Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Postřelený moderátor bojuje o život

  16:29aktualizováno  16:29
Ústí nad Labem - Moderátor ústeckého Radia North Music, kterého ve čtvrtek postřelila zřejmě psychicky narušená žena, stále bojuje o život. Lékaři čekají, až ho budou moci operovat. Útočnice mezitím čeká v policejním cele, zda na ni soud uvalí vazbu.

Žena byla nezaměstnaná v evidenci úřadu práce. Pistoli ráže devět milimetrů vlastnila legálně, ve střeleckém průkazu měla uvedeno, že zbraň má kvůli osobní ochraně a sportovní střelbě.

"Žena podle našich informací splňovala požadavky, aby jí mohl být střelecký průkaz vydán. Nebyla nikdy trestaná a měla i posudek od lékaře, který se k žádosti musí přikládat," uvedla Jarmila Hrubešová, mluvčí severočeské policie.

Kriminalisté ale nevyloučili, že se o lékařský posudek útočnice budou zajímat. Čekají na znalecký posudek psychického stavu zadržené.

"Ten znalecký posudek je pro nás klíčový. Snad se nám díky němu podaří zjistit důvod, proč začala střílet," řekl Oldřich Slabý ze severočeské služby kriminální policie a vyšetřování.

"Pokud nám znalci řeknou, že trpěla psychickou poruchou i v době, kdy zbrojní pas dostala, tak se o to budeme zajímat. Na druhou stranu ale může člověk trpět psychickými problémy i delší dobu, aniž by to na něm bylo znát," konstatoval Slabý.

Není jasné, kolikrát žena vystřelila
Kriminalisté nechtěli upřesnit, kolikrát žena v rádiu vystřelila. Na místě našli na osmdesát balistických stop. Mezi ně ale zahrunují i oděrky, které mohla způsobit odražená kulka.

"Je pravděpodobné, že měla u sebe dva zásobníky. Kolik střel skutečně vypálila, zatím nezveřejníme. Dá se ale konstatovat, že žena v rádiu střílela bezhlavě. Pokud by chtěla svou střelbou usmrtit, bylo by mrtvých daleko víc," poznamenal Slabý.

Žena chtěla
v rádiu vraždit
(o incidentu)

Lékaři čekají, až budou moci operovat
Zraněný sedmadvacetiletý muž byl ihned po čtvrtečním incidentu odvezen do ústecké Masarykovy nemocnice.

Zdejší lékaři už tehdy uvedli, že musí moderátora stabilizovat. Až pak se odhodlají k operaci.

"Od čtvrtka se zdravotní stav poraněného příliš nezměnil. Stále čekáme, až bude zcela stabilizován. Pak podstoupí operaci páteře," řekla Kamila Němcová, mluvčí Masarykovy nemocnice.

"Je bohužel pravděpodobné, že muž bude mít trvalé zdravotní následky. Zatím ale nechceme upřesňovat, co mu hrozí," podotkla.

Rádio se vrací k normálnímu vysílání

Vysílání ústeckého rádia North Music se vrací pomalu k normálnímu stavu. Čtvrteční incident je ale pořád znát. Už ve čtvrtek ostatně pozvalo vedení North Musicu psychologa, aby pomohl jejich zaměstnancům dostat se ze šoku.

"Je tu pochopitelně cítit stísněná atmosféra. Dokonce jsme s kolegy ve čtvrtek odhadovali, jestli dnes přijdou všichni zaměstnanci do práce. Nedivil bych se tomu, přeci jenom zažili stres," říká ředitel rádia Miroslav Hašek.

"Přišli ale všichni. Ta mezera po Pavlovi se ale špatně zaplňuje, byl motorem ranního vysílání. Už proto přemýšlíme, jak to udělat, aby se mohl po uzdravení do rádia vrátit," dodává.

Rádio začalo normálně vysílat ve čtvrtek až po osmi hodinách. Mezitím vše zajišťovaly počítače. Moderátoři poté kromě běžných zpráv přečetli i některé ohlasy od posluchačů. Řada z nich přála především brzké uzdravení moderátorovi Pavlu Hájkovi.

Na internetu se ale objevila i celá řada negativních reakcí. Někteří pisatelé dokonce litovali, že žena moderátora rovnou nezastřelila.

"Já se té ženské nedivím. To rádio je šílené, za ty písničky, které tam hrajou, je měla postřílet všechny," napsal v diskusi iDNES jeden z uživatelů internetu. Podobné reakce se daly objevit i na dalších zpravodajských webech.

Hašek takové výroky označil za neuvěřitelné. "Nechápu, jak může někdo takto reagovat. Kde to žijeme? Když se někomu nějaká rozhlasová stanice nelíbí, tak přeci může rádio jednoduše vypnout nebo ho přeladit jinam," podotýká Hašek.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muž na ústecké Klíši napadl ženu kovovou tyčí. Hledá ho policie

Muž napadl ženu kovovou tyčí. Hledá ho policie

Ústečtí kriminalisté pátrají po muži, který loni krátce před Štědrým dnem napadl ženu v ulici České mládeže. Ta utrpěla...

VIDEO: Muž na ulici v Přerově osahával ženu, hledá jej policie

Policie pátrá po muži, který v Přerově vystoupil na nádraží z vlaku společně s...

Přerovští policisté už třetím týdnem pátrají po muži, který v jedné z tamních ulic dotíral na procházející ženu a...

Nejznámější chlapec ztracený v Česku. Honzík zmizel před 20 lety

Honzík Nejedlý na archivním záběru z listopadu 1997

17. ledna 1998 se v pražském Podolí ztratil beze stopy devítiletý Jan Nejedlý. Jeho rodina od té doby prožila dvacet...

Najdete na iDNES.cz