Pátek 14. května 2021, svátek má Bonifác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 14. května 2021 Bonifác
Novoroční přání Česku

Co popřejete České republice do nového roku?

iDNES.cz nabízí čtenářům možnost napsat, co by chtěli, aby se v Česku zlepšilo, co lidé potřebují, prostě vše, co se dá shrnout pod pojem přání.


1 112 lidí poslalo vzkaz do dnešního dne

Andrea Johnson, Jičín, 5. 1. 2015
České republice přeji více lidí s klidem v mysli, láskou v srdcích, zájmem o okolí, úsměvem na rtech a opětovnými uklidňujícími setkáními s morálkou a etikou, která nezmizela, jen potřebuje malinko oprášit. Máme krásnou zemi a mnoho vynikajících lidí.
Dana Naňková, Praha, 5. 1. 2015
Přeju ti, aby tvoji občané nosili ve svých srdcích lásku a harmonii, pokoru, vděk, odvahu i pochopení, respekt a toleranci a nebáli se ji šířit do celého světa, aby samostatnost a zodpovědnost nahradila závist a zášť a aby ses opět stala srdcem Evropy a těžištěm všeho dobrého na světě <3
Petra, Praha, 5. 1. 2015
Hodně zdraví, nadhledu a pokory.
Jozef Balcar, Praha, 3. 1. 2015
Přeji ČR pokoj, duševní i fyzické zdraví a politikům, aby si uvědomili, že počátek moudrosti je bázeň před Hospodinem. /Kniha Přísloví krále Šalamouna/
Pavel Kirchberg, Praha, 3. 1. 2015
Přeji všem občanům zdraví a moudrost. Prezidentu Zemanovi pak provždy tolik moudrosti, empatie a soucitu s trpícími, jak to krásně vyjádřil svým poselstvím 30 tis. účastníků křesťanského setkání Taizé v Praze, o němž média až na vyjímky neinformovala.
Štěpán Růžička, Libochovice, 3. 1. 2015
Já bych chtěl České Republice popřát více optimismu, národní hrdosti, prezidenta, který bude reprezentovat a nedělat ve světě (ani doma by nemusel) ostudu, méně naříkání a litování se, méně kvantity, více kvality, méně lidí opěvující časy srpu a kladiva a v neposlední řadě hlavně hodně zdraví:)
Andrea, Morava, 3. 1. 2015
Přeji České republice hlavně mír a žádné válečné štváče. A dále přeji, aby každý občan používal především svůj vlastní rozum.
Jaromír Hulák, Karlovy Vary, 2. 1. 2015
Přeji nám všem vše dobré a prezidenta, který nekrade pera ani neamnestuje tuneláře, ani není zednář či vymýšlí termíny jako humanitární bombardování, nespí a není trvale vulgární, ale kterého si v přímé volbě zvolíme a zasloužíme, a má svůj názor, který si umí i tvrdě obhájit, je-li to třeba.
Václav Poustka, Praha, 2. 1. 2015
Přeji nám všem, aby Česká republika co nejdříve měla zase slušného a poctivého prezidenta a vládu, která nebude okrádat slušné a pracovité lidi.
Jan Měchura, 2. 1. 2015
HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ
Marcela, Opava. 2.1.2015, 2. 1. 2015
Přeji lidem hodně lásky, porozumění, zdraví, málo nebo vůbec zlých štvavých lidi. Mládež, aby se zamyslela nad svými činy a nenechávala se nikým manipulovat. Mír a pokoj na Zemi.
Katarína Vránková, Litomyšl, 2. 1. 2015
Připojuji se plně k paní Ivaně. Také přeji, aby se lidé v ČR věnovali tvůrčímu zaměstnání, přinášející skutečný výsledek, obecný užitek, nové výdobytky. Aby většina opustila činnost nebo zaměstnání,která, de facto, pouze parazituje na druhých a nic skutečného nikomu nepřináší.
Ivana, Praha, 2. 1. 2015
Přeji naší krásné zemi,aby každý sám za sebe udělal letos jeden dobrý skutek ve prospěch někoho druhého, bez toho co za to.Potom se nám Všem bude žít lépe, protože to bude rok dobrých skutků.Všem lásku, toleranci, velkorysost,zdraví a víru v sebe sama.
Olga Novotná,Dírná, 2. 1. 2015
Naší zemi přeji rozumné a čestné politiky;panu prezidentovi dostatek zdraví,pohody,radosti a vnitřní sílu vůči urážkám veřejnosti;nám lidem žijícím v této republice přeji více vzájemné úcty,ohleduplnosti,vstřícnosti a rozhodně méně závisti.
