roky opoziční smlouvou. Nebylo to samozřejmě zadarmo, dostalo se mu zato podílu na moci. Grebeníčkovi komunisté si jistě řekli, s tak zásadovým člověkem třeba někdy oposmlouvu uzavřeme i my!
6. Pro KSČM jsou Spojené státy úhlavním nepřítelem už z dob, kdy čeští komunisté poslali největšímu masovému vrahu lidských dějin soudruhu Stalinovi vlak darů k jeho narozeninám. Václav Klaus a jeho ODS však dává spojenectví s USA přednost před EU. Jsou v tom zájmy obou spojenců diametrálně odlišné? Ale kdež! Slova jsou jen slova. Když nastane situace, kdy je třeba slova proměnit v činy, Václav Klaus udělá něco úplně jiného, než říkal. Pamatujete se, jak se choval v době Kosovské krize? Četli jste teď o jeho postoji v irácké krizi? S Grebeníčkem v jedné řadě!
7. Václav Klaus je přívětivost sama, když usiluje o moc a je závislý na hlasech lidí. A jen se k moci dostane, začne se chovat docela jinak. Zažili jsme to, o jeho aroganci jsme četli stovky článků. I KSČ se kdysi tvářila jako nejdemokratičtější, nejlidumilnější strana- a její dědička KSČM se zase tak tváří - ale sotva se dostala k moci, zakroutila demokracii krkem. A její humánnost se projevila popravami politických odpůrců, zavíráním nevinných lidí do koncentračních táborů, otrockou prací vězňů v uranových dolech. Tím nechci ani v nejmenším naznačit, že by něčeho takového byl schopen V.K. Jen žasnu nad tím , že je schopen žadonit o podporu právě těch, kteří se nikdy za zločiny komunistické éry nejen neomluvili, ale hrdě se hlásí k minulosti své strany.
8. Z Václava Klause přímo kape touha po moci. Stejnou touhu mají i komunisti, ačkoli ji dovedou lépe skrývat. Obě strany by se spojily třeba s čertem, jen aby se dostaly k moci, tak proč by jim měl vadit soupeř z opačného konce politického spektra? Názorně to předvedly při volbě prezidenta.
9. Zadarmo ani kuře nehrabe, říká české přísloví. Co dostanou komunisti od Klause za to, že mu pomohli na Hrad? Můžeme si to spočítat na prstech jedné ruky. Prezident jmenuje ústavní soudce, vysokoškolské profesory, generály, uděluje milosti odsouzeným. Co když bude Grebeníčkův otec, pověstný estébácký vyšetřovatel z Uherského Hradiště, nakonec přece jen usvědčen z týrání vězňů a odsouzen?
Proč ale volili Klause všichni poslanci a senátoři z ODS? Copak tohle nevědí? Nebo žádný z nich není upřímný stoupenec pravice a odpůrce komunistů? Odpovím otázkou: Jak jinak se mohli zbavit otce zakladatele, který jim do všeho mluvil a o všem rozhodoval? Jistě trnuli hrůzou, že Václav Klaus nakonec zvolen nebude. Měli by ho pak stále v patách. Takhle na ně nebude mít čas. A z vděčnosti za velkou funkci jim bude při politickém kickboxu nestranně stranit. Dvojí užitek!
A proč při volbě prezidenta podrazili vedení své strany a volili s komunisty v jednom šiku i někteří poslanci z ČSSD, KDU-ČSL a snad i US? My pamětníci jsme nezapomněli, jak svou stranu zradili v roce 1948 všelijací ti Fierlingrové, Plojharové a Neumannové. Česká povaha se tak rychle nemění.
Otráveným přátelům, kteří nevěřícně sledovali Klausovu snahu zalíbit se komunistům, říkám. Prostě tu volbu ignorujte. Řekněte si, že jste ho prezidentem nevolili, a tedy vaším prezidentem není. Tak jako jsme neuznávali za svého prezidenta Gottwalda, Zápotockého, Novotného, Husáka.
A co když nás ta volba bude stát členství v EU? Pak si můžeme říct, vždyť tam s touhle politickou reprezentací ani nepatříme! Zvolit si do čela státu člověka, který nerozeznává špinavé peníze od čistých, který s vážnou tváří tvrdí, že přírodu nejlépe ochrání trh - jen bychom se v Evropě ztrapnili.
Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...Další z rubriky

Piráti chtějí kvůli bezpečnostním opatřením snížit Hradu rozpočet

Pražský zastupitel Mikuláš Ferjenčík

Pirátská strana navrhne, aby se omezil rozpočtová kapitola Správy pražského hradu. Chtějí tak vytvořit tlak a hrad, aby...

VIDEO: Ústí zbouralo poničený soukromý dům, peníze za demolici bude vymáhat

Demolice požárem poškozeného domu v Marxově ulici v ústeckých Předlicích.

Demoliční bagr v úterý zlikvidoval dům v ústecké čtvrti Předlice, který se v březnu částečně zřítil po požáru. I když...

Vydání Babiše. Nerozhodneme, dokud spis nebude ve Sněmovně, oznámil výbor

Farma Čapí hnízdo Andreje Babiše u Olbramovic na Benešovsku

Vydání lídra hnutí ANO Andreje Babiše a jeho pravé ruky Jaroslava Faltýnka se bude ve Sněmovně projednávat až v příštím...Najdete na iDNES.cz