Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté vyslechli prvního Čunkova svědka

  15:12aktualizováno  15:12
Policisté už v kauze Čunek vyslechli jednoho ze svědků, které během seznamování se spisem navrhla obhajoba. O ostatních navržených svědcích rozhodnou až po ukončení seznamování, tedy zřejmě na začátku června.

Renáta Vesecká si Čunkův spis vyžádala, aby mohla věc posoudit. | foto: Michal SváčekMF DNES

Kauza Jiří Čunek

"Poté, co bude ukončeno seznamování se spisem, může obhajoba nebo obvinění navrhnout další důkazy. Policejní orgán se s tím poté musí vypořádat a může, nebo nemusí vyhovět. Spis bude poté předán státnímu zastupitelství," uvedla přerovská státní zástupkyně Jana Staňková.

Dodala, že již během seznamování se spisem vyslechli policisté jednoho z navržených svědků. Doba předání spisu na státní zastupitelství se ovšem i tak může prodloužit. Svědků je totiž navrženo více, podle informací deníku Právo je jich šest až osm.

Průtahy způsobila i žádost obhajoby. Ta požádala o prodloužení lhůty k prostudování spisu. Původně stanovený čas nebyl vzhledem k obsáhlosti spisového
materiálu dostačující. Termín je tak posunut do začátku června.

Odklad kvůli dalším důkazům
Vicepremiér a šéf lidovců Jiří Čunek v tisku dříve uvedl, že si pro svou obhajobu schoval na závěr tři rozhodující svědky, kteří budou vypovídat v jeho prospěch. Jejich výslech před pár dny navrhl Čunkův advokát Eduard Bruna.

Vyšetřování mělo být původně ukončeno podle doby stanovené zákonem na začátku dubna. Přerovský státní zástupce Radim Obst, který má případ na starosti, ovšem lhůtu prodloužil na začátek května.

Jako důvod uvedl, že policisté z protikorupčního útvaru musejí v případu získat další důkazy.

Jak rozhodne Vesecká?
Vyšetřovatelé přitom čelili i trestnímu oznámení zlínského podnikatele Romana Vaškůje, který je nařkl z manipulování vyšetřování. (více zde) Podle něj se měli policisté prostřednictvím elektronické pošty domlouvat na výpovědích s korunní svědkyní Marcelou Urbanovou.

Případem se začala zabývat inspekce ministra vnitra, podle olomouckého státního zástupce však žádný trestný čin nespáchali. - více zde

Případ navíc komplikuje i to, že podle dostupných informací právní zástupce šéfa lidovců požádal, aby byla celá kauza předána z přerovského státního zastupitelství jinam. Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká si proto spis vyžádala, aby mohla věc posoudit.

Čunek je stíhán za údajné přijetí úplatku. Podle obvinění v únoru 2002 dostal jako vsetínský starosta zhruba půl milionu od realitní společnosti H&B Real za prodej většinového podílu města ve společnosti Vsetínské byty.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

V Tišnově hořel sklad klimatizací. Místní lidé neměli otevírat okna

Hasiči zasahují v Tišnově, hoří tam skladovací hala.

Třináct jednotek hasičů zasahovalo v Tišnově na Brněnsku, kde hořel sklad klimatizací o rozměrech padesát krát pět...

VIDEO: Hledá se násilník z výtahu, žena se mu ubránila pepřovým sprejem

Policie pátrá po muži, který se pokusil ve výtahu znásilnit ženu

Pražští kriminalisté hledají muže, který se pokusil znásilnit ženu ve výtahu uvnitř domu v Bínově ulici v Praze 8....

Policie zadržela v zahraničí dva podezřelé z dvojnásobné vraždy na Písecku

Policie vyšetřuje na Písecku dvojnásobnou vraždu.

Dvě osoby jsou podezřelé z dvojnásobné brutální vraždy manželů, která se stala začátkem ledna v osadě Pazderny nedaleko...

Najdete na iDNES.cz