Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


16:29
Dvě silnice jsou stále uzavřené také v Pardubickém kraji. Cestáři chtějí úseky Dašice - Časy a Dašice - Dolní Ředice na Pardubicku zprovoznit do večera. Řidičům kamionů doporučují do vyšších poloh sněhové řetězy.
14:41
Ve středních Čechách zůstalo i po 14. hodině uzavřeno 11 úseků silnic třetí třídy na Kolínsku a Kutnohorsku, v oblasti mezi Zásmuky, Kolínem a Kutnou Horou. Neprůjezdné jsou od čtvrtečního odpoledne, silničáři čekají, že večer na ně ještě připadne sníh. Na dalších místech se stále tvoří sněhové jazyky, řidiči by měli být opatrní. Sněhové přeháňky jsou odpoledne zejména na Kladensku.
13:31
Kvůli sněhovým problémům zůstávají uzavřené čtyři železniční tratě. Pátá trať u Přerova je neprůjezdná kvůli technickým problémům jiného původu.
13:15
Srážky se přesouvají do východních částí republiky, i na západě ale dosud zůstávají některé silnice nesjízdné. Například v Ústeckém kraji nejsou průjezdné tři silnice třetí třídy na Lounsku a Litoměřicku. Další tři silnice, které byly uzavřeny ještě dnes ráno, se již silničářům podařilo zprůjezdnit
11:22
Česko čeká o víkendu ztělesnění zimy v plné síle. Meteorologové vydali výstrahu před tvorbou sněhových závějí a silným větrem, k čemuž se v neděli přidá tuhý mráz. Horské služby zase varují před lavinami.
10:51
Policisté v Jihlavě našli podchlazenou starou ženu. Boty držela v ruce, seděla před policejní stanicí s omrzlýma nohama a byla dezorientovaná. Policisté jí zavolali záchranku, která seniorku převezla do nemocnice.
10:27
V Mariánských Lázních se srazily nákladní a osobní auto. Jeden člověk je vážně zraněný, vrtulníkem ho převezli do plzeňské nemocnice. Zatím není jasné, zda mělo podíl na nehodě sněžení.
09:51
Sníh potrápil i hasiče. Dobrovolníci na Vsetínsku jeli k požáru a zapadli. Profesionálové je vyprostit nedokázali, přijel zvláštní vyprošťovací vůz. Nakonec zapadli i hasiči z jeřábu. Zachránil ho hasičský lesní speciál.
09:35
Agentura ČTK přináší zprávy o dalších desítkách nehod v celé České republice. Dosud ovšem nejsou hlášena vážná zranění.
09:24
Nezjízdných zůstává šest železničních tratí. Kvůli sněhu často nelze zavést náhradní autobusovou dopravu.
08:35
Na jižním Plzeňsku je kvůli sněhu uzavřeno několik silnic třetí třídy. Na Domažlicku zablokovala silnici před Folmavou nehoda dvou kamionů.
08:34
V Ústeckém kraji je kvůli nočnímu sněžení a velmi silnému větru uzavřeno šest silnic třetí třídy na Roudnicku a Lounsku. Problémy jsou i v Krušných horách v okolí Klínovce.
08:12
Na Vsetínsku napadlo až 12 centimetrů sněhu, na silnicích zůstává ujetá vrstva.
08:10
České dráhy chtějí zprůjezdnit deset tratí, na nichž v současnosti nejezdí vlaky, ještě během dopoledne. Na většině míst nemohou ani nasadit náhradní autobusovou dopravu, protože kvůli sněhovým jazykům a závějím jsou uzavřeny i přilehlé komunikace.
08:10
I na Karlovarsku muselo být kvůli sněhovým jazykům uzavřeno několik cest.
08:09
D1 na 104. kilometru je znovu průjezdná. Hasičům se podařilo částečně odstranit nehodu kamionu a kolona se rozjela.
08:08
Srážka vlaku a kamionu v Kolíně blokuje dopravu po celém městě. Policisté odklánějí auta na objízdné trasy, i na nich se ale tvoří kolony.
08:07
V Kardašově Řečici na Jindřichohradecku zapadl po šesté hodině ranní sypač ve směru na Veselí nad Lužnicí.
08:06
Silnice druhé a třetí třídy na výše položených místech jižní Moravy jsou po nočním sněžení sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Leží na nich vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Na Blanensku a Vyškovsku se tvoří vlivem větru sněhové jazyky. Nad ránem silničáři řešili problémy se zprůjezdněním silnice Jezeřany-Pravlov na Břeclavsku, která byla téměř zcela zavátá sněhem. S obtížemi byl průjezdný jen jeden její pruh. Na zprůjezdnění komunikace museli použít sněhovou frézu.
08:05
Silničáři museli uzavřít kvůli neustále se tvořícím sněhovým jazykům několik silnic nižších tříd na Kutnohorsku.

Diskuse

Skoolak: to JoeMax v 8.10 tam jeste byly (13:01)

Skoolak: to Joe (13:01)

JoeMax: na R10 jsem ráno zkejsnul půl hodiny v koloně, pak se to konečně rozjelo, nabouraný auta nikde, ale na Radiožurnálu i 10 minut poté vytrvale informovali o nehodě :) (10:11)

Viviana: Písek: celkem teplo, vlhko, silnice (ve městě) mokrý, rozteklá břečka, a začalo pořádně chumelit. (9:09)

Lenhii: uherskobrodsko - celkem pohoda - silnice upravené, místy nutná velká pozornost (8:01)

Logic: Ve 20hod jsem jel z Trutnova pres Jicin do Ml.Boleslavi a porad tam silene snezilo, vsude stoji spousta kamionu nebo jedou pomalu, takze se tvori velke kolony, cesta byla dlouha... :-) (22:53)

JoeMax: na D11 jsem projel pred devatou kolem 4 nehod - zminena dodavka v prikopu, pak dve auta a kamion, samotnej kamion a pred Prahou jeste modra dodavka bez cumaku. Vazne umelci... (9:58)

duff_: smerem od Mohelnice, pp. od exitu 261 až ke kruhovemu objezdu u Globusu (9:32)

duff_: No pripodelany lamy, r35 pred Olomouci uzavrena kvuli nehode 3 aut, diky rychlikum a tem, co se lepi na druhe, a rano jsem to v kolejich 50 projel normalne (9:23)

hosic: Nevite jak vypada Librec-Praha? (9:22)

rogerer: R10 - levy pruh ujezdeny snih, pravy pruh koleje...silnicari na to dlabou...me to ani neva po snehu se jede pekne...horsi sou ty pripodelany lamy co jedou tricet v levym a sou spoceny az na pr...eli (7:49)