Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pořadatele swingers party v Číně odsoudili za „hromadnou nemravnost“

  16:44aktualizováno  16:44
Za organizování swingers party stráví čínský profesor Ma Jao-chaj tři a půl roku ve vězení. Podle čínských zákonů se provinil "hromadnou nemravností". Muž ale tvrdí, že intimní život je jeho soukromou věcí. Proces rozpoutal debatu o vlivu komunistického režimu na soukromí Číňanů.

Za organizování swingers party stráví čínský profesor Ma Jao-chaj tři a půl roku ve vězení. | foto: AP

Třiapadesátiletý profesor byl šest let členem neformální skupiny vyznavačů hromadného sexu a swingers party. Před tím, než ho policie v srpnu 2009 zatkla, uspořádal v Nankingu nejméně osmnáct sexuálních večírků.

Sexuální revoluce v Číně

Hospodářská prosperita mění přístup Číňanů k sexuálním otázkám. Ekonomický rozvoj přinesl prospěch nevěstincům (kvůli zákonům jsou maskované jako kadeřnické salóny) a obchodům se sexuálními pomůckami. Swingers party a hromadnému sexu se věnují desetitisíce Číňanů, kteří se organizují na internetových fórech.

Ve čtvrtek byl vilný profesor odsouzen za zločin, který čínské úřady nazývají "hromadná nemravnost". Profesor ale obvinění odmítá a tvrdí, že jeho sexuální život je jeho soukromou věcí. Hájí se tím, že pokud nezpůsobil veřejné pobouření, žádné zákony neporušil.

Proces vzbudil v Číně bouřlivou debatu o tom, nakolik může autoritářský režim zasahovat do soukromí Číňanů a omezovat jejich sexuální svobodu. Zákon proti hromadné nemravnosti je pozůstatkem zrušeného zákona proti výtržnictví, který byl namířený proti nemanželskému sexu. Profesor ale může děkovat za mírný pokrok v Říši středu, v osmdesátých letech byl na základě zákona proti hromadné nemravnosti jiný organizátor swingers party popraven.

Ma Jao-chaj učí výpočetní techniku a stará se o svoji matku postiženou Alzheimerovou chorobou. Jeho studenti na něj údajně nedají dopustit.
Po druhém rozvodu se na internetu pod přezdívkou Bouřlivý plamen mužnosti seznámil s třiadvacetiletou dívkou s nickem Vášnivý fénix.

Voda a víno

"Manželství je jako voda, pít se musí. Ale výměna sexuálních partnerů je jako víno. Někomu to zachutná hned napoprvé, jinému se to hned zprotiví. Nikdo vás ale do toho nenutí."

Profesor Ma Jao-chaj v rozhovoru s čínskými novináři.

Nastěhovali se k sobě a po krátké době se na internetu domluvili s jiným párem na výměně partnerů. Záhy se z profesora stal propagátor intimních rošád. Založil zvláštní internetové fórum, kde ho následovníci nazývali Učitel Ma.

Policie proti skupině zakročila v srpnu 2009 během orgie v hotelovém pokoji v Nankingu. Postupně obvinila 22 lidí ze zločinu hromadné nemravnosti. Profesor Ma byl jediný, kdo se ke zločinu nedoznal.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Voda dojde 22. dubna. Kapské město je na suchu, šetřit musí i turisté

Kapské město trápí v posledních letech velmi vysoké teploty a sucha.

Klimatické změny přinášejí do některých světových regionů dosud nevídaná horka. S nimi přicházejí regiony o zdroje...

VIDEO: Motorový člun rozdrtil loďku, rybáři vyskočili na poslední chvíli

Dramatická srážka. Loď najela do rybářského člunu

Tři rybáři v americkém Oregonu museli vyskočit z loďky do studené řeky, aby se zachránili před motorovým člunem, který...

Spor s „Rakeťákem“ i covfefe. Donald Trump slaví rok ve funkci

Donald Trump

Donald Trump slaví rok ve funkci prezidenta Spojených států. V čele světové velmoci byl výrazný především na poli...

Najdete na iDNES.cz