Příprava na VŠ: zvládněte přijímačky na jedničku

  11:44aktualizováno  11:44
Maturitní nervák právě skončil a za chvíli vás čeká další. Čtěte, co se dá ještě stihnout k přijímačkám na VŠ. Speciální přípravné kurzy psychologie, práva, žurnalistiky, politologie a ekonomie nabízí například agentura Amos. Intenzivní kurzy najdou i zájemci, kteří se chtějí dostat na práva.

student, vysoká škola, knihy, studium | foto: Profimedia.cz

Speciální přípravné kurzy psychologie, práva, žurnalistiky, politologie a ekonomie, intenzivní výuku i simulaci zkoušek nanečisto nabízí od pondělí 26. května do pátku 30. května vždy od 17.00 do 20.00 hodin v Praze a Brně vzdělávací agentura Amos.

"Intenzivní týdenní kurzy jsou určené hlavně lidem, kteří na poslední chvíli změnili názor a vybrali si obor, kterému se dlouhodobě nevěnují. Naučit se dokonale na zkoušky za týden je totiž nereálné. Mohou však utřídit znalosti, procvičit problematické pasáže. Poradíme také uchazečům, jak se u zkoušek chovat, na co dát pozor a na co se zaměřit," nabízí Jiří Kadlec, majitel agentury Amos, která provozuje server kampomaturite.cz.

. Příprava k maturitě

Přijímačky z matematiky

Přijímačky na práva

Testy studijních předpokladů

(ve formátu pdf)

Zájemce o studium psychologie čeká tříkolový pohovor, při kterém odborníci zkoumají osobnost dotyčného. Jeho postoje k různým problémům, zájmy. Agentura učí mladé lidi, jak reagovat u zkoušek, jak odpovídat, na co se nachystat, jak prodat to, co umějí, a čeho se vyvarovat.

Práva: příprava v Praze, Brně nebo přes internet
Pomoc pro studenty, které čekají přijímačky na práva, nabízí několik agentur. Předposlední a poslední květnový víkend se můžete zúčastnit kurzů právní logiky a práva za 2 200 korun, které pořádá agentura Tutor ve svých učebnách v Praze.

"Na přelomu května a června nabízíme ještě další víkendové kurzy v Praze a Brně. Matematiku na ČVUT, andragogiku, angličtinu na VŠE, biologii na ČZU, přípravu na lékařské fakulty a další," vypočítává Miroslava Zvolánková z Tutoru.

Pětidenní (od 1. 6. do 5. 6.) intenzivní kurz logiky pro právnické fakulty nabízí kurzy-fido.cz za 3 190 korun také v Praze. "Kurzy chystáme v tomto termínu kvůli přijímačkám na pražská práva. Spolupracujeme totiž se společností Scio, která tyto přijímačky 7. 6. pořádá," vysvětluje Martin Víta.

Speciální stránky pro přijímačky na právnické fakulty připravila agentura Aleph. Adresa pro lékařské fakulty je www.aleph.cz/medicina. Studentům tu nabízejí konkrétní internetové kurzy, třeba analytického nebo kritického myšlení a úsudku. Jeden kurz obsahuje 60 až 90 řešených úloh a zkušební testy. Cena 59 korun.

. Kam se ještě dá přihlásit

www.kampomaturite.cz/index.asp?menu=658&record=26441

* přihlášky ještě přijímá většina soukromých vysokých škol

* některé technické fakulty veřejných škol mají už vypsaná druhá kola přijímaček, ta se ještě rozšíří po skončení prvních kol v červenci a srpnu

Matematika, kam se podíváš
Koho trápí nezvládnutá látka z matematiky, má šanci se zúčastnit buď osobně, nebo po internetu osvědčených lekcí matematiky pro zanedbané. Ty jsou určeny převážně pro uchazeče o studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Matematika pro zanedbané je každou středu a čtvrtek od 17:30 v Praze 5. Hodina a půl výuky stojí 200 korun. Na serveru e-matematika. cz nebo zkousky-nanecisto.cz můžete e-mailem konzultovat i individuální problémy nebo dotazy.

Na stejném místě najdete i informace o intenzivním matematickém víkendu. "Nejbližší bude na přelomu května a června. Od pátku do neděle za 1 300 korun," upřesňuje matematik a specialista na přípravu ke zkouškám Petr Husar.

Zkoušky nanečisto na VŠE z matematiky - nácvik testů z minulých let je přístupný vždy v pondělí a úterý od 18 hodin v pražském Gymnáziu Na Zatlance.

