Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Praha spustí na Vltavu loď pro bezdomovce

  15:16aktualizováno  15:16
Pražský magistrát hodlá koupit loď, na níž bude moci ubytovat bezdomovce. Za plavidlo s kapacitou přes 250 lůžek zaplatí zhruba 21 milionů korun. Městská rada rozhodla, že projekt by měl být hrazen z grantu ministerstva práce a sociálních věcí.

Bezdomovcům by měl nový projekt magistrátu pomoci | foto: MF DNES

Grant ministerstva by měl pokrýt asi tři čtvrtiny nákladů. Projekt počítá s nákupem motorové nákladní lodě, která bude kompletně přestavěna. Podle konstrukčních plánů by na palubní nástavbě mělo být 14 dvanáctilůžkových kajut a 14 kajut se šesti lůžky.

Kde bude botel umístěn, není zatím jasné. Stejně tak magistrát ještě neví, kdy bude projekt dokončen. "Snaha je, aby to bylo co nejrychleji, termín ale dán není," uvedl vedoucí tiskového oddělení magistrátu Lukáš Herold.

Podle odhadů žije v Praze pět až šest tisíc lidí bez přístřeší. V azylových domech je asi 600 lůžek. V zimě, kdy jsou lůžka nejvíc zapotřebí, zpřístupňují charitativní organizace i svá denní centra.

Právě studená část roku je pro bezdomovce nejtěžší. Minulou zimu musel magistrát kvůli silným mrazům zbudovat na Letné stanové městečko. Denně tam přespávalo přes 200 bezdomovců. Na rozdíl od podobných dočasných řešení by bezdomovci mohli loď využívat trvale.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Obětí vládní čistky má být protidrogový zmocněnec, který kritizoval Babiše

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (19. 6. 2015)

Práci národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila chválí odborníci i Evropská unie, přesto bude muset...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Najdete na iDNES.cz