Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pražské uzavírky: kde se práce zrychlí

  9:58aktualizováno  9:58
Uzavírky, které mučí Pražany v tramvajích i za volanty aut, budou kratší, než se původně plánovalo. Přinášíme místa, kterých se tato dobrá zpráva dotýká.
Uzavírky v Praze (Ilustrační foto)

Uzavírky v Praze (Ilustrační foto) | foto: Jan DavidMETRO

Palackého náměstí
Dělníci zde od 18. července opravují tramvajovou křižovatku, přes kterou za běžného provozu přejíždí osm denních a dvě noční tramvaje - tedy necelá třetina všech linek, které křižují ulice hlavního města.

Nešťastní nejsou jen cestující, ale i řidiči, kteří přes Palackého náměstí jezdí. Je zde totiž omezen automobilový provoz. Podle původních plánů měli stavbaři křižovatku opustit až 31. října. To už neplatí.

"Všechna omezení týkající se individuální automobilové dopravy odstraníme v noci ze 7. na 8. října. Tramvaje se na náměstí vrátí mezi 20. a 25. říjnem, tedy o týden dřív,“ upřesnil ředitel Dopravního podniku Martin Dvořák.

Karlovo náměstí
Na tramvajovou křižovatku na Karlově náměstí, přes které vede i velmi rušná silnice spojující dopravní tepny na levém a pravém břehu Vltavy, se měli dělníci "vrhnout" hned po dokončení prací na Palackého náměstí.

V původních plánech je napsáno, že křižovatka zůstane pro tramvaje uzavřena do 21. listopadu, počítalo se i s omezením provozu aut.

"Dopravní omezení by v tomto místě vzbudilo velký odpor Pražanů, takže jsme změnili harmonogram prací," konstatoval ředitel Dvořák.

Podle Jana Šurovského, jenž má plánovaní staveb v Dopravním podniku na starosti, způsobí rekonstrukce jen minimální dopravní omezení. "Potrvají tři víkendy, takže se dotknou automobilové dopravy pouze o sobotách a nedělích a tramvajové dopravy také v pátek," upřesnil Šurovský. V tyto dny zde bude jezdit náhradní autobusová doprava.

Korunní
Kvůli opravě trati v Korunní ulici a na křižovatce Flora měl být přerušen provoz tramvají v úseku Vinohradská vodárna-Flora v době od 10. září do 2. října.

"Po čtyři týdny tu měla být omezena i automobilová doprava. Nyní počítáme s přerušením provozu jen tři týdny a bez omezení aut," sdělil ředitel Dvořák.

Úvalská
Důležitá silnice spojující Černokosteleckou ulici s Jižní spojkou ve Strašnicích je částečně uzavřena kvůli pokládání nového asfaltu. Ulice, po níž jezdí deset autobusových linek, měla být v jednom směru neprůjezdná do 13. října.

"Zrychlili jsme to o pár dní. První etapa skončí 11. října a druhá bude rovněž zkrácena," slíbil ředitel Technické správy komunikací Luděk Dostál.

Rohanské nábřeží
Výstavba pokračování ulice na Rohanském nábřeží v Karlíně provází omezení automobilové dopravy v Šaldově a Sokolovské. Zde bude omezení pro auta odstraněno.

Seriál o pražské dopravě - všechny články

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Najdete na iDNES.cz