Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Premiér označil knihu o „Džordžínovi“ za snůšku lží

  18:12aktualizováno  18:12
Předseda vlády se ohradil proti knize Jana Žáčka Džordžíno, politický buldozer. Podle Jiřího Paroubka je tento "výplod" jen "snůškou pomluv a lží". Žáček tvrdí, že působil v předvolebním týmu lídra sociální demokracie. V knize popisuje přípravy kampaně.
Kniha o Jiřím Paroubkovi

Kniha o Jiřím Paroubkovi - Kniha o Jiřím Paroubkovi | foto: Nakladatelství a vydavatelství Ústavu psychologického poradenství a diagnostiky

SPECIÁL:
Jak tým „dělá“ z Paroubka Buldozera

Žáček ve své knize, která vyšla minulý týden, píše mimo jiné o "vyhozených" dvaceti milionech, neschopnosti lidí, kterými se lídr ČSSD obklopuje, a o plánovaném vyslání provokatérů na mítinky ODS.

Jan Žáček podle svých slov napsal knihu na základě osobní zkušenosti z takzvaného JP Teamu, který má Paroubkovu předvolební image a kampaň na starosti. - více zde

Podle Jiřího Paroubka ale Žáček členem JP Teamu nebyl. "Předně musím zdůraznit, že pan Žáček nikdy nebyl členem žádného poradního, předvolebního či jakéhokoliv jiného týmu ČSSD či Úřadu vlády," napsal ve svém vyjádření ke knize premiér.

"Výplod Jana Žáčka je skutečnou snůškou pomluv a lží. Za normální situace by nestál tento blábol za jakoukoliv reakci. Vzhledem k tomu, jakou péči paskvilu z pera patrně duševně nevyrovnaného člověka věnují média, považuji přeci jenom za nutné se k této věci vyjádřit," uvedl premiér.

Paroubkovo vyjádření ke knize Jana Žáčka
Výplod Jana Žáčka "Džordžíno, politický buldozer", je skutečnou snůškou pomluv a lží. Za normální situace by nestál tento blábol za jakoukoliv reakci. Vzhledem k tomu, jakou péči paskvilu z pera patrně duševně nevyrovnaného člověka věnují média (dnešní Hospodářské noviny a již dříve Mladá fronta Dnes), považuji přeci jenom za nutné se k této věci vyjádřit.

Předně musím zdůraznit, že pan Žáček nikdy nebyl členem žádného poradního, předvolebního či jakéhokoliv jiného týmu ČSSD či Úřadu vlády.

V souvislosti s blábolem pana Žáčka ale padají otázky, na které by měla odpovědět především investigativní média. Například - kde zajistil vydavatel, Ústav psychologického poradenství a diagnostiky, finance na vydání vysokonákladové knihy? Jak je možné, že tento ústav vydává za jistě nemalé peníze knihu a přitom má vypnuté webové stránky z důvodu neuhrazení poplatků za provoz?

Není od věci se zaměřit na předchozí "literární" činnost pana Žáčka. Například brakové dílko zabývající se mj. osudy lékaře a jeho "staré milenky, nenávistné primářky zneužívající svých možností k sexuálnímu týrání zmíněného lékaře".

Ostatně název tohoto díla pana Žáčka – "Jsem zbabělý muž" – o mnohém svědčí. Samostatnou kapitolou je pak kniha, nechutně pomlouvající bývalého prezidenta Václava Havla.

Je tedy zřejmé, že pan Žáček buduje svou "popularitu" na jediném – na trapném skandalizování. Je pravda, že v současném předvolebním čase se vydání jeho dalšího "veledíla" skutečně někomu hodilo (jak předvedl např. místopředseda ODS Ivan Langer při interpelacích v PSP ČR). Což ovšem svědčí o jeho morálním profilu.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Výročí úmrtí Jana Palacha připomněli zástupci akademiků a studentů

Pieta k 49. výročí sebeupálení Jana Palacha v prostorách tzv. Husova dvorku,...

Zástupci akademiků a studentů si v Karolinu připomněli 49. výročí úmrtí Jana Palacha, který se v lednu 1969 upálil na...

S Milošem mě spojil havlistický režim, říká Klaus v rozhovoru MF DNES

Bývalý prezident Václav Klaus

„S Milošem Zemanem jsme si vždycky byli blíž, když proti nám jakkoli definovaný režim přitvrdil, a naše velikánské...

Armáda spustila nový náborový web. Chce přijmout 2 000 profesionálů

Nová podoba rekrutačního webu české armády

Česká armáda spustila novou atraktivní internetovou prezentaci pro nábor nových profesionálů i zájemce o vstup do...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz