Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policistu čeká za zbití cyklisty obžaloba

  0:01aktualizováno  0:01
Policistu ze Studénky Václava Filipce, který zbil obuškem Vlastimila Sklenáka za to, že jel na kole a měl na vodítku psa, čeká soud. Státní zastupitelství v Ostravě, které řídilo vyšetřování Filipce i jeho kolegy Miroslava Tericha uzavřelo vyšetřování a navrhlo je obžalovat.

Oba ze zneužití pravomoci veřejného činitele, Filipce navíc z ublížení na zdraví.

"Do týdne rozhodnu, zda podám obžalobu, nebo zda navrhnu došetření případu, což ale nepředpokládám," uvedl Alois Dlouhý z krajského státního zastupitelství v Ostravě.

Případ vyvolal ve Studénce protestní akce, kterých se zúčastnily stovky lidí. Signatáři petic a účastníci demonstrace protestovali proti tomu, že Filipec zůstává u policie.

"Shromáždili jsme na třicet stížností proti postupu tohoto policisty. Vždy šlo o extrémní brutalitu," uvedl organizátor akcí Pavel Lazecký. Vypátral, že Filipce, který je u policie dvacet let, už v roce 1988 odsoudil vojenský soud v Olomouci za zneužívání pravomoci veřejného činitele, protože použil proti dvěma mužům nepřiměřeného fyzického násilí.

Potrestal ho ale jen srážkami z platu a dnes je trest již vymazán. Ředitel policie v Novém Jičíně Karel Třetina postavil Filipce mimo službu až po několikaměsíčním vyšetřování Inspekce ministra vnitra.

Filipec napadl Sklenáka poté, co s ním muž odmítl jít na policejní stanici, aniž by bylo postaráno o kolo a psa. "Bylo to hrozný zážitek, hlavně to bylo velmi potupné. Jsem rád, že snad zvítězí spravedlnost," řekl Sklenák, který byl kvůli zraněním čtyři týdny na nemocenské.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Zdrogovaný řidič na sněhu ujížděl policistům, zapadl v závěji

Policisté na Chebsku honili zdrogovaného řidiče, který jim ujížděl po zasněžené...

Policisté na Chebsku honili zdrogovaného řidiče, který jim ujížděl po zasněžené silnici. Nakonec zapadl v závěji,...

Muž na chodbě paneláku postřelil souseda, muži měli dlouhodobé spory

Flobertkový revolver, kterým muž ze Šumperska postřelil souseda, se kterým měl...

Vyhrožováním smrtí a střelbou vygradovaly v paneláku na Šumpersku dlouhodobé spory dvou jeho obyvatel. Agresor na...

Senior v Telči srazil na přechodu pro chodce ženu a čtyřleté dítě

Taxík ženu nabral na přední část kapoty a na sklo.

Osmdesátiletý řidič osobního vozu ve čtvrtek v Telči na Jihlavsku srazil ženu a čtyřletého chlapce. Oba chodce převezli...

Najdete na iDNES.cz