Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

09:06
Změny v MHD nezpůsobily v ranní pondělní špičce žádné problémy. On-line reportáž iDNES.cz končí. Situaci v pražské hromadné dopravě budeme i nadále sledovat a informace zveřejníme v článcích.
09:04
Ani mezi osmou a devátou hodinou nezaznamenali dispečeři Dopravního podniku žádné problémy v souvislosti se změnami. Hlášeny nemají ani dopravní nehody, které by nějak výrazně komplikovaly dopravu.
08:58
Čtenářka iDNES.cz upozornila na problém v zastávce Zápolí. Spoj si vyhledala v jízdním řádu a právě zde měla přestupovat. Na místě ale zjistila, že navazující autobus jede sice ze stejnojmenné zastávky, ale ta se nachází jinde, než ta, kde z autobusu linky 150 vystoupila. "Je od té původní asi tři minuty pěšky. Na to ovšem informace při vyhledání spojení na www.dpp.cz neupozorňuje. Nemluvě o tom, že přejít rušnou silnici je v ranních hodinách doslova horor. Zmíněná zastávka není vůbec označena," popsala problém Martina B.
08:46
Na zastávce Multiarena Praha si cestující na změny MHD nestěžují. Co některé překvapilo, je přejmenování zastávky z původní Sazka Areny. Přijde jim to většinou zbytečné, uvedla redaktorka MF DNES.
  • Tramvaje, které se sjely u zastávky na Karlově náměstí.

    Tramvaje, které se sjely u zastávky na Karlově náměstí. / Autor: Jiří Meixner, iDNES.cz

08:41
"Tak nevím, ale víc se mi líbilo, když v tramvaji ukazovali cca 10 příštích stanic, a nejenom konečnou a příští," uvedla na Twitteru @Michelliette.
08:33
Řada cestujících se shoduje, že jsou spoje prázdnější, než tomu bylo před prázdninami. Téměř prázdný byl i prodloužený autobus na lince 150. Autobusem 118 odjíždějícím v 7:37 z Budějovické jela většina cestujících pouze do zastávky Dvorce. Na nově prodloužené trase na Smíchov pokračovalo asi jen deset lidí.
08:18
Na sociálních sítích si lidé stěžují jen na čitelnost čísel metrobusů, která jsou v rámečku. "Genius, který vymýšlel orámování čísel páteřních linek, o čitelnosti asi nepřemýšlel," píše jeden z cestujících Daniel S.
  • Pracovník dopravního podniku vysvětluje cestujícímu změny v MHD na Budějovické.

    Pracovník dopravního podniku vysvětluje cestujícímu změny v MHD na Budějovické. / Autor: Lukáš Werner, iDNES.cz

08:15
"Podle aktuální informace z dispečinku jezdí do současné doby vše v pořádku. Maximální špička mezi 7:30 a 8:00 byla zcela bez problémů" řekl iDNES.cz šéf Ropidu Pavel Procházka.
07:55
Na Smíchovském nádraží je klid, uvedl jeden z pracovníků, který pomáhá od 6:30 cestujícím se změnami. "Lidé se většinou ptají, odkud odjíždí jejich autobus, někdo si bere letáčky. Zatím jsem nezaznamenal žádnou negativní reakci," řekl iDNES.cz. Zajímavostí je, že si pro letáčky přišel i jeden z řidičů MHD, prý aby věděl, jak bude odpoledne jezdit.
07:54
Na Kačerově se zlobí zejména starší lidé, kteří měli zažité své trasy a teď zjistili, že se změnily. Většina cestujících ale novinky zvládá bez problémů.
07:45
Řidič linky 191 uvedl, že jeden z jeho kolegů vyjel po staré trase a museli ho usměrnit cestující. "I pro mě bylo docela překvapení, kudy jedu, když jsem ráno otevřel rozpis," řekl redaktorce iDNES.cz.
07:43
Také v půl osmé je podle dispečera Dopravního podniku vše v pořádku a nejsou hlášené žádné problémy se změnou jízdních řádů.
07:41
Na Florenci jezdí metrobusy linek 133, 135 a 207 o polovinu prázdnější než před prázdninami. Zatím v nich ale chybí studenti vysokých škol.
07:40
"Když jede inteligentní řidič, změní se tramvaj linky 14 na 24 už v zastávace. Moje měla vypsané i zastávky navazující linky," píše uživatel K51 na twitteru.
07:36
Problémy jsou na Moráni, kde začala třítýdenní výluka. Všechny tramvaje tu tak nyní musejí odbočit k Vltavě, a proto se v zastávce "štosují" i čtyři spoje najednou. Podobné je to na Palackého náměstí.
07:20
Ve spodní část Nuslí od rána jezdí kromě obligátní jedenáctky i tramvaj číslo 6. Některé cestující ovšem změna tak jako tak zmátla a zmateně vybíhali z tramvaje, rychle studovali jízdní řády a zas naskakovali zpátky do vozu.