Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Politici mají na náměstí přednost před ekology

  8:40aktualizováno  8:40
Praha - Zatímco ekologové mají na Staroměstském náměstí červenou, politikům nikdo nebrání v tom, aby v historickém srdci Prahy usilovali o přízeň voličů. Ekologické sdružení Centrum pro dopravu a energetiku chtělo v pátek, v rámci dne bez aut, přivést na náměstí nízkopodlažní autobus, a v něm ukázat lidem fotografie dokumentující problémy s automobilovou dopravou v Praze. Tuto akci však zakázala magistrátní komise, která dění na Staroměstském náměstí posuzuje. Místo nízkopodlažního autobusu ovšem včera na náměstí přijel typický americký truck, na jehož korbě se několik dnů před senátními volbami předvedli kandidáti sociální demokracie.

Mezi nimi byl i náměstek pražského primátora Otto Kechner. Muž, který předsedá komisi, jež zamítla páteční akci ekologů. Kechner se brání tomu, že by politici měli dveře na náměstí otevřené, zatímco ekologové nikoli. Přesto připustil, že volební kampaň politiků má v srdci města přednost před čímkoli jiným.

"To víte, politika tady má zelenou," prohlásil. Podle Kechnera dokonce existuje pět let staré usnesení pražských radních, které říká, že chtějí-li se politici předvést na Staroměstském náměstí, mají přednost před kýmkoli jiným.

Kechner tvrdí, že mezi členy jeho komise převládl názor, že akce ekologů by se hodila spíš do uzavřených, kamenných prostor.

"Z toho je zřejmé, že uvažování členů magistrátní komise patří do kamenných prostor egyptských pyramid," komentoval to ředitel ekologického Centra pro dopravu a energetiku Petr Hlobil.

Hlobil připomněl, že ekologové si chtěli pro svou akci půjčit nízkopodlažní autobus pražského dopravního podniku a i na něm ukázat, že je někdy rozumnější nechat auto doma a cestovat hromadnou dopravou.

"Není žádnou novinkou, že postoj pražských radních vůči občanské společnosti je zatím velmi špatný," poznamenal.

Senátní kandidát Kechner si postěžoval, že předsedat komisi, jež má právo povolit či zakázat akci na Staroměstském náměstí, je velmi nevděčná role, protože zájemců o tuto plochu je příliš mnoho a komise nemůže všem vyhovět. "V tom, že jsme nepovolili akci ekologů, ale nebyla žádná zlá vůle," tvrdí.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Statisíce pro herce Rodena, autobus smrti a útoky v prezidentské kampani

Karel Roden (28. února 2017)

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, že herec Karel Roden vysoudil statisíce na bulváru, že do prezidentské...

Babiš čelil otázce, jak zabrání, aby Mynář a Nejedlý na Hradě dělali byznys

Premiér Andrej Babiš během středečního jednání Poslanecké sněmovny. (17. ledna...

Andrej Babiš zažil poprvé jako premiér interpelace. Jedna z prvních mířila na jeho doporučení prezidentovi Miloši...

Armádní laboratoř zkoumá munici, její životnost prodlouží až na 45 let

Likvidace vyřazené armádní munice v areálu muničního skladu v Týništi nad...

Největší český armádní muniční sklad v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku disponuje jako jediný v Česku speciálními...

Najdete na iDNES.cz