Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prázdniny i koupaliště končí

  10:42aktualizováno  10:42
Olomouc - Většina koupališť v kraji skončila provoz zároveň s koncem prázdnin. Někde se však lidé budou moci koupat až do konce září. Teplota koupání pod širým nebem sice už moc nepřeje, ale některá koupaliště letos definitivně zavřou až v září.

"Pokud bude hezky, necháme otevřeno až do konce měsíce. Jinak zavřeme už v polovině září," řekl Josef Futej, náměstek firmy Ekoltes Hranice, která ve městě provozuje koupaliště.

"Necháme otevřeno asi do 15. září," tvrdí také Simona Richterová z koupaliště v Lipníku nad Bečvou. "Pokud bude chodit dost lidí a provoz bude rentabilní, bude otevřeno i v září," řekl i Jiří Holzmann, jednatel 1. městské společnosti, která provozuje koupaliště ve Šternberku.

Sezona, kterou mají majitelé koupališť za sebou, byla díky teplým srpnovým dnům poměrně příznivá. "Srpnové počasí vynahradilo ztrátu z deštivého června a července. Celkem přišlo asi 43 tisíc lidí," řekl správce uničovského koupaliště Josef Valenta.

"Lidé nás nezklamali," tvrdí také Jiří Holzmann ze šternberského koupaliště. "Návštěva byla průměrná a v pěkných dnech nad očekávání výborná," dodal. Pro Šternberk byla letošní sezona zvlášť velkou neznámou. Město totiž do areálu na jaře investovalo asi třináct milionů korun a vybudovalo nejen nový bazén, ale nechalo udělat i další rozsáhlé úpravy. Zkulturněné prostředí a čistší voda pak skutečně přilákaly víc návštěvníků.

Spokojeni jsou také provozovatelé v Penčicích na Přerovsku či v Citově. "Sezona byla rozhodně lepší než loni či předloni. Nebýt ale řady nadměrně teplých dnů v srpnu, byla by jen průměrná," řekla Lucie Malendová z koupaliště v Citově a totéž tvrdí i správci lipnického koupaliště.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Jak Babiš najde podporu pro svou druhou vládu? Odpoví v Rozstřelu

Premiér Andrej Babiš na úterním jednání Poslanecké sněmovny, která by měla...

Menšinový kabinet Andreje Babiše podle očekávání v úterý nedostal důvěru Poslanecké sněmovny. Prezident Miloš Zeman mu...

Fake news zneužívá Ovčáček i Babiš, tvrdí nová publikace o tomto fenoménu

Publikace Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! vznikla...

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Tímto záměrně přepjatým titulem se honosí publikace, která...

Lidé v Praze protestovali proti Babišovi i komunistovi Ondráčkovi

Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček na demonstraci proti zvolení...

Na pražském Malostranském náměstí protestovalo asi dvě stě lidí proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a proti tomu,...

Najdete na iDNES.cz