"Na www.e-matematika.cz/vysoke-skoly/ nabízíme kompletně řešené testy z matematiky na VŠE z let 2004-2007 a detailní rozbor vybraných témat," uvádí další možnosti přípravy z matematiky Husar.

Last minute kurzy od 50 do 800 korun

Typové testy z minulých let zveřejňují na svých webech jednotlivé vysoké školy. Vyplatí se na ně podívat, protože zjistíte nejen to, na co se u zkoušek ptají, ale i jak. Tipy na dobré výukové servery najdete také na všech specializovaných studentských stránkách.

Intenzivní internetové kurzy od 50 do 800 korun určené pro efektivní přípravu v posledních týdnech před zkouškami nabízí společnost Scio. Nabídka platí pouze do 31. 5. 2008 a v této době musíte také do kurzu poprvé vstoupit.

Přístup pak budete mít 30 dní (24 hodin denně) od svého prvního vstupu. Vybrat se dá ze základů společenských věd, matematiky, obecných studijních předpokladů, angličtiny, dějepisu, češtiny, biologie, fyziky a dalších.

"Jako rychlou pomoc můžeme nabídnout knížky k přijímačkám, kde je spousta testových otázek i s vysvětlením, jak na to. Nabídka je na www.knihkupectvi. net," dává tip Linda Pchálková z agentury Sokrates. 

. Na VŠE přihláška až do června

Zajímavou úpravu přijímacího řízení nabízí Národohospodářská fakulta VŠE. Jediným kritériem k přijetí je dosažení potřebné hranice ve zkoušce Obecné studijní předpoklady (Scio).

Všem uchazečům, kteří dosáhnou výsledku potřebného k přijetí, nabízí fakulta možnost, aby v případě, kdy si nepodali přihlášku ve stanoveném termínu, přišli s certifikátem dosvědčujícím výsledek srovnávacích zkoušek.

Na místě pak vyplní přihlášku a fakulta je přijme ke studiu.

Pavla Ondráčková ze studijního oddělení Národohospodářské fakulty dodává: "Hranice výsledku testu potřebná k přijetí bude zveřejněna na webu školy 13. 6. Poté se během posledních dvou červnových týdnů mohou studenti přihlásit ke studiu."

Autoři:Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tenhle objev se vymyká všemu, říká o úspěchu českých egyptologů jejich šéf

Ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta.

Čeští egyptologové opět potvrdili, jak jsou mimořádně úspěšní na své koncesi v Abúsíru nedaleko Káhiry. Oznámili další...

Zeman opět v živém vysílání mluvil vulgárně. O ekonomických „zm*dech“

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v živém vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu opět mluvil vulgárně. Nejprve se ujistil, že...Kvůli Zemanovým vulgaritám jsem chtěl vysílání ukončit, řekl moderátor ČRo

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v pondělním živém vysílání Českého rozhlasu označil solární barony za ekonomické zm*dy. A opět...

Mladík zavraždil na Krymu dvě desítky studentů, zřejmě ze zhrzené lásky

Ve škole na Krymu se střílelo. Policie čin vyšetřuje jako masovou vraždu. (17....

Ozbrojený mladík, který se údajně mstil za neopětovanou lásku, zabil ve škole v Kerči na anektovaném Krymu 19 lidí. Po...

Babiš: Příští rok mohu jít do penze, politika mi nic dobrého nepřinesla

Premiér v demisi Andrej Babiš při návštěvě Hradeckého kraje. (9. dubna 2018)

Český premiér si před studenty v rakouském Innsbrucku postěžoval, že mu politika nic dobrého nepřinesla. „Byla to...Další z rubriky

Polymer není jen pro děti. Studentka ukazuje jeho kouzlo lidem z celého světa

Lucie Štruncová (18. října 2018)

Když jí bylo jedenáct, rodiče jí z Německa dovezli dvě kostičky polymeru. Lucie Štruncová jeho kouzlu propadla a její...

Dokonale utajená a efektivní. Maffie byla baštou československého odboje

Tomáš Garrigue Masaryk přijíždí do Prahy. (21. prosince 1918)

Kapitán Jindřich Kostrba byl stíhacím esem rakouského válečného letectva. Jeden z prvních letců českého původu měl však...

V ČSSD probíhá štvanice na lidi s vlastním názorem, tvrdí Zimola

Jednání ústředního výkonného výboru ČSSD se konalo 20. října 2018 v Hradci...

Druhý muž sociální demokracie Jiří Zimola na svém Facebooku ostře kritizuje vlastní stranu. „Včera dosavadní širší...Najdete na iDNES.cz