Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

20:11
Prudká bouře, která začala na východní Moravě kolem osmnácté hodiny večer, se změnila ve vytrvalý déšť. Ten nepatrně zvedá hladiny potoků a řek, které se už jednou vylily.
19:22
Na východní Moravě už přes hodinu prší. Déšť zatím vodu v potocích a řece Dřevnici, které se dnes vylily, příliš nezvedá. Lidé i povodňová komise pozorně sledují předpověď počasí. Ta hovoří o bouřkách a dešti minimálně do půlnoci.
18:17
Poté, co hodinu bylo na Zlínsku slunečné počasí, se během dvou minut opět přiblížily tmavé mraky a začalo znovu hustě pršet.
17:49
Nad Vsetínem se na obloze během noci ze čtvrtku na pátek prokmitlo přes stovku blesků a malá průtrž mračen. Více čtěte zde.
16:54
Slušovická přehrada na řece Dřevnici podle informací z povodňové komise odpustila už tolik vody, že by zadržela i větší přívalovou vlnu.
16:46
Největší škodu utrpěli fotbalisté Lužkovic, který voda úplně zničila hřiště. Je na něm nános bahna a škoda se odhaduje na pět milionů korun.
16:36
Průtoky a výška vody na řece Dřevnici dosahují už jen prvního stupně povodňové aktivity. Komise ovšem na doporučení hydrometeorologů nechává druhý stupeň - pohotovost.
16:29
V ohrožených oblastech kolem řeky Dřevnice je už na tisíc pytlů s pískem, do 21. hodiny budou mít lidé k dispozici dalších zhruba devět set pytlů.
16:19
Přes stovku škod už nahlásili České pojišťovně lidé v souvislosti s místními záplavami po vydatných deštích na Moravě z posledních dnů. Většina škod se zatím týká okolí Karviné a Zlína. Lidé mají vytopené hlavně sklepy a poničené chaty. Více čtěte zde.
15:37
Na východní Moravě začala bouře. Obrovská černá mračna se pomalu posunují z jihozápadu. Začalo hustě pršet.
13:21
Počasí je zatím příznivé, občas vysvitne i slunce. Povodňová komise se sejde v 15 hodin. Měla by se začít chystat na večer, kdy se očekávají další deště.
12:20
Povodňová komise ve Zlíně nezaznamenala zatím žádné zranění ani větší škodu na majetku lidí a firem.
12:09
Na horním toku vsetínské a rožnovské Bečvy jde již hladina vody dolů.
11:50
Slušovická nádrž vypouští 11 kubíků vody za vteřinu, připravuje se tak na odpolední deště. Jan Blažek z Okresní povodňové komise ovšem tvrdí, že situace se může stát při větším dešti neudržitelnou. "Pokud bude pršet hodně, tak voda z přeplněné přehrady poteče jako ze střechy," podotkl.
11:40
V ulicích Bartošovy čtvrti ve Zlíně je stále voda. Hasiči čerpají vodu ze sklepů a začínají odklízet nánosy bahna.
Více čtěte zde.
11:30
Hasiči čerpají vodu z vytopené školky v místní části Zlína Louky.
11:05
Ředitel uherskohradišťského závodu Povodí Moravy František Ondrůšek oznámil, že situace v okrese Uherské Hradiště je zatím klidná. Ani na řece Moravě, ani na řece Olšavě nezaznamenali pracovníci Povodí Moravy žádný problém.
11:00
Voda na Zlínsku v Dřevnici opadává. Povodňová komise odvolala třetí stupeň povodňové aktivity, stále však trvá pohotovost. Předpověď na odpoledne však hlásí až 60 milimetrů srážek.
10:30
V Semetíně pracují lidé na odklízení hromady kamení, kterou na silnici vynesla voda z místního potoka. Hasiči od rána odčerpávají vodu z domů, někde ovšem musí čekat až voda opadne, protože se přes ni nemohou k domům dostat.
10:25
Voda u vozovny trolejbusů ve Zlíně v Bartošově čtvrti opadla natolik, že už mohly začít jezdit i trolejbusy. Dopravu zajišťovaly kvůli záplavě několik hodin autobusy.
10:20
Policisté museli na Vsetínsku zasahovat u třech dopravních nehod kvůli vodě na silnicích.
10:13
Na Kroměřížsku způsobily noční přívalové deště potíže jen v severní části okresu, byly však jen menšího rozsahu. "Na jednom místě se vylila říčka Rusava, a to v Dobroticích u Holešova. Voda tam tekla přes silnici na Bystřici pod Hostýnem a zaplavila i několik dvorů," uvedl Josef Rabčan z kroměřížského ředitelství hasičského sboru. Nyní se však Rusava vrátila do koryta i tam.
10:00
Po třech hodinách byla opět spuštěna čistírna odpadních vod ve Zlíně-Loukách.
9:45
Ve Zlíně začala fungovat světelná signalizace na železničních přejezdech a semafory na křižovatkách.
9:20
Při noční bouřce spadlo na Vsetínsku průměrně 40 milimetrů vody na metr čtvereční.
9:10
Neprůjedzná je kvůli zatopení už i pravobřežní silnice u řeky Dřevnice směrem od Čepkova na Cigánov.
9:00
Primátor Zlína Zdeněk Dostál vyhlásil stav ohrožení pro další městské části Prštné a Louky, kterými protéká řeka Dřevnice.
8:40
Vylila se i Rožnovská Bečva u obce Zašová. Bližší informace nejsou zatím známy.
8:30
Hasiči museli zasahovat ve Velkém Ořechově, kde byla kvůli noční bouřce zatopená mateřská školka.
8:20
Podle informací povodňové komise spadl při noční bouřce mezi Tečovicemi a Loukami u Zlína sloup elektrického vedení.