Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté vyšetřují Berlusconiho kvůli břišní tanečnici a prostituci

  12:29aktualizováno  12:29
Italská policie vyšetřuje premiéra Silvia Berlusconiho kvůli mladé břišní tanečnici, kterou před časem šéf italské vlády vytáhl z vězení. Vyšetřování se týká prostituce a policisté se také snaží přijít na to, zda měl Berlusconi právo dostat Maročanku z policejní stanice, uvedla agentura Reuters.

Silvio Berlusconi | foto: AP

Aféra s marockou tanečnicí přezdívanou Ruby propukla loni v říjnu, když vyšlo najevo, že premiér o pár měsíců dříve volal na policejní stanici v Miláně, aby ji dostal z problémů. Tehdy sedmnáctiletá Karima El Mahrougová skončila za mřížemi kvůli krádeži.

Když pak z vězení vyšla, Itálie se bavila nad tím, jak tanečnice popsala hromadné sexuální hrátky zvané "bunga bunga" na Berlusconiho večírcích, které měl italský premiér pochytit od libyjského vůdce Muammara Kaddáfího.

Bunga Bunga v Itálii

Berlusconi si oblíbil hromadné sexuální hrátky

Mahrougová, která byla v době večírků ještě nezletilá, za účast na třech večerech prý dostala od premiéra 150 tisíc eur (3,75 milionu Kč) v hotovosti, zlaté šperky, hodinky i automobil Audi.

Nyní si na Berlusconiho posvítila policie, která se kromě podezření na prostituci nezletilé zajímá také o to, zda měl premiér právo intervenovat na policejní stanici, aby tanečnici pustili. Vyšetřování potvrdila italská prokuratura.

Karima El Mahrougová přezdívaná Ruby na diskotéce v Janově (11. listopadu 2010)

Šéf italské vlády odmítl jakékoliv provinění v případu, k čerstvým zprávám o oficiálním vyšetřování se ale ještě nevyjádřil. Jeho právní obhájci označili v prohlášení vyšetřování premiéra jako "absurdní a nepodložené". Obvinění podle nich už vyvrátily hlavní postavy případu i svědci.

Je to velmi vážné vměšování se do soukromého života předsedy vlády, uvedli právníci. Berlusconi, který je svými skandály proslavený po celém světě, už dříve přiznal, že Mahrougovou zná a že telefonoval na policii, aby jí pomohl. Pouze prý ale nabídl běžnou pomoc člověku v nouzi a odmítl, že by na policisty tlačil.

Soud částečně zbavil Berlusconiho imunity

Zpráva o vyšetřování Berlusconiho přišla pouhý den poté, co italský ústavní soud částečně omezil imunitu Berlusconiho, kterému hrozí tři soudní procesy kvůli obvinění ze zpronevěry a korupce.

Zneplatnil totiž část kontroverzního zákona o legitimní překážce, který umožňuje předsedovi vlády a ministrům, aby kvůli přílišnému zaneprázdnění vládními úkoly požádali o šestiměsíční pozastavení procesů. Žádost je možné ještě dvakrát opakovat, odklad tedy může dosáhnout délky až 18 měsíců.

Podle rozhodnutí ústavního soudu může nově o odkladu rozhodnout jedině soud, a nikoliv text v zákoně. Rozhodnutí soudu nijak neovlivní další činnost vlády, reagoval v pátek v televizi Berlusconi. "Rozhodnutí soudu nemá vůbec žádný vliv, vláda půjde dál kupředu, protože Itálie potřebuje vše kromě předčasných voleb," prohlásil.

Berlusconi a soudy

 V minulosti bylo proti Silviu Berlusconimu vedeno mnoho soudních řízení souvisejících zejména s jeho obchodními zájmy. Dosud byl vždy osvobozen nebo zbaven obvinění, protože byl případ již promlčen nebo se Berlusconi těšil imunitě jako premiér. Berlusconi vždy zdůrazňoval, že je nevinen, a označoval se za oběť levicově orientovaných představitelů justice.

Zdroj: ČTK

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Archeologové objevili skrytý tunel pod berlínskou zdí, zasypala ho Stasi

Žena opouští šachtu při útěku do Západního Berlína (5. října 1964)

V německé metropoli archeologové před několika dny odkryli přes padesát let ukrytý tunel, který vedl pod berlínskou...

VIDEO: Češka přihlížela kontrole kufru, ve kterém Pákistánci našli heroin

Zatčení Terezy v Pákistánu s 9 kg heroinu

Na internetu se objevilo video natočené mobilním telefonem z průběhu kontroly zavazadel Češky Terezy H., která byla...

Silná exploze v belgických Antverpách zabila dva lidi a čtrnáct zranila

Silná exploze v Antverpách na severu Belgie, při které byly v pondělí zničeny...

Pondělní exploze v Antverpách na severu Belgie si vyžádala dva mrtvé a čtrnáct zraněných. Příčina není známa, zřejmě...

Najdete na iDNES.cz