Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté rozbili gang bulharských kuplířů

  18:10aktualizováno  18:10
Chomutov, Praha - Gang bulharských kuplířů, který provozoval několik nočních klubů na Chomutovsku, se podařilo rozbít policistům. Skupina měla úzké kontakty na bulharského pasáka Cvetomira Belčeva, kterého soudci poslali za obchodování se ženami za mříže na deset let už v roce 1999. Mezi členy nyní rozbitého gangu patřily navíc i dvě ženy - Belčevova manželka a jeho matka.
Zásah policie proti bulharským kuplířům - Cvetomir Belčev

Zásah policie proti bulharským kuplířům - Cvetomir Belčev - Cvetomir Belčev. | foto: Policie ČR

Zásah proti bulharským kuplířům, který policisté nazvali Smet, začal ve středu v noci. Policie vtrhla celkem do čtyř nočních klubů na Chomutovsku, zároveň ale provedla razii v několika soukromých bytech.

„Zadrželi jsme celkem deset členů gangu. Dva jsou Češi, zbylí jsou cizinci. Zároveň jsme zajistili jedenáct dívek, které pro skupiny pracovaly,“ uvedla Blanka Kosinová, tisková mluvčí policejního prezidia.

Činnost dobře organizovaného gangu byla ale mnohem rozsáhlejší. Policisté ji mapovali ve spolupráci se svými kolegy v Bulharsku rok a půl. Skupina také totiž vyvážela dívky kvůli prostituci i do Německa, Rakouska a Španělska. Celkem pro ni mělo pracovat až padesát mladých žen.

Hlavou skupiny je podle policistů devětatřicetiletý cizinec, v České republice měl povolení k trvalému pobytu. Ten velmi často komunikoval právě s Cvetomirem Belčevem, který si odpykával trest ve věznici v Rýnovicích na Jablonecku. Gangu se podařilo proprašovat mu do vězení mobilní telefon, navíc spolu komunikovali písemně i osobně.

Akce proti bulharským kuplířům na severu Čech

listopad 1997

Policie při své akci nazvané Úder zasáhla proti bulharskému gangu, kterému velel Cvetomir Belčev. Dobře organizovaná skupina provozovala noční kluby na Teplicku a Chomutovsku. Policistům se při razii podařilo zatknout jen níže postavené členy gangu, Belčevovi a jeho pravé ruce Emilu Dossevovi se podařilo ještě před razií uniknout do zahraničí. Belčeva se nakonec podařilo zatknout policii v Polsku a byl odsouzen v České republice na deset let vězení. Dossev stále uniká.

květen
2002

Při akci pojmenované Smet zatkli policisté deset členů organizovaného gangu kuplířů - osm Bulharů a dva Čechy. Někteří členové skupiny působili už v gangu Cvetomira Belčeva - například jeho manželka a jeho matka. S Belčevem, který je nyní ve vězení, komunikovali lidé z nové skupiny přes mobilní telefony.
„Kontakty mezi Belčevem a skupinou zajišťovala i jeho manželka a také jeho matka. I ona byla před lety společně se svým synem za obchodování se ženami odsouzena. Trest si ale už odpykala a v trestné činnosti dál pokračovala,“ uvedl jeden z policistů, který na případu pracoval.

„Matce se zatím podařilo uniknout, ještě před akcí Smet odcestovala do Bulharska. Tam by ji ale měli zatknout naši tamní kolegové,“ dodal.

Belčeva už nechala vezeňská služba převést kvůli vyšetřování do věznice ve Valdicích.

Policisté zatím všechny zadržené členy gangu obvinili z kuplířství, obchodování se ženami a zločinného spolčení. Za tyto trestné činy byli v roce 1998 odsouzeni i všichni členové Belčevova gangu. Toho nyní navíc obvinili policisté znovu. Všem obviněným hrozí až deset let vězení.

Kriminalisté neupřesnili, jakou částku mohla skupina obchodováním se ženami vydělat. „Našli jsme ale při zásahu i deníky s evidencí zisků z prostituce. Případ dál prověřujeme,“ uvedla mluvčí Kosinová.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...Další z rubriky

JAK SE ZMĚNILI ŘIDIČI: Končící pruh nebo červená mnohé nezastaví

Jízda na červenou

Tresty od soudu na mnoho let do vězení za agresivní jízdu na silnici či dálnici jsou dnes téměř pravidelností. Je to...

Uchazeči o Hrad mají obavy z terorismu, někteří by znovu zavedli vojnu

Debata osmi prezidentských kandidátů o obraně, bezpečnosti a zahraniční...

Především o obraně, bezpