Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Potíže na Vinohradské potrvají do března

  12:08aktualizováno  12:08
Vinohrady - Oprava tramvajové trati na Vinohradské třídě, kterou zahájil Dopravní podnik minulý týden, přinesla rozsáhlé změny do dopravy ve značné části Vinohrad. Oprava úseku mezi stanicí I. P. Pavlova, Muzeem a Florou znamená nejenom změněnou trasu tramvají, které musí rekonstruovaný úsek objíždět přes stanice Náměstí Míru a Orionka, ale se zdržením a kličkováním v jednosměrných ulicích musí kvůli výměně panelů s tramvajovými kolejemi počítat i řidiči automobilů.
Podívejte se na fotografie situace na Vinohradské.

Ve směru od Václavského náměstí je Vinohradská ulice uzavřena od Šumavské ulice po Jičínskou. Ve směru do centra je Vinohradská ulice uzavřena v úseku mezi Jičínskou a Slavíkovou.

Blažena Jůzová z tiskového oddělení Dopravního podniku uvedla, že tato etapa opravy Vinohradské třídy skončí 28. února, ale poté začne druhá, ještě náročnější, při které Dopravní podnik zrekonstruuje tramvajovou křižovatku na Floře. Kvůli této opravě pak nebudou jezdit nejenom tramvaje po Vinohradské třídě od Želivského po stanici I.P. Pavlova, ale ani mezi Olšanským náměstím a Florou a mezi Orionkou a Florou. Tato oprava potrvá od 28. února do 21. března.

Objízdné trasy popsal Jan Holub z tiskového oddělení policie. Hlavní objízdná trasa vede přes Legerovu ulici, Rumunskou, Korunní, Jičínskou a Vinohradskou třídu.

Objížďka ve směru z centra vede Vinohradskou, Šumavskou, Korunní a Jičínskou ulicí. V úseku mezi ulicí U Vodárny a Jičínskou zůstal zachován jeden jízdní pruh pro rezidenty a zásobování.

Objížďka ve směru do centra vede Jičínskou, Táboritskou, Ondříčkovou a Slavíkovou zpět na Vinohradskou třídu.

Kolona aut na Vinohradské ulici v Praze 1. (12. ledna 2001)

Dopravní kolaps na Vinohradské ulici vzhledem k opravě kolejí. (12. února 2001)

Ve směru od Václavského náměstí je Vinohradská ulice uzavřena od Šumavské ulice po Jičínskou. Ve směru do centra je Vinohradská ulice uzavřena v úseku mezi Jičínskou a Slavíkovou. (12. února 2001)Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naši práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Na univerzitách vědkyň přibývá, v praxi ubývá. Vědu neskloubí s mateřstvím

Ve vědět musíte pořád zkoušet. A připravovat se na to, že to třeba zase...

Na českých univerzitách přibývá mladých badatelek. Zatímco v roce 2000 jich byla víc než třetina, v současnosti ženy...

Najdete na iDNES.cz