Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Poslední prázdninový víkend zpestří dětem řada akcí

  12:21aktualizováno  12:21
Praha - Poslední víkend před zahájením školního roku a první školní den zpestří dětem řada akcí, které pro ně připravují různé organizace a školy. Nechybějí mezi nimi soutěže, loutková představení, koncerty či setkání s klaunem. Zábavnou formou se učitelé snaží ulehčit zahájení školní docházky zejména prvňákům. Bohatý program připravila pro školáky i pražská zoologická zahrada.

V sobotu i neděli na děti v pražské zoologické zahradě čeká od 12 hodin povídání o zoo a zvířatech, soutěže, loutkové představení a výtvarná dílna. 

"Všechny akce se uskuteční v prostorách dětského koutku v dolní části trojské zoo. S podrobným časovým plánem se návštěvníci zahrady seznámí přímo u hlavního vchodu," sdělila Vendula Václavková z oddělení kontaktu s veřejností.

V pondělí budou mít všichni prvňáci po celý den vstup do zoo zdarma. Na odpoledne pro ně i jejich doprovod připravili pracovníci zoo soutěže a písničková pásma. Děti se dozvědí mnoho zajímavostí o zvířatech a ve výtvarné dílně si budou moci vyrobit sošku nebo namalovat obrázek.

Sobota bude dětem patřit i ve starých Střešovicích. Dobročinný spolek medáků pro ně připravil od 9 do 15 hodin výtvarnou a pohybovou dílnu ve Starostřešovické ulici číslo 79.

Děti s rodiči mohou o víkendu zamířit i na pražské Výstaviště. Na Křižíkově fontáně na ně v sobotu od 14 do 18 hodin čeká Putování Pohádkovou zemí, během něhož se setkají s mnoha postavami z klasických pohádek. Nebude mezi nimi chybět vodník, víla, čarodějnice a černokněžník, kteří si spolu s malými návštěvníky zasoutěží. Za snahu a šikovnost pak král Pohádkové země odmění malé poutníky drobnými dárky a pamlsky.

Den prvňáků a zábavné odpoledne pro školáky v zahradě Trmalovy vily v Praze Strašnicích připravuje na pondělí Agentura Foibos. Malé hosty s jejich rodiči a prarodiči budou již od 10 hodin vítat v zahradě tři klauni s kytarou. Na děti čeká i vystoupení "pohádkové televizní babičky" Libuše Havelkové.

Odpolední program se přesune i na nedaleké dětské hřiště. Školáci se mohou těšit na divadelní představení Erbenovy Zlatovlásky, módní přehlídku malých manekýnek a řadu soutěží.

Zábavnou formou budou přivítáni žáci prvních tříd v Základní škole Hovorčovická v Praze 8, kteří v pondělí začnou svoji školní "kariéru". Dětem bude o škole a jejím poslání povídat klaun. V dalších dnech se počítá s tím, že prvňáci budou za svoji snahu při vyučování odměňováni drobnými dárky.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Česko, obří staveniště. Ťok chce letos stavět 360 kilometrů nových silnic

Stavba dálnice D8 v Prackovicích nad Labem.

Ministr dopravy Dan Ťok slibuje, že promění Česko v obří staveniště. Během letošního roku by podle plánu úřadu měli...

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Najdete na iDNES.cz