Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Překladatel zabil ženu, pak i sebe

  7:56aktualizováno  7:56
Šedesátiletý překladatel zastřelil ve Strakonicích svou bývalou přítelkyni v kolejišti a potom spáchal sebevraždu. K činu ho pravděpodobně dohnaly neshody s ženou. Sousedé i známí mrtvého páru tomu nemohou uvěřit. "Od nich byl slyšet jen klavír," řekla sousedka zavražděné.

Šedesátiletého cizince Ivana Burdeu k činu dohnaly neshody se ženou, která jej před několika měsíci vyhodila po hádkách ze svého bytu.

Muž, který byl překladatelem z ukrajinštiny, ruštiny a dalších východních jazyků do češtiny, svou přítelkyni zastřelil v kolejišti železniční vlečky vedoucí do strakonické Teplárny nelegálně drženou zbraní.

Janu Kubešovou, která pracovala jako pokladní na vlakovém nádraží vzdáleném od místa činu zhruba pět set metrů, střelil dvěma kulkami do hlavy a hrudníku.

Pak zastřelil na stejném místě, kudy si lidé krátí cestu přes koleje do Tovární ulice, i sebe.

Problémy přerostly únosnou mez
"O nálezu těl se policisté dozvěděli v osmnáct hodin. Na místě nalezli i pistoli, kterou odeslali na odbornou expertizu. Motivem činu cizince byly s největší pravděpodobností neshody s poškozenou," řekl krajský policejní mluvčí Dušan Klícha.

Stejné vysvětlení pro letošní první jihočeskou vraždu mají i kolegyně zemřelé Kubešové.

"Byl to perfektní člověk. Věděli jsme, že měla doma problémy, ale jak moc to nefungovalo, to neříkala. O takových věcech se totiž těžko mluví," řekla kolegyně zavražděné ženy, která s ní v osobní pokladně Českých drah pracovala a znala ji přes dvacet let.

Jako hodnou, milou a vyrovnanou ženu líčí zavražděnou i sousedé z domu, kde bydlela, a její bývalý manžel, se kterým měla tři děti.

"Byla klidná, vyrovnaná a svědomitá. Dvě děti jsou už dospělé a samostatné a nejmladší dcera, která je v prvním ročníku střední školy, bude u mě," řekl bývalý manžel zavražděné.

Byli to slušní lidé
Někteří obyvatelé domu na sídlišti Povážská, kde žena bydlela, už o tragédii věděli. Nedovedli si ale vysvětlit, proč cizinec, který vždy chodil slušně oblečený a nejčastěji v saku, na ženu vystřelil.
 
"Od nich byl vždy slyšet jen klavír a nic víc. Poslední měsíce, kdy se z bytu vystěhoval, dost často brousil okolo a naháněl ji, jak se říká. Asi z toho byla i dost špatná," tvrdí jedna ze sousedek ženy.

Všichni v domě se ale shodují na jednom: zavražděná byla hodná a příjemná žena. "Byla to normální hodná ženská. Doma se určitě nahlas nehádali, protože slyšet nic nebylo," řekla další sousedka Anna Maránková.

Policisté nařídili soudní pitvu obou zastřelených a pistoli poslali na expertízu.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zdrogovaný cizinec ujížděl na letních gumách, z auta vyskočil za jízdy

Kradené BMW.

Černé kradené BMW ujíždělo na letních pneumatikám policistům v Novém Městě pod Smrkem. Řidič nakonec z auta, které mělo...

Opilec bloudil lesem. Zachránil ho hovor s otcem, který navedl policisty

Ilustrační snímek

Telefonát otci zachránil opilého mladíka, který zmateně bloudil lesem na okraji Brna a obával se umrznutí. Nakonec...

Muž na chodbě paneláku postřelil souseda, muži měli dlouhodobé spory

Flobertkový revolver, kterým muž ze Šumperska postřelil souseda, se kterým měl...

Vyhrožováním smrtí a střelbou vygradovaly v paneláku na Šumpersku dlouhodobé spory dvou jeho obyvatel. Agresor na...

Najdete na iDNES.cz