Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté: Vraždu Zimmermanna si objednala jeho žena

  16:19aktualizováno  16:19
Praha - Vraždu majitele domu v Jugoslávské ulici v Praze Vinohradech Ladislava Zimmermanna, který byl zastřelen 27. prosince 1998 v restauraci McDonald's v pražské Vodičkově ulici, si objednala jeho žena Martina. Potvrdili to policisté, kteří zadrželi jak Zimmermannovou, tak jednoho z dvojice nájemných vrahů. Po druhém stále pátrají.

Zadržený muž i žena jsou ve vazbě. Oba jsou již obviněni z vraždy, stejně jako druhý muž, ten ale v nepřítomnosti. Policisté zároveň potvrdili, že tito dva nájemní vrazi také zastřelili osvětlovače Národního divadla Jindřicha Vítka loni 12. dubna v průchodu jeho domu v Masné ulici v Praze 1. Z tohoto činu je už také obvinili. Detektivové prošetřují, zda muži nemají na svědomí i další případy.

Jednapadesátiletého Zimmermanna soud v březnu 1998 odsoudil k dvaadvaceti měsícům vězení za porušování domovní svobody, výtržnictví, omezování osobní svobody a neoprávněný zásah do práva k bytu nebo nebytovým prostorům. Už v červnu stejného roku jej však propustil na svobodu, protože si Zimmermann před rozsudkem odseděl už devatenáct měsíců ve vazbě.

Podle soudu Zimmermann svým nájemníkům všemožně znepříjemňoval život. Konflikt mezi ním a obyvateli domu vyvrcholil v noci 13. října 1993, kdy je Zimmermann nechal za asistence policie a hasičů urychleně vystěhovat. Jako důvod mu posloužilo nepravdivé tvrzení, že v domě se z neznámých příčin stala nebezpečná havárie schodiště.
Zimmermann se však kvůli majetku hádal i se svojí manželkou. Její firma Kentucky pronajala v domě v Jugoslávské ulici v roce 1996 prostory společnosti Solitare. Zimmermanan loni v listopadu společnosti Solitere vyhrožoval násilným vyklizením a odůvodnil to neplacením nájemného od Kentucky. Představitelé firmy Solitaire tehdy uvedli, že za celou věcí může být podvod ze strany manželů Zimmermannových.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vzácná dlažba na budějovickém náměstí je po odstranění kluziště zvlněná

Zvlněná dlažba na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Hrboly...

Propadlá dlažba a poškozené žulové kameny zůstaly na českobudějovickém hlavním náměstí po odstranění venkovního...

Babiš: Pokud bych byl zásadní překážka, nemusím být za každou cenu premiér

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Šéf ANO Andrej Babiš řekl, že o tom, kdo by měl sestavovat vládu, rozhodne vedení hnutí. „Podvolím se hnutí. Pokud bych...

Armádní laboratoř zkoumá munici, její životnost prodlouží až na 45 let

Likvidace vyřazené armádní munice v areálu muničního skladu v Týništi nad...

Největší český armádní muniční sklad v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku disponuje jako jediný v Česku speciálními...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz