Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Před soudem vypovídal nizozemský expert na drogy

  20:18aktualizováno  20:18
H r a d e c K r á l o v é - Před Krajským soudem v Hradci Králové vypovídal nizozemský policejní vyšetřovatel, který se zabývá případem mezinárodní sítě výroby a distribuce syntetických drog. Královéhradečtí soudci si jeho svědectví vyžádali poté, co Vrchní soud zrušil rozsudek nad Jaromírem Tomanem z Pardubic a Jiřím Hlaváčkem z Klatov, kteří byli obžalováni z toho, že vyrobili nejméně 55 kilogramů drogy extáze a distribuovali ji do Nizozemska. Podle obžaloby se podíleli i na výrobě polotovarů, které slouží jako příměsi drog.

Královéhradecký soud Tomana a Hlaváčka na jaře odsoudil za tyto delikty k pěti letům vězení, ale Vrchní soud v červenci rozsudek zrušil s tím, že je nutné přinést jasnější důkazy například o tom, co bylo z některých polotovarů v konečné fázi vyráběno a zda jsou oba obžalovaní členy mezinárodní skupiny.

Nizozemský vyšetřovatel uvedl, že z mezinárodní skupiny jsou obviněni zatím jen distributoři polotovarů, výrobci finální drogy zatím unikají. Řekl, že nizozemská policie zadržela 500 litrů benzylmetylketonu, který slouží k výrobě syntetické drogy  známé jako extáze. Později zajistili i náklad drogových tablet, který směřoval na diskotéky do Španělska.

Hlavní líčení soud odročil na konec října, protože musí dát přeložit do češtiny nizozemské podklady, které shrnují tamní výsledky dosavadního vyšetřování.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Léky přes čáru. Pojišťovny budou vracet víc peněz za léčiva na předpis

Léky a peníze

Lidé nad pětašedesát let a děti mohou od ledna za léky na recept ušetřit. Snižuje se totiž ochranný limit, tedy částka,...

Tisíce domácností zůstávají bez proudu, na jihozápadě bude dál sněžit

Kolonáda v Janských Lázních (17.1.2018).

Na jihozápadě Čech a na Vysočině bude dnes trvale a místy i vydatně sněžit. Během šesti hodin může napadnout až deset...

Statisíce pro herce Rodena, autobus smrti a útoky v prezidentské kampani

Karel Roden (28. února 2017)

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, že herec Karel Roden vysoudil statisíce na bulváru, že do prezidentské...

Najdete na iDNES.cz