Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

15:16
Parlamentní interpelace končí. Redakce iDNES děkuje za pozornost. Další průběh jednání Sněmovny sledujte na zpravy.idnes.cz.
15:15
Miroslav Beneš byl posledním poslancem, který interpeloval premiéra Jiřího Paroubka. Nedostalo se tak na místopředsedu ODS Ivana Langra, který měl jako jediné téma policejní zásah na CzechTeku.
15:12
"Udělali jsme maximum, abychom zvýšili životní úroveň obyvatelstva," uvedl premiér k dotazu na vývoj cen elektřiny.
15:09
Paroubek: Zkreslil jste mé vystoupení. Nikdy jsem neřekl, aby nikdo nehovořil o CzechTeku. Sám víte, že jsou některé výroky v médiích zkresleny.
15:07
Hovoří poslanec ODS Miroslav Beneš. Čte některé Paroubkovy výroky k CzechTeku a vývoje cen elektřiny pro domácnosti.
15:06
Paroubek: Chyba se samozřejmě může stát, důležité je tu chybu přiznat, což jsem udělal.
15:04
Poslanec Říman se zeptal na případ schválených a krátce na to odmítnutých účtenek od 50 korun.
15:03
"Všechny chyby je samozřejmě třeba eliminovat a to ve prospěch občanů této země," zakončil svou odpověď premiér. Následoval nesmělý potlesk v sále.

Paroubek nese podklady k proslovu.

  • Jiří Paroubek

    Jiří Paroubek - Premiér Jiří Paroubek na jednání v Poslanecké sněmovně. (16. srpna 2005) / Autor: Dan Materna MF DNES

15:00
Paroubek: Chápu, že opozice musí hledat důvody, proč je vláda z jejího hlediska málo produktivní. Vláda má své programové prohlášení a z něj pstupně plní své úkoly. Já jako předseda vláda na to tvrdě dohlížím.
14:58
Slovo dostal poslanec ODS Martin Říman. "Pane Paroubku, opravdu si myslíte, že se dá takto dlouhodobě vládnout?"
14:56
Paroubek: Otázka důchodů je závažnou otázkou, která se týká milionů lidí. Reforma důchodů je rozhodně potřeba a zatím neznáme lepší cestu.
14:55
Poslankyně Páralová: Nečekám od vás zázraky, ale čekám od vás odpovědnost. Myslíte si, že je třeba zvýšit věk pro odchod do důchodu a zda je třeba důchodová reforma?
14:54
Paroubek: Vidím přednosti ve švédském systému důchodové reformy. Je však třeba najít společný politický postup, aby se reforma neměnila po každých volbách.
14:51
Premiér odpověděl, že čekal odbornou diskusi na téma důchodové reformy. "Vy jste mi to svým dotazem velmi ulehčila."
14:49
Slovo dostala poslankyně ODS Alena Páralová. "Hlasíte se také k virtuální důchodové reformě, nebo svou koncepci konečně představíte veřejnosti?"
14:48
Paroubek slíbil Dundáčkové, že vyhodnocení dostane.
14:47
Poslankyně Dundáčková doplnila dotaz. "Využívám vašeho slibu, že předložíte konkrétní vyhodnocení protiteroristických opatření."
14:45
Paroubek: Krizový štáb vyzval všechny krizové složky, aby předložily své náměty ke zvýšení bezpečnostních opatření. Přijímají se nová opatření a ČR je na teroristickou hrozbu velmi dobře připravena.
14:42
Premiér Paroubek uvedl, že na některé dotazy musí dát specializovanou zprávu. Vláda podle něj byla útoky také znepokojena. "Klíčoví ministři byli zastoupeni svými náměstky."
14:40
Dundáčková: Proč oba klíčoví ministři chyběli na evropském jednání o terorismu? Byla učiněna příslušná opatření v souvislosti se zabezpečením ruzyňského letiště?
14:38
Slovo dostala poslankyně ODS Eva Dundáčková: V souvislosti s nedávnými útoky v Londýně vydala vláda několik prohlášení, která mě znepokojila.
14:38
Paroubek: Aktivity kanceláře jsou opravdu nevýznamné, proto není třeba cokoli podniknout.
14:37
Václav Exner doplnil otázku: Opravdu si myslíte, že není třeba zasahovat.
14:33
Premiér Jiří Paroubek: Aktivity kanceláře SK SISL, které jsou podle mého názoru nepříliš významné, monitoruje ministerstvo vnitra. To je nepovažuje za příliš závažné. A to si myslím i já, jejich činnost bych nepřeceňoval.
14:32
Slovo má poslanec KSČM Václav Exner. Hovoří na téma kanceláře sudetoněmeckého landsmanšaftu. Vyzval ho, aby jeho činnost ukončil.
14:30
Předseda Sněmovny Lubomír Zaorálek zahájil interpelace na premiéra Jiřího Paroubka.

Premiér Paroubek ve Sněmovně.

  • Jiří Paroubek

    Jiří Paroubek - Premiér Jiří Paroubek na jednání v Poslanecké sněmovně. (16. srpna 2005) / Autor: Dan Materna MF DNES

12:14
CzechTek si jako téma interpelace napsal jen místopředseda ODS Ivan Langer. Los mu však přiřkl až desáté místo na přednesení dotazu premiérovi. Pravděpodobně tak vůbec nepřijde na řadu, protože obvykle stihnou položit dotaz jen čtyři poslanci.
11:54
Svůj dotaz přednese jako první místopředseda KSČM Václav Exner. Druhé a třetí místo si vylosovaly poslankyně za ODS Eva Dundáčková a Alena Páralová. Hovořit chtějí o protiteroristických opatření a důchodové reformě.