František Novák, Praha, 2. 1. 2015
Přeji občanům zdraví, radost a spravedlnost. Přeji objektivní média a nikoli plná lží a nenávisti vůči některým představitelům. Je smutné, když se jim podaří zlikvidovat např. J.Čunka, který nic neudělal a pak se ani neumí omluvit. Přeji mladým více rozvážnosti tak,aby se médii nenechali oblbovat.
Henry, Vrchlabí, 2. 1. 2015
Českému národu přeji více finanční gramotnosti. Lásku, tolerantnost mezi sebou, pokoru, vděčnost, zdraví, více odvahy, která jim otevře oči. Uvědomění si , že nikdo jiný ani stát, vláda, rodiče čí soused není zodpovědný za to jak každý z nás žije. S láskou hodně štěstí v roce Býka 2015
Bětka, Šluknovský výběžek, 2. 1. 2015
Přeji naší republice, aby se zde žilo podle věty "Pravda vítězí", když už to máme na jednom ze státních symbolů. Přeji občanům více lásky a radosti v jejich životech a méně zlosti a závisti. Přála bych nám všem prezidenta, za kterého bychom se nemuseli stydět a nebavili se parodiemi a hrami o něm...
Jana Černilov, 2. 1. 2015
Nezávislé zpravodajství, více Zemanů a méně křiváků
František Trunec, Hostivice, 2. 1. 2015
Přeji nám další rok v míru, kterého, jak se zdá, si musíme stále více vážit a usilovat o něj. Přeji nám, abychom se nemuseli bát o budoucnost našich dětí!
Bohdanecký Prsha 9, 2. 1. 2015
Naučme se standartnímu evropskému chování na bázi demokracie. Všichni VB
Miroslav Praha , 2. 1. 2015
Přeji všem, hlavně mladým, aby konečně začali přemýšlet o tom, co se děje kolem nich.
Šulín, Hradec Králové, 2. 1. 2015
Republice více píce. Kdo dá více? Hradec nebo Pardubice?
Katerina, Praha, 2. 1. 2015
Všem více lidské slušnosti, ohleduplnosti a lásky.
Rainer Löbel Karlovy Vary, 2. 1. 2015
Přeji všem slušným lidem zdraví rozum. Nenechte se oblbovat rádoby odborniky na vše. Kteří vše vědi a všemu rozumi. Kde jsme mohli být nebýt jich ale sami jsme si je zvolili
Tomáš Novotný, Mikulovice, 2. 1. 2015
Kéž by nás už konečně přestala rozdělovat prezidentská volba. Třeba aby člověk mohl (stejně jako vůči VH a VK) vyslovit své faktické výhrady vůči MZ a ozvěnou se hned neozvalo "pražská kavárna nemůže rozdýchat, že prohrál jejich kandidát".
M-ri,Sázava, 1. 1. 2015
Přeji České republice OBČANY....to by stačilo.
Luboš , Železný Brod, 1. 1. 2015
Přeji naší vlasti slušného prezidenta ,kterého si budeme vážit a bude uznáván v okolních zemích . Aby byl přirozenou morální autoritou většině národa.
Jaroslav Černý, 1. 1. 2015
Aby Česko ještě více respektovalo názory prezidenta Zemana který má obrovský ekonomický a politický přehled.Navíc má neskutečnou paměť a je prezidentem dolních 10 milionů. To nekonečné opakování překladu Pussy Riot mediálními šíbry je skutečně nechutné.
A, Ševčíková. Praha, 1. 1. 2015
Přeji lidem naší republiky, aby používali vlastní rozum, aby ubylo nenávisti a neschopnosti tolerovat jiný názor, přeji zdraví Zemanovi a všem lidem dobré vůle a politiky, kteří hájí zájmy svých voličů více než svůj prospěch.
ladislav zo slovenska, 1. 1. 2015
prajem vam co najlepsieho prezidenta, zo zemana totiz nikdy knieza nebude
Ladislav Jodlovski, Ostrava, 1. 1. 2015
Přeji republice více patriotismu, méně multikulturalismu, respekt vůči těm, kteří si ho svým chováním zaslouží, ignorování těch, kteří se chovat neumí a všem zdravý selský rozum.
Jura Buk, 1. 1. 2015
Přeji současnému panu presidentovi pevné zdraví a občanům tohoto státu, aby prohlédli a nenechali se masírovat organizovanou mediální kampaní " nezávislých" medií a pravdoláskařů .
