Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Primátor Kladna skončil ve vazbě

  15:57aktualizováno  15:57
Okresní soud v Kladně poslal do vazby primátora města Milana Volfa. Panovalo podezření, že by mohl ovlivňovat svědky a pokračovat v trestné činnosti. Policie Volfa viní, že zneužil své pravomoci a nezákonnou podporou hokejového týmu připravil město o 41 milionů.

Primátor dorazil v doprovodu policistů do budovy soudu krátce po třinácté hodině. Přišel v tmavošedém obleku a jednání, které ho čekalo, nechtěl nijak komentovat.

"Je to nepříjemná situace, bez komentáře," stručně konstatoval chvíli před tím, než vstoupil do jednací síně. Odtud vyšel až po více jak dvou hodinách.

"Nerozumím tomu, nemám pro to vysvětlení," byla prakticky jediná slova, která pronesl k čekajícím novinářům.

O tom, jak soud rozhodl, nechtěl sám mluvit. "To vám řekne můj právní zástupce," dodal a odešel s policisty. Právník ale beze slova rychle opustil budovu.

Ve vazbě může být až tři měsíce
"Rozhodla jsem o uvalení koluzní vazby, což znamená, že vazba může trvat maximálně tři měsíce," vysvětlila předsedkyně senátu Jitka Hauptmannová.

Podle jejích slov totiž hrozilo, že by primátor mohl ovlivňovat svědky a bránit tomu, aby mohly být získány pro vyšetřování důležité listinné důkazy.
   
Podle mluvčího magistrátu Ladislava Pavlíka primátora po dobu jeho nepřítomnosti zastupuje statutární zástupce, první náměstek Dan Jiránek.

Město bude spolupracovat s policií
"Vedení města respektuje rozhodnutí soudu, jehož důvodem byla podle našich informací i skutečnost, že dosud nebyl vyšetřovateli vyslechnut jako svědek prezident HC Kladno Jaromír Jágr starší," řekl mluvčí Pavlík. 

"Obhájci proto vyvinou maximální úsilí, aby byla tato překážka odstraněna," dodal Ladislav Pavlík.

Podle jeho slov zároveň dostali všichni pracovníci magistrátu pokyny, aby  maximálně spolupracovali s orgány činnými v trestním řízení.

Kauza je stará čtyři roky
Vyšetřovatelé Volfa podezírají, že přidělil kladenskému hokejovému klubu v letech 2000 a 2001 bez schválení zastupitelstva, tedy nezákonně, přes 40 milionů korun z městského rozpočtu. Bude se zodpovídat i z nákupu drahého služebního vozu Audi, které pořídil bez výběrového řízení. - více zde

Trestní stíhání může Volfovi zkomplikovat kariéru komunálního politika. Městský zastupitel Radek Poláček (ČSSD) v úterý deníku Právo řekl, že kladenská sociální demokracie se spojí s komunisty a požádá o konání mimořádného zastupitelstva. Jediným bodem jednání by mělo být primátorovo odvolání.

Policie Volfa v pondělí obvinila ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Za stejný trestný čin byl už loni obviněn i bývalý místostarosta Kladna Václav Přibyl. Oběma hrozí trest až tři roky vězení. Státní zástupci nevylučují, že se počet obviněných ještě rozšíří. - více zde

Milan Volf hovoří v budově Okresního soudu v Kladně, který ho poslal kvůli podezření, že zneužil nezákonnou podporou hokejového týmu připravil město o 41 milionů. (24. března 2004)

Milan Volf za doprovodu policistů přichází k Okresnímu soudu v Kladně, který ho poslal kvůli podezření, že zneužil nezákonnou podporou hokejového týmu připravil město o 41 milionů. (24. března 2004)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Studenti z Třebíče smontují auto pro silničáře, výrobci tomu nevěřili

Limitovaná edice nákladního vozu Tatra Phoenix Präsident připomíná 120 let od...

Studenti třebíčské průmyslové školy budou vlastními silami stavět nákladní auto. Za 1,65 milionu korun ho pro ně koupí...

Zákaz alkoholu ve Sněmovně už neplatí. „Poslanci jsou dospělí lidé“

Panák pálenky

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda...

Středočeský výbor ROP čeká po bitvě o Čapí hnízdo přeobsazení

Středočeský kraj má novou koalici, dohodu podepsaly ANO, ČSSD a KSČM. Potvrdila...

Výbor regionální rady ROP Střední Čechy, který odmítl vyjmout projekt Čapí hnízdo z evropského financování, čeká...

Najdete na iDNES.cz