Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Při sporech má TSK pomoci video

  12:12aktualizováno  12:12
Vinohrady - Pozdvižení vyvolali na Vinohradech muži s kamerami, kteří natáčeli v Moravské a Šumavské ulici zaparkovaná auta. "Viděl jsem tam nějaké chlapy, kteří kamerou snímali celou ulici, a detailně zabírali každý vůz. Zpočátku jsem se polekal, že to jsou zloději. Pak jsem zjistil, že to byli lidé z Technické správy komunikací a točili tady kvůli blokovému čištění," řekl jeden z místních obyvatel.

Náměstek Technické správy komunikací Petr Kožíšek potvrdil, že jeho zaměstnanci monitorovali stojící vozy. Důvodem filmování je po- dle něj zákon, který nařizuje, aby na komunikaci, kde pracovníci správy provedou blokové čištění, musí být týden dopředu umístěna přenosná značka zákaz zastavení.

"My si takto pořizujeme důkaz, že jsme tu značku tam týden před čištěním dali. Zároveň zjišťujeme, která auta tam  tehdy doopravdy stála. Řidiči se totiž často vymlouvají, že byli na dovolené a nevšimli si zákazu, nebo také tvrdí, že tam žádná značka nebyla. Jestliže kvůli blokovému čištění odtáhneme auto neprávem, musíme pak majiteli vrátit peníze, proto si pořizujem důkazy," řekl Kožíšek.

Advokát Aleš Pejchal pochybuje, zda záběry stačí jako důkaz špatného parkování. "Rozhodně to však není protizákonné," dodal.

Praovníci TSK natáčeli v Moravské a Šumavské ulici v Praze 2 zaparkovaná auta, aby měli důkaz pro možné spory s řidiči. (17. července 2002)

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

OBRAZEM: Nejtragičtější požáry za 30 let. Na vině byly svíčky i msta

Požár na pražské Florenci, 27.10.2010

Poté, co se počet obětí sobotního požáru v pražském hotelu Eurostars David zvýšil na čtyři, se tato nešťastná událost...

Je třeba se zbavit Sobotky a více zdanit velké firmy, radí Paroubek ČSSD

Jiří Paroubek na konferenci v hotelu Ambassador, kde radí sociální demokracii,...

Expremiér Jiří Paroubek, který se od minulého roku neúspěšně snaží vrátit do řad členů ČSSD, pořádal v neděli...

Najdete na iDNES.cz