Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Politici šprtali, měli i dvojky z chování

  0:01aktualizováno  0:01
Zdeněk Škromach, dnešní ministr práce a sociálních věcí, měl v osmé třídě v pololetí trojku z ruštiny. Pak ale "zabral" a na konci to zlepšil na dvojku. V tělocviku se mu to však nepodařilo: dvojku měl v pololetí i na konci roku.
Vysvědčení Zdeňka Škromacha

Vysvědčení Zdeňka Škromacha z osmé třídy.

Podle vysvědčení byl žák Škromach na "české politické scéně" spíše ojedinělý.

Politici byli ve škole většinou - řečeno mluvou školáků "pěkní šprti". Někteří z nich však své vysvědčení nechtějí ukázat. Například šéf ODS Miroslav Topolánek. "Není to důležité," řekl a přiznal se ke dvojce z chování. Moc vyrušoval.

Jednu dvojku z češtiny měl v osmé třídě poslanec Ivan Langer (ODS), tři dvojky "obdržel" ministr životního prostředí Libor Ambrozek. O tom, jací byli politici žáci, vypovídají zadní strany vysvědčení.

Langer dostal pochvalu ředitele školy za svědomitou práci, Ambrozek byl zase za vzornou reprezentaci odměněn knihami. A na vysvědčení poslankyně Kateřiny Dostálové z ODS se píše, že mezi její "význačné kladné rysy osobnosti" patřila v osmé třídě svědomitost a aktivita.

A také to, že pracovala pilně v třídní samosprávě. Někteří politici však vysvědčení z osmé třídy ani nemohli najít. "Někam" je založil současný šéf Stanislav Gross a nenašla je ani ministryně školství Petra Buzková.

Jaké měli čeští politici vysvědčení v osmé třídě

• Libor Ambrozek ministr životního prostředí (KDU-ČSL), 8. A, Hodonín:
Ze všech důležitých předmětů měl jedničky, prospěch mu v pololetí zhoršují jen dvojky: z tělocviku, výtvarné a hudební výchovy. Na konci roku si opravil výtvarnou výchovu na jedničku, zato se ale z jedničky na dvojku zhoršil v pracovním vyučování.

• Jana Bobošíková europoslankyně za Nezávislé, 8. E, Praha-Braník:
Prospívala celou osmou třídu základní školy výborně. Měla samé jedničky, čisté skóre jí kazila snad jen dvojka z tělocviku v druhém pololetí. Pracovala v kroužku českého jazyka.

• Kateřina Dostálová poslankyně za ODS, 8. A, Olomouc:
V pololetí měla dvě dvojky: z českého jazyka a literatury a z angličtiny. Neopravila si je ani na konci roku. Dostala pochvalu za úspěchy v soutěžích, aktivitu a iniciativu ve vyučování, aktivitu a práci v třídní samosprávě.

• Jaromír Kohlíček europoslanec za KSČM, 8. D, Mariánské Lázně:
V pololetí měl dvě dvojky: z ruštiny a z přírodopisu, na konci roku se jich ale zbavil a měl samé jedničky. V druhém pololetí o něm na vysvědčení učitel poznamenal, že je pilný a svědomitý.

• Petr Smutný senátor za ČSSD osmá třída, Nezvěstice:
Na konci roku se zhoršil o dvě dvojky. Zatímco v pololetí měl z kreslení a rýsování jedničky, na konci roku dostal dvojky. Chvalitebně také prospíval z češtiny a ruštiny. Pracoval ve zdravotnickém kroužku. 

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Po chladném začátku týdne přijde oteplení, můžeme očekávat až osm stupňů

Ilustrační foto

Začátek týdne přinesl mráz, ráno teploty klesaly až pod -5 stupňů Celsia. Během pondělí bude sněžit, sníh ale postupně...

Česko, obří staveniště. Ťok chce letos stavět 360 kilometrů nových silnic

Stavba dálnice D8 v Prackovicích nad Labem.

Ministr dopravy Dan Ťok slibuje, že promění Česko v obří staveniště. Během letošního roku by podle plánu úřadu měli...

V hořícím hotelu jsme byli za tři minuty, řekl hasič v Rozstřelu

Mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů Martin Kavka (vlevo) a Jiří Španer z...

Situace v hořícím hotelu Eurostars David byla dramatická, uvedli v Rozstřelu mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz