Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Premiér rozeslal bonmot na hlavičkovém papíru vlády

  14:57aktualizováno  16:31
Souboj lídrů ČSSD a ODS dostal další rozměr. Premiér Paroubek rozeslal dopisem s hlavičkou Úřadu vlády vyjádření ke včerejšímu setkání šéfa britských konzervativců Camerona s předsedou ODS Topolánkem. Přijel, aby českým konzervativcům poradil, jak potřetí za sebou prohrát volby, glosoval premiér.

Premiér Paroubek na tiskové konferenci - Premiér Jiří Paroubek na tiskové konferenci. | foto: Dan MaternaMF DNES

Předseda ODS Mirek Topolánek se s šéfem britských konzervativců Davidem Cameronem sešel ve středu večer. - více zde

"Vůdce britských konzervativců David Cameron přijel za předsedou ODS Mirkem Topolánkem, aby na základě vlastních zkušeností z Velké Británie poradil našim konzervativcům z ODS, jak po třetí za sebou prohrát volby," zní celý text vyjádření lídra ČSSD a premiéra Jiřího Paroubka. - dokument si stáhněte zde

Paroubek naráží na opakovanou prohru britské pravice ve volbách. Médiím svůj bonmot rozeslal v podobě tiskové zprávy, na papíře s hlavičkou Úřadu vlády České republiky.

Záhy po tiskové zprávě ze Strakovy akademie zareagoval Jánský vršek. "Situace předsedy vlády Jiřího Paroubka je opravdu jiná, než předsedy ODS Mirka Topolánka," píše tiskové oddělení ODS.

"Jiří Paroubek nepotřebuje radit, jak prohrát volby, protože z vlastních zkušeností ví, že žádné volby, kterých se zúčastnil, dosud nikdy nevyhrál."

Putinova vizita a Štaidlovy klíče
Premiér rozesílá svá vyjádření médiím poměrně často. Kromě oficiálních oznámení o zasedání vlády a o svých cestách po tuzemsku i do zahraničí se vyjadřuje i k aktuálnímu dění. Média nedávno zprostředkovala "dopisovou válku" mezi Strakovou akademií a Hradem ohledně návštěvy ruského prezidenta Putina. - více zde

Předseda vlády se často vyjadřuje k článkům v médiích, rozesílá opravy svých - novináři údajně zkreslených či popletených - výroků, ale také prostřednictvím tiskových zpráv nepřímo zve i na společenské a kulturní akce.

Počátkem prosince dostala média z Úřadu vlády například zprávu o premiérově účasti na křtu knihy Ladislava Štaidla Desátý klíč.

"Premiér na akci přednese projev a spolu s Arnoštem Lustigem slavnostně pokřtí knihu, v níž autor vypráví své autobiografické vzpomínky a příběhy, vyvolané s pomocí klíčů od hotelových pokojů, které na svých cestách sbíral jako suvenýry," napsala ve zprávě vládní mluvčí Lucie Orgoníková.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vláda nezískala důvěru. ANO odsunulo hlasování o vydání Babiše

Premiér Andrej Babiš hovoří s předsedou SPD Tomiem Okamurou na úterním jednání...

Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala důvěru Sněmovny, hlasy dostala jen od 78 poslanců ANO. Mandátový a imunitní...

Středočeští politici odmítli vyjmout Čapí hnízdo z dotací, Imoba píše šéfovi OLAF

Prezident Miloš Zeman navštívil farmu Čapí hnízdo, patřící ministru financí...

Středočeští zastupitelé zasedající ve výboru regionální rady ROP odmítli vyjmout projekt Čapí hnízdo z evropského...

Klenoty první den viděly asi tři tisíce lidí, čekalo se necelou hodinu

České korunovační klenoty

Výstavu korunovačních klenotů ve Vladislavském sále Pražského hradu první den vidělo 3 124 lidí, řekl Jakub Tichý z...

Najdete na iDNES.cz