Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Praha 1 zažádá ministerstvo kultury o 5 milionů na památky

  14:26aktualizováno  14:26
Praha - Přes dvacet milionů korun si v příštím roce vyžádají opravy některých památek na území Prahy 1. V rámci Programu regenerace bude první pražský obvod požadovat 5 milionů korun z rozpočtu Ministerstva kultury. Jak informoval starosta Prahy 1 Jan Bürgemeister, budou prostředky vynaloženy zejména na opravy fasád a střech ale i restaurace poškozených soch.

Prostředky Programu regenerace by měly pomoci při restaurování fasád domů v Rámové ulici 4 a na Řásnovce 4, na opravu fasády a kopie soch domu U zlatého slunce Na Poříčí a na výměnu krytiny a opravy komínů domu U biskupské čepice v Opatovické ulici. Dotace by měly také pomoci při kompletní regeneraci domu Pohořelec 25 a při opravě fasád a pavlačí Chudobince sv. Bartoloměje v Kozí ulici.

O příspěvky žádají i církevní instituce. Klášter Pražského Jezulátka žádá o dotaci na odvlhčení obvodových zdí a opravu střech kostela Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici. Fara kostela sv. Vojtěcha v Pštrossově ulici chce odvlhčit zdi a opravit omítku. Kostel sv. Jakuba v Malé Štupartské ulici potřebuje generální opravu exteriéru a Jubilejní synagoga v Jeruzalémské pak opravu střechy a fasád. O dotaci žádá také kostel sv. Havla v Havelské ulici.

Mezi žadateli z řad fyzických a právnických osob je například zpěvácký spolek Hlahol, jehož sídlo na Masarykově nábřeží potřebuje rekonstrukci fasád a oken.

V minulém roce poskytlo ministerstvo kultury celé Praze 1 dotaci ve výši 2,130.000 korun. Po procentuálním dělení připadlo první městské části 553.000 korun, na církevní akce 909.250 korun a na akce fyzických a právnických osob 671.000 korun.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Najdete na iDNES.cz