Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Postřehy ze sobotní Letné

  12:07aktualizováno  12:07
Nejsem jedním z těch ortodoxních, možná až fanaticky poblázněných příznivců žádného ze sportovních klubů. Můj problém spočívá v tom, že se obvykle snažím vidět trochu dál a asi zbytečně moc nad vším přemýšlím, prostě se domnívám, že jsou za vším prachy a kdo je má, tak obvykle vítězí, sport nevyjímaje.

 

To ale neznamená, že se rád nepodívám na kvalitní sportovní utkání.
To sobotní, kdy se na Letné utkali FC Baník Ostrava a AC Sparta Praha bylo a myslím, že mi všichni, kdo u toho byli, dají za pravdu jedním z těch lepších, prostě se na to dalo skutečně dívat.
Jako správný, Beskydami odkojený Moravák jsem si zakoupil lístek do sektoru J1, vyhrazený pro vlajkonoše hostí, s cílem podpořit mě bližší tým, to za prvé a za druhé nasát neopakovatelnou atmosféru, kterou fanoušci Baníku v poslední době skutečně dokážou vytvořit. Právě "baníkovský kotel" bylo to co mě velice zaujalo. Přemýšlím, jak ten spolek absolutně precizně organizovaných lidí co nejsprávněji pojmenovat ? Trochu mi to připomnělo dokonale organizovanou armádní strukturu, kde každý zná svoje místo ve tvaru a ví co v daném okamžiku udělat, jak a co zařvat, co a kam, případně po kom hodit, zapálit, zazpívat …., prostě dokonale fungující firma. Manageři nadnárodních korporací by skutečně mohli závidět a možná se i trochu, zejména v oblasti organizace práce, přiučit. Ortodoxní fanoušci FC Baníku Ostrava, vy, kteří nevynecháte žádný ze zápasů a zrovna někde něco, nebo někomu něco nerozbíjíte máte můj obdiv, skutečně tu atmosféru umíte udělat.
Co mi trochu nešlo pod nos a myslím si, že to k nám prostě nepatří, nijak to na kvalitě hry nepřidá, hráče to nevyburcuje k lepším výkonům, nebude méně faulů ani barevných karet, fanoušci nebudou fandit o nic lépe či hůře, či méně slušně, rozhodně ani nepadne více gólů….. byly roztleskávačky. Ty sličné, spoře oděné děvy lepých tvarů s nějakými podivnými štětkami v rukách, které připomínají prvomájová mávátka z dob průvodů alegorických vozů na žádné z českých sportovních kolbišť nepatří. Vnímám to jako jeden z mnoha jiných nesmyslů, který měl zůstat za Atlantickým oceánem. Trochu mi to připomíná situační komedii s trapně naaranžovaným smíchem hlediště plného ohromně se bavících lidí, který by snad divákovi měl říci : "tak a teď se směj", jako bychom snad ani neuměli rozpoznat, kdy a čemu se zasmát, kdy si na tom fotbale zařvat, kterému hráči za jeho výkon zatleskat. Holky vy za to nemůžete, vy můj obdiv máte, vy kteří jste to sem přitáhli nikoli.
Poslední věc, která mi připadla poněkud zvláštní a možná by všechno dopadlo jinak, kdyby třeba nedej bože Ostrava prohrála, byla docela dlouho zkoušená trpělivost fanoušků Baníku, kteří pravda po skutečně dlouhé "děkovačce" byli ještě minimálně další půlhodinu drženi uvnitř stadionu než jich byl pořádný houf, a mohli organizovaně do ulic, tedy na nejbližší vlakové nádraží. Precizní, co do počtu policistů, koňů a techniky perfektně zajištěná a asi i dobře organizovaná akce, rozhodně ne tak jako "baníkovský kotel", mohla utržit šrám, kdyby fanouškům došla trpělivost. Nechápu, proč ten dav nebyl propouštěn ze stadionu postupně, po menších celcích a  v konečném důsledku za doprovodu stejného počtu policistů, koňů a techniky odveden na nejbližší vlakové nádraží. Prostě byla zvolena jiná taktika. Nevím sice co se dělo dál, ale po stanici metra Hradčanská, pak jsem se odpojil a šel hledat občerstvení, bylo všechno v naprosté pohodě a klidu, žádná výtržnost. Za to Vám všem dík, jak fanouškům, tak i policistům prostě dokonale organizované firmy, kde každý zná své místo ve tvaru a ví kdy, co a jak dělat. Máte můj obdiv.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Mandátový výbor vyslyšel Babiše a Faltýnka. Doporučí jejich vydání

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sněmovní mandátový a imunitní výbor vyslyšel přání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a jeho pravé ruky...

PŘÍMÝ PŘENOS: Poslanci komentují vyslovení nedůvěry vládě

ČSSD chce prvně hlasovat o důvěře vládě Andreje Babiše

Sledujte přímý přenos z Poslanecké sněmovny, kde poslanecké kluby hovoří po jednání dolní komory, která vyslovila...

Poslanci ANO budou hlasovat proti vydání Babiše a Faltýnka

Poslanci za ANO, ministr zahraničí Martin Stropnický, šéf poslanců Jaroslav...

Poslanecký klub ANO bude hlasovat proti vydání premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše i lídra klubu Jaroslava Faltýnka k...

Najdete na iDNES.cz