Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Potápěči čistili přehradu v Liberci, vylovili i půllitry

  14:58aktualizováno  14:58
Desítky pneumatik, koupací vanu a nespočet pivních půllitrů vytáhli potápěči ze dna liberecké přehrady. Haraburdí zaplnilo celou korbu nákladního vozu. Odpadků bylo o dvě stě kilogramů více, než v jiných letech.

Potápěči čistí libereckou přehradu - Potápěči čistí libereckou přehradu (17. června 2006) | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

Čištění se zúčastnilo 35 potápěčů z Liberecka, Jablonecka, Mladé Boleslavi a Prahy. Odpad nakládali na lodě, které jej svážely ke břehu.

„Největší vzácností je asi 60 let stará vojenská vzduchovka, prý ji používali vojáci ve druhé světové válce,“ řekl organizátor akce Jaroslav Kočárek ze společnosti Snakesub.

„Počasí nám naštěstí přálo a teplota vody se v sedmimetrové hloubce pohybovala kolem sedmnácti stupňů,“ poznamenal Kočárek. Potápěči čistí od roku 1996 střídavě jednou ročně libereckou a jabloneckou přehradu.

V Liberci bývají úlovky vždy bohatší, protože podél jedné strany nádrže vede silnice. Vyhodit tam cokoli do vody je velmi snadné. Potápěči zde v minulých nalezli i poznávací značky aut, doklady a vůbec největší raritou byl asi dvousetkilogramový trezor.

Letošní úklid přišel asi na 20 000 korun. Zatímco v minulých letech na něj přispíval kraj, letos ho zaplatili potápěči z vlastních zdrojů.

Liberecká přehrada, postavená na Harcovském potoku, pochází z roku 1904. Celkový objem vodní nádrže je 651 000 metrů krychlových. Přehrada a její okolí jsou oázou odpočinku a rekreace téměř v centru města.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naší práci, rozčiluje se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Předseda pražské ČSSD Ludvík oznámil rezignaci, nahradí ho Pavlík

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v pořadu Rozstřel (3. února 2017)

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík odstoupil z pozice předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na páteční krajské...

Najdete na iDNES.cz