Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pozor, jede ministrova limuzína!

  0:01aktualizováno  0:01
Vládní BMW ministra pro místní rozvoj Pavla Němce vážně porušilo dopravní předpisy vícekrát, než se zdálo. Když minulý týden MF DNES zveřejnila fotografii Němcova auta, jak přejíždí dvojitou plnou čáru, ministr se hájil tím, že ve voze asi neseděl.

Dodal, že se občas snaží svého řidiče hlídat, aby jezdil podle předpisů. 

"To není pravda, mnohokrát jsem viděl ministra v limuzíně, která jela strašným způsobem," zavolal do redakce MF DNES táborský podnikatel a poslal i několik dalších fotografií Němcova auta při dopravních přestupcích.

Muž je majitelem firmy v Táboře, kde ministr bydlí u rodičů. Do Prahy si jezdil loni každý týden pro zboží.

"Kolem osmé ráno na ministra vždycky řidič čekal u obchodního domu Dvořák. Často jeli riskantně a velmi rychle, občas i do protisměru, přejížděli plnou čáru, těch nebezpečných přestupků byla spousta. Nikdy neměli puštěný majáček," říká čtyřicetiletý inženýr, jehož jméno a adresu redakce zná, ale na jeho přání je nepublikuje.

"Ministr má spoustu kontaktů a mohlo by mi to dělat potíže při podnikání," obává se. Podnikatel si loni v létě schválně dvakrát vzal fotoaparát. "Hrozně mě to rozčilovalo. Tak jsem si ho vyfotil a obrázky si schoval. Letos už jsem do Prahy nejezdil. Když jsem si ale nedávno v MF DNES přečetl, jak ministr tvrdil, že se snaží řidiče při jízdě krotit, ozval jsem se."

Ministr svědectví muže zpochybnil. "Pokud nebudou důkazy, které potvrdí, že náš vůz v konkrétní dobu porušil hrubě dopravní předpisy, že v něm v té době byla i další osoba a že tou osobou jsem byl já, nemohu se k celé věci vyjádřit jinak než velmi obecně," sdělil Němec a dodal, že jinak souhlasí s tím, aby řidiči ústavních činitelů šli příkladem a dodržovali předpisy.

Němcův mluvčí Petr Dimun se nejdříve zajímal o to, zda limuzína nejela se spuštěným majáčkem. "V takovém případě je podle zákona možné obejít předpisy," řekl s tím, že ministr jízdu nesleduje. "V autě často pracuje nebo spí, protože dělá velmi náročnou práci," dodal.

Ve čtvrtek večer ještě mluvčí vzkázal, že se ministerstvo omlouvá všem, kteří se případně cítili jízdou auta ohroženi.

Auto ministra pro místní rozvoj Pavla Němce porušuje dopravní předpisy.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vláda nezískala důvěru. ANO odsunulo hlasování o vydání Babiše

Premiér Andrej Babiš hovoří s předsedou SPD Tomiem Okamurou na úterním jednání...

Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala důvěru Sněmovny, hlasy dostala jen od 78 poslanců ANO. Mandátový a imunitní...

Lidé v Praze protestovali proti Babišovi i komunistovi Ondráčkovi

Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček na demonstraci proti zvolení...

Na pražském Malostranském náměstí protestovalo asi dvě stě lidí proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a proti tomu,...

Klenoty první den viděly asi tři tisíce lidí, čekalo se necelou hodinu

České korunovační klenoty

Výstavu korunovačních klenotů ve Vladislavském sále Pražského hradu první den vidělo 3 124 lidí, řekl Jakub Tichý z...

Najdete na iDNES.cz