Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Politik si odsedí 7 let za sex s dívkami

  12:28aktualizováno  12:28
Hradecký šéf ODA Tomáš Müller si odsedí sedm let za znásilnění a zneužívání nezletilých dívek. Na své farmě v Roudnici je opil, když hlídaly koně. Dvě z nich znásilnil, u třetí se o to pokusil, další osahával. Třem bylo teprve čtrnáct. Trest dostal i za podávání alkoholu mladistvým.

Müller vinu od začátku popírá. Říjnový verdikt královéhradeckého krajského soudu však podle ČTK potvrdil i pražský vrchní soud, takže rozsudek je pravomocný.

Bývalý předseda královéhradecké organizace ODA tvrdí, že předložené důkazy jsou nevěrohodné a vyšetřování podle něho bylo zmanipulované zřejmě s politickým cílem.

Proces označil za vykonstruovaný.

"Kdo se chce někoho zbavit, obviní ho ze znásilnění. Muž je hračkou v rukách žen, nemá, jak se proti takovému nařčení bránit. Je to tvrzení proti tvrzení. Udělal jsem chybu, když jsem dával dívkám alkohol," uvedl v říjnu v závěrečné řeči Müller.

"Stupeň společenské nebezpečnosti je u obžalovaného velmi vysoký. Během líčení nikdy neprojevil nad svými činy lítost a o poškozených hovořil jako o holkách. Výpovědi dívek soud považuje za věrohodné. Svoji obhajobu naopak přizpůsoboval a měnil obžalovaný," shrnula předsedkyně senátu hradeckého soudu Anna Bímová.

Müller přiznal jednu soulož
Tomáš Müller u soudu přiznal, že dívkám alkohol naléval, ale obvinění, že by je násilím donutil k souloži či je proti jejich vůli osahával, odmítl. Pouze v případě sedmnáctileté dívky přiznal, že s ní souložil.

"Dal jsem jí dvě až tři skleničky na zahřátí. Pak jsme šli do pokoje a tam došlo k dobrovolné souloži," uvedl u soudu.

Odmítl, že by ji chtěl alkoholem omámit. Po souloži prý pokračovala v hlídání koní.

Antikoncepci měl pro koně
Podle rozsudku Müller záměrně dívky opil alkoholem a v kombinaci s hypnotikem Stilnox chtěl docílit, aby nebyly schopné se bránit a na znásilnění si nepamatovaly. Dívkám, s nimiž souložil, podal prý navíc antikoncepční pilulku.

"Pokud jde o Postinor, ten jsem skutečně měl. Nikoli však pro dívky, ale na léčení koní," odmítl obvinění Müller.

Dívky přivedla láska ke koním
Policie se o případech z let 2001 až 2002 dozvěděla od samotných dívek. Na Müllerův statek je přivedla láska ke koním. V místním jezdeckém klubu pomáhaly s chovem. Policie zadržela Tomáše Müllera loni v únoru.

Müller převzal rodinné hospodářství v Roudnici v roce 1993. O tři roky později založil jezdecký klub, který navštěvovalo až třicet zájemců o jezdectví. Předsedou krajské organizace ODA se stal loni v lednu.

Hradecký šéf ODA Tomáš Müller dostal u krajského soudu 7 let vězení za znásilnění a zneužívání nezletilých dívek. Na své farmě je opil, když hlídaly koně. Třem bylo teprve 14. (31. října 2003)

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Opilec bloudil lesem. Zachránil ho hovor s otcem, který navedl policisty

Ilustrační snímek

Telefonát otci zachránil opilého mladíka, který zmateně bloudil lesem na okraji Brna a obával se umrznutí. Nakonec...

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

Štěně se propadlo do úzké šachty, ven ho vytáhli strážníci a hasiči

Zachráněné štěně aljašského malamuta.

Strážníci v Mostě zachraňovali psa, který spadl do úzké šachty hluboké zhruba tři metry. Společně s hasiči museli otvor...

Najdete na iDNES.cz