Karel, 1. 1. 2015
Republice a nám všem přeji do nového roku hodně slušnosti, poctivosti, vzájemné lásky, pochopení a kladný vztah k poctivé práci. Také lásku a hrdost k České republice, prezidenta za kterého bychom se nemuseli stydět a hlavně mír mezi národy.
Zdenek, Pardubice, 1. 1. 2015
Vice ochoty, porozumeni a slusnosti. A zacneme kazdy u sebe. Treba pak ti naduti velkopodnikatele a zkorumpovani politici pochopiv ze hodnota kvalitniho zivota se nemeri mnozstvim penez, drahych obrazu a buhvicim dalsim.
Martin Hromádko, Praha 4, 1. 1. 2015
Naší zemi přeju neúplatné úředníky, rozumné, slušné a pracovité poslance.
Václav, Praha, 1. 1. 2015
Více politiků, kteří jednají k prospěchu prostých lidí jako pan prezident. Více novinářů jako na př. Erich Best, Ivan Hofman, kteří dokáží srozumitelně a nestraně popsat i kontroverzní problémy.
vojta, 1. 1. 2015
CR preji normalni lidi, kteri nebudou podporovat media a myslet si to co se nam snazi lzive propagovat. Snad je tu jeste vetsi polovicka lidi, kteri vi o cem mluvim. Stop mediim
Jan Horák, 1. 1. 2015
Přeju si aby lidi používali svůj rozum a nenechali si vnutit názor zmanipulovaných ulhaných novinářů a válečných štváčů schovaných za pravdou a láskou.
Jaroslav 1.1. 2015, 1. 1. 2015
Daleko od Moskvy !!!
Miroslav Podhora, 1. 1. 2015
Přeji ČR referendum o vystoupení z NATO,objektivní média bez propagandy a hlavně zdravý rozum,zastavme islamizaci dokud je čas.
Oliver Volf ,Praha, 1. 1. 2015
Preji teto zemi vice ohleduplnosti a uctivosti a respektu k ostatnim a tim padem mene zemana babisu a jinych radoby byvalich bolseviku
martin j.č, 1. 1. 2015
Přeji republice,abychom se zbavili bolševického pohledu na svět A OPUSTILI LŽIVÉ MARXISTICKÉ MYŠLENÍ.
Šumavák, 1. 1. 2015
V nonodobě, zatím nejlepší prezident. Nikdy pro všechny. To ukáží pouze dějiny.Držím palce.Důležité jsou skutky.Všem přeji štěstí a zdraví.
Jiri Junek,Paha, 1. 1. 2015
Preji nasi republice otevrenost,nezapomenout na duchovni hodnoty,a nedelat si tezkou hlavu z veci jez nejde zmenit nebo je nebrat vazne.Pak take hlavne vice nadhledu nad vsim,na vse videt,a byti sami sebou a ne ovce ze stada,a vnitrni sily ke zvladnuti vseho co v novem roce prijde :)
Jaromít Trpík, 1. 1. 2015
Přeji ČR nový Vítězný Únor , jinak pojde hladem a svrabem
Pavel Nečesal, Praha, 1. 1. 2015
Obyvatelům České republiky přeji více zájmu o své okolí, více úsměvů a vstřícnosti mezi lidmi, méně závisti a více občanské spolupráce. Aby národ konečně našel do svého čela takové vůdce, kteří nebudou národ rozdělovat, ale spojovat a budou vychovát národ ke slušnosti a pokoře.
Vladimír Synek, Kolín, 1. 1. 2015
Přeji Česku více porozumění mezi lidmi, respektu vůči lidem, které jsme si zvolili a především sebereflexe.
Pavel Klimeš Praha, 1. 1. 2015
Přeji České republice občany kteří se budou řídit touto výzvou: Buď změnou kterou chceš vidět! Gándhí A přeji všem aby to byla změna směrem k lepšímu vzájemnému porozumění, toleranci, ohleduplnosti a vzájemné úctě.
Vlastimil Košek , Praha ,1.1.2015, 1. 1. 2015
Přeji všem obyvatelům České republiky aby kriticky posuzovali mediální informace,které se na ně valí ze všech stran ,aby nepodléhali rozčarování ze současného stavu politické garnitury protože státy se udržují ideály ze kterých vznikly tj. myšlenkami a vahou osobnosti T.G. Masaryka.
Standa, Kaplice, 1. 1. 2015
Přeji republice, aby přestala být protektorátem, využívaným kvůli levné práci.