Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Práce zpravodaje z Francie není trafika, říká moderátor Jan Pokorný

  10:36aktualizováno  13:23
Moderátor Jan Pokorný poslední dva roky provázel posluchače Radiožurnálu ranním vysíláním. Od Nového roku bude působit ve Francii na postu zvláštního zpravodaje, kde střídá Jana Šmída. Do země galského kohouta se částečně stěhuje i s rodinou.

Devětačtyřicetiletý Jan Pokorný je živoucí ikonou Českého rozhlasu. Na různých postech v něm pracoval od roku 1986.

Odpovědi Jana Pokorného čtěte zde

On-line chat iDNES.cz

V rozhlase začínal před pětadvaceti lety jako redaktor zpravodajství tehdejší stanice Praha, po revoluci se hlásil z Parlamentu. Na Radiožurnálu moderuje od roku 1994, v období let 2005 až 2008 byl jeho šéfem.

V lednu 2008 v on-line chatu se čtenáři iDNES.cz prohlásil, že Radiožurnál je pro něj způsob života. A to poslední dva roky musel vstávat už ve tři ráno, aby byl v pět připravený vysílat.

Do Francie odchází na vlastní žádost, práci tam si už několikrát vyzkoušel, například při prezidentských volbách v roce 2007. Kontrakt má na dva roky, ale nebrání se prodloužení.

Práce zvláštního zpravodaje Českého rozhlasu patří mezi ty náročnější. Nemůže sedět s rukama v klíně a čekat v kavárně až mu někdo zavolá a dá tip na reportáž. Měsíčně do Prahy odešle přes sto příspěvků, včetně reportáží do relace Zápisník zahraničních zpravodajů.

Jan Pokorný si část života vyzkoušel i práci televizáka, kde moderoval různé publicistické a politicky zaměřené pořady. Za mikrofonem Ranního Radiožurnálu ho nahradí devětatřicetiletý Petr Král ze soukromého rádia Oldies.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na univerzitách vědkyň přibývá, v praxi ubývá. Vědu neskloubí s mateřstvím

Ve vědět musíte pořád zkoušet. A připravovat se na to, že to třeba zase...

Na českých univerzitách přibývá mladých badatelek. Zatímco v roce 2000 jich byla víc než třetina, v současnosti ženy...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Najdete na iDNES.cz