Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pražskou Jižní spojku zúžila oprava, řidiče čeká měsíční zkouška nervů

  7:52aktualizováno  9:48
Věčně přetížená Jižní spojka se u lanového mostu v Praze 10 zúžila do dvou jízdních pruhů. Správa komunikací chce do 24. srpna opravit severní pás mezi Průmyslovou a Rabakovskou ulicí. Motoristé musí počítat i s dalšími omezeními v metropoli - v Kbelské, Michelské, Povltavské nebo na Rohanském nábřeží.
Kolony na Jižní spojce (7. července 2009)

Kolony na Jižní spojce (7. července 2009) | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Jižní spojkou v zúženém úseku projede v pracovní den průměrně přes 80 tisíc aut. "Prosíme motoristy, aby byli trpěliví. Jiná, lepší možnost, než opravit komunikaci v letních měsících, neexistuje," řekl mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.

Doprava ve směru na Barrandovský most bude vedena v jednom pruhu ve svém jízdním pásu a v jednom pruhu v protisměru. Auta jedoucí ve směru na Štěrboholy pojedou jen ve dvou jízdních pruzích.

Objížďky? Nic snadného

Řidič Lukáš Vosyka projíždí přes Jižní spojku skoro každý den a už dnes si stěžuje na kolony.

"Vždycky tu ztratím víc než půl hodiny. I teď se tu něco opravuje a nedokážu si představit, jak to dopadne, když tu přibudou další omezení. Nastane harakiri," zlobí se Vosyka s tím, že raději bude Jižní spojku objíždět přes centrum.

Podle Filipa Hoffmanna, vedoucího oddělení dopravních informací ÚAMK, to ale tak jednoduché nebude. "Osobní auta to mohou zkusit objet po Černokostelecké silnici přes Strašnice, kamiony musí frontu vystát nebo se vydat přes Hostivař," radí Hoffmann.

Další kolony budou čekat na motoristy na Štěrboholské radiále. Od pondělí se tu v úseku Nedokončená - Národních hrdinů bude opravovat vozovka. Jízdní pruhy budou zúženy v každém směru na dva.

V dopravní špičce se tady podle Hoffmanna objízdnou trasu hledat nevyplatí, protože okolní silnice na tom budou stejně špatně jako radiála. Nejhůř pak Průmyslová, která doplácí i na částečnou neprůjezdnost Kbelské.

"Mimo špičku je alternativou Českobrodská ulice. Dá se však jet i po Chlumecké a Kolbenově přes Černý Most," popisuje šéf dopravních informací ÚAMK.

Mimo to, že se řidiči musí obrnit trpělivostí v kolonách, neměli by podceňovat zvýšenou pozornost. "Lze totiž očekávat i nárůst nehod. Přece jen jde o stěžejní části pražské dopravní sítě a významné radiály," říká dopravní expert Petr Moos.

"Ve špičce by bylo lepší se jim úplně vyhnout a využívat je buď jen brzy ráno, nebo naopak v noci. Předejde se tak kolizím," doplňuje.

V Michelské je objížďka značená

V průběhu srpna bude ještě pokračovat oprava Kbelské, tu Filip Hoffmann z ÚAMK doporučuje objet po silnici R8 - Cínovecké a Liberecké ulici, staré teplické nebo přes Hloubětín.

V Michelské ulici je až do poloviny října uzavřen úsek Prostřední - Vyskočilova. Jako objízdná trasa je navržen západní obchvat ulicemi Na Jezerce, Sdružení, Budějovická, Vyskočilova, Michelská a východní obchvat ulicemi Chodovskou, po Jižní spojce až k Vídeňské ulici.

Karlín: jízda jen v jednom pruhu

Dopravní zácpy lze podle Technické správy komunikací očekávat také v Karlíně. Dnes se tu začalo jezdit v každém směru jedním jízdním pruhem v úseku Ke Štvanici - U Nádražní lávky na Rohanském nábřeží.

Jízda jen v jednom směru čeká na řidiče také v Povltavské ulici v úseku Barikádníků - Primátorská. Objízdné trasy tu jsou značeny po Povltavské ulici, ve směru na Prahu 9 po komunikacích V Holešovičkách, Zenklova, Čuprova a Povltavská.

Místo, kde je Jižní spojka zúžena kvůli opravám

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Devět vražd během pěti dní. Nic podobného nepamatuju, říká policista

Policisté v zahrádkářské kolonii u Střížovic, kde byli nalezeni tři mrtví.

Ubodaný host v restauraci, tři mrtví v chatové oblasti a zavražděný pár v obytném přívěsu. To je jen část tragických...

Fenomén Sobotka. Doma ve Vrchlabí ho do Senátu vybralo 90 procent voličů

Kandidát do Senátu za Trutnovsko Jan Sobotka (STAN) odevzdal svůj hlas ve...

Popularita vrchlabského starosty v jeho městě takřka nezná mezí. Potvrdily to senátní volby, v nichž Jan Sobotka ve...

Ze tří zón šumavského parku se stanou čtyři, přibudou klidová území

Pohled z rozhledny na Roklan

Z původních tří zón, které dosud tvořily Národní park Šumava, se letos mají stát čtyři. Čekají se ostrá vyjednávání....

Najdete na iDNES.cz