Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pražské střední školy se zapojují do projektu fotbalových tříd

  11:38aktualizováno  11:38
Kobylisy - Kobyliský fotbalový klub Admira/Slavoj je jedním z nejlepších v práci se školní mládeží. Spolupracuje s Českomoravským fotbalovým svazem na projektu školních fotbalových tříd, který zatím funguje na školách základních, ale nyní se kluby soustředí na školy střední a učiliště. "Škole sice tahle třída nezaručí finanční přínos, ale zase jí přitáhne nové žáky a to je také velké plus," říká šéftrenér Sportovního centra mládeže na Admiře/Slavoj Petr Čermák.

Od školního roku 2001/2002 se mají ve vybraných středních školách otevřít sportovní třídy se zaměřením na fotbal. "Bylo třeba, aby byla návaznost na základní školy, a když už jsme měli tu možnost rozjet první ročník, tak na co čekat," objasnil Čermák jednu z příčin, proč Admira začala s předstihem spolupracovat s Obchodní akademií v Praze 8 v Hovorčovické ulici.

Na starosti má Čermák, držitel trenérské profilicence UEFA, také školní přípravu třiatřiceti talentů. Každé úterý dopoledne vede žáky při třech tréninkových hodinách. Další dva dny mají studenti normálně s učitelem rozšířenou výuku tělocviku.

"Všechno funguje a moc nás to těší. Vypadá to sice, že před ostatními máme náskok, ale my se s kluby učíme spolupracovat. Vůbec nevadí, že v naší třídě jsou kluci z jiných klubů. Hlavní je, že se to při výchově talentů vyplatí," věří Čermák.

V příštím roce se do projektu zapojí i Sparta, Slavia, Bohemians a Motorlet. Kluby se už nyní ale dohodly na tom, že musí nabídkou oslovit všechny talenty. Proto Admira/Slavoj spolupracuje s Obchodní akademií, Sparta se Střední průmyslovou školou, Motorlet s Gymnáziem, Slavia se Středním odborným učilištěm a Bohemians se Střední odbornou školou a učilištěm.

"Je to tak lepší. Nebylo by přece řešením, aby se nám do jednoho oboru hlásilo dvě stě lidí a další neměli šanci," usuzuje Čermák.

I když je začátek projektu ještě daleko, pořádají už nyní kluby talentové testy. Ty se uskuteční v tělocvičně SOU Zelený pruh 1094/50 v Praze 4 Krči v termínech 22. listopadu (Sparta, Admira/Slavoj, Motorlet) a 23. listopadu (Slavia a Bohemians) vždy od 9 hodin ráno. Jedinou podmínkou účasti je vhodné sportovní vybavení do haly.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naší práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Otec propadl automatům, dva Jakubové pak vyhnali hazard z Jablonce

Z Jablonce nad Nisou musí zmizet hrací automaty, mohou zde zůstat jen kasina se...

Jakub Strnad ze sdružení Jablonec bez hazardu a opoziční zastupitel Jakub Macek jsou jedny z hlavních postav...

Fenomén Sobotka. Doma ve Vrchlabí ho do Senátu vybralo 90 procent voličů

Kandidát do Senátu za Trutnovsko Jan Sobotka (STAN) odevzdal svůj hlas ve...

Popularita vrchlabského starosty v jeho městě takřka nezná mezí. Potvrdily to senátní volby, v nichž Jan Sobotka ve...

Najdete na iDNES.cz