Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Poslanec Dimitrov titul získal, VŠE se mu omluvila

  12:26aktualizováno  13:45
Nově zvolený poslanec ČSSD Kosta Dimitrov nepodvádí, když užívá titul inženýra. Uvedla to pražská Vysoká škola ekonomická s tím, že Dimitrov při zaměstnání absolvoval jednu z jejích fakult. ČT přitom v neděli s odvoláním na informace školy uvedla, že Dimitrov VŠE nevystudoval.

Poslanec Dimitrov VŠE skutečně vystudoval.

"Vedení VŠE v Praze se tímto omlouvá ing. Kostovi Dimitrovovi za uvedení mylné informace, za poškození jeho dobrého jména," uvedla prorektorka VŠE Hana Machková.

Kosta Dimitrov ukončil studium na Fakultě výrobně-ekonomické a získal vysokoškolské vzdělání ve studijním oboru ekonomika průmyslu. Je tedy oprávněn užívat titul inženýr.

"Chyba vznikla na straně VŠE, jež v současné době provádí digitalizaci archívu. Vedoucí archivu provedl pouze kontrolu Promoční knihy absolventů denního studia. Ing. Kosta Dimitrov je řádným absolventem studia při zaměstnání. Diplomovou práci zpracoval na téma 'Analýza organizace řízení podniku'," dodala Machková.

Podle Událostí ČT poslanec ve svém životopisu napsal, že vystudoval tři české vysoké školy. Kromě VŠE prý uvedl, že v 70. letech vystudoval Stavební fakultu Českého vysokého učení technického. Tam mu ale podle televize uznali jen studium bulharské školy a stal se takzvaným diplomovaným specialistou, nikoli inženýrem. - více zde

Pak podle životopisu studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde ale nenapsal diplomovou práci a nesložil státní závěrečnou zkoušku.

"K tomu, aby někdo řádně absolvoval vysokou školu, musí složit státní zkoušku a obhájit diplomovou práci. Pokud tak neučinil, tak samozřejmě tuto školu neabsolvoval," řekla ČT mluvčí ministerstva školství Lubomíra Černá.

Problémy s neoprávněným používáním akademického titulu mělo v minulosti už několik politiků - například bývalý předseda ODA a ministr spravedlnosti Jan Kalvoda, který kvůli tomu odešel z vysoké politiky.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Tisíce domácností zůstávají bez proudu, na jihozápadě bude dál sněžit

Kolonáda v Janských Lázních (17.1.2018).

Na jihozápadě Čech a na Vysočině bude v pátek trvale a místy i vydatně sněžit. Během šesti hodin může napadnout až...

Fenomén Sobotka. Doma ve Vrchlabí ho do Senátu vybralo 90 procent voličů

Kandidát do Senátu za Trutnovsko Jan Sobotka (STAN) odevzdal svůj hlas ve...

Popularita vrchlabského starosty v jeho městě takřka nezná mezí. Potvrdily to senátní volby, v nichž Jan Sobotka ve...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz