Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Poplatek za Kinského zaplatil protivník

  18:04aktualizováno  18:04
Soudní poplatky za Františka Kinského zaplatil u soudu muž, od něhož šlechtic žádá tři domy v České Kamenici. Josef Doškář uhradil tři tisíce. Doufá, že tak urychlí začátek jednání. "Kvůli žalobě nemohu se svým majetkem od loňského listopadu nakládat," vysvětlil Doškář.

ČTĚTE TAKÉ:
Známé Kinského spory

Doškář uvedl, že chtějí se synem domy prodat. "Místo toho, abychom za ně dostali peníze, které potřebujeme, musíme stále platit za jejich údržbu a daně," posteskl si.

Kinský podal u děčínského okresního soudu 46 majetkových žalob, ale soudní poplatky zaplatil pouze za dvanáct z nich.

Soudkyně Jana Havlová se musí Kinského zeptat, zda bude souhlasit s tím, aby za něj Doškář poplatek uhradil. O žalobách s nezaplacenými poplatky by chtěla Havlová rozhodnout do konce roku.

František Oldřich Kinský v listopadu prohlásil, že neví, proč jeho advokát Jaroslav Čapek nezaplatil soudní poplatky za všechny podané žaloby. "Je to věc pana Čapka. Není to na můj pokyn," uvedl.

Podle Čapka představují soudní poplatky vzhledem k vysokému počtu žalob hodně peněz. Právní zástupce je navíc přesvědčen, že by je stát měl jeho klientovi prominout, protože léta užíval jeho majetek.

Nemalé problémy působí žaloba samotnému městu Česká Kamenice. Radnice nechala zpracovat studii na výstavbu tří desítek rodinných domů v jedné z nejkrásnějších lokalit města. Část této parcely ale požaduje Kinský.

"Veškeré práce jsme museli ke škodě našich občanů zastavit," řekl zástupce starosty Jaromír Adamčík. Kdy spor skončí a radnice bude pokračovat v projektu, si netroufl ani odhadnout. "Celý spor spí zimním spánkem," dodal.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ministr vnitra exdetektiva Komárka mlčenlivosti kvůli Čapímu hnízdu nezbaví

Jiří Komárek

Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti s úterním zasedáním...

Do někdejší litvínovské polikliniky přijdou po opravě znovu lékaři

Dvě zchátralé prvorepublikové budovy v litvínovské Tylově ulici už kdysi...

Trojice podnikatelů se pustila do obnovy dvou památkově chráněných a od revoluce opuštěných budov bývalé polikliniky v...

Projekty na střední Moravě za 100 milionů jsou sporné, zjistili auditoři

Regionální rada regionu soudržnosti Střední Morava vydala pár dní před

Z vedení Zlínského kraje zní hlasy, aby vedení Regionálního operačního programu Střední Morava zveřejnilo seznam...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz