Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Před odvahou učitelky smekám, mnozí rodiče by to nedokázali

  0:01aktualizováno  0:01
Já a moji spolužáci jsme měli štěstí, že nás učila hodná paní učitelka na český jazyk. Jednou ji napadlo připravit nám hodinu zaměřenou na sexuální výchovu a věci s tím spojené. Když vešla do třídy, hlasy utichly.

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Paní učitelka nás požádala, abychom poskládali své židle do velkého kruhu. Sama zároveň začala zatahovat žaluzie.

Když byla ve třídě tma, vytáhla z kabelky svíčku a zapalovač. Zapálila svíčku, kterou dala doprostřed kruhu, a tím pádem se mohlo začít. Jako zkušená kantorka věděla, že je to choulostivé téma, a tak se snažila nějak odlehčit atmosféru.

Udělala to tak, že nám vyprávěla příběh o svém prvním vážném vztahu v zábavné formě, zároveň se však nestyděla kultivovanou formou zmínit i sexuální stránku vztahu. Mě osobně to hodně překvapilo, sám bych to nedokázal.

Potom nám dala chvilku na rozmyšlenou a my jsme si měli připravit každý alespoň jednu otázku ohledně sexu. Nikomu se nechtělo začínat, a tak jsme seděli přibití k židlím.

Najednou to ticho prolomil jeden kluk: "Paní učitelko, kolik můžu mít maximálně manželek, když budu arabský šejk?" Otázka všechny rozesmála a pak se na paní učitelku strhla lavina dotazů.

Paní učitelka na ně ochotně a trpělivě odpovídala. Myslím, že každý z nás si z té hodiny něco odnesl.

Internet je přesycen sexem

Před odvahou paní učitelky bych opravdu smekl, protože mnohdy se i vlastní rodiče bojí vysvětlit svému dítěti, jak vlastně přišlo na svět. Chtějí snad, aby si děti myslely až do patnácti let, že chlapečky a holčičky nosí opeřenci?

To je potom může hodně překvapit, až se dozvědí pravdu z nějaké nechtěně otevřené internetové stránky. Internet je na můj vkus až příliš přesycen sexem a věcmi s tím spojenými.

Dokonce i na stránkách, kde šestileté děti hrají hry, se nachází odkazy na pornostránky. Já jsem určitě pro, aby sexuální výchovu poskytli svým dětem rodiče i škola, ve které by se téma dotáhlo do větších podrobností.

Martin Bednařík,
SOŠ a gymnázium Staré MěstoHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

STUDENTI: OSN vznikla podle vítězů 2. světové války. To ji brzdí

Logo OSN

Hlavním úkolem organizace je udržování míru ve světě a právě k tomuto cíli slouží mírové mise OSN. Za posledních 50 let...

STUDENTI: Doběhla poslední, i tak jí tleskali

Burka, nikáb

V dnešním světě na každém kousku naší planety žijí lidé, všichni jsme stejní, ale zároveň jsme úplně odlišní. Lišíme se...

STUDENTI: Návštěva v cizině mě obohatí a ukáže, že chci žít doma

Soumrak se blíží, obyvatelé Rávalpindí mlsně okukují pochoutky, které nabízejí

V dnešní době, kdy si každý dělá opravdu co chce a jak chce, jsou představy o přizpůsobování přinejmenším naivní. U...

Najdete na iDNES.cz