Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přání Klausovi liberecké ODS neprošlo. Budete o tom mlčet, přikázal Sobotka

  14:07aktualizováno  14:07
Vztahy mezi zakladatelem ODS a její současnou členskou základnou se stále více rozmělňují. Na regionálním sněmu liberecké ODS chtěla část straníků přijmout usnesení, v němž blahopřeje prezidentu Klausovi k 68. narozeninám. Neprošlo. Šéf liberecké ODS Přemysl Sobotka o tom navíc zakázal informovat novináře.

Přemysl Sobotka | foto: David BaluniDNES.cz

V Liberci v pátek zasedal regionální sněm ODS. Protože prezident Václav Klaus oslavil tentýž den své narozeniny, část občanských demokratů navrhla odhlasovat usnesení, ve kterém by prezidentovi vyjádřili blahopřání.

Podle informací iDNES.cz od účastníků sněmu ale nakonec usnesení neprošlo. "Pro bylo 26, 31 proti a sedm se zdrželo," uvedl člen strany, který si přál zůstat v anonymitě. "Pan předseda Sobotka zakázal o této nepřijaté části usnesení hovořit s novináři," dodal zdroj.

Zamkněte je, dokud to neodhlasují

Jak děčínská ODS vydírala své "černé duše"

Redakce se proto předsedy Senátu a zároveň lídra ODS Libereckého kraje zeptala, jak hlasoval on sám. "Nevím, kdo vám řekl o tomto hlasování, moc by mne to zajímalo. Osobně jsem se zdržel, nemám rád anonymní davové blahopřání," řekl iDNES.cz Sobotka.

Mezi současnou novou ODS a jejím zakladatelem Václavem Klausem panuje dlouhodobé napětí, které vyvrcholilo prezidentovým zřeknutím se titulu čestného předsedy. Straně vytýká, že pod Topolánkovým vedením opustila své ideje a ovládají ji jen lobbistické a zájmové skupiny. Klaus se rozešel i s předsedou Senátu Přemyslem Sobotkou, jemuž vyčetl obrat v podpoře Lisabonské smlouvy.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Do pražské integrované dopravy se letos přidá Příbramsko a Berounsko

(ilustrační snímek)

Pražská integrovaná doprava (PID) se letos rozšíří o oblasti Příbramska a Berounska. V létě by mělo být do systému...

Armádní laboratoř zkoumá munici, její životnost prodlouží až na 45 let

Likvidace vyřazené armádní munice v areálu muničního skladu v Týništi nad...

Největší český armádní muniční sklad v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku disponuje jako jediný v Česku speciálními...

Babiš: Pokud bych byl zásadní překážka, nemusím být za každou cenu premiér

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Šéf ANO Andrej Babiš řekl, že o tom, kdo by měl sestavovat vládu, rozhodne vedení hnutí. „Podvolím se hnutí. Pokud bych...

Najdete na iDNES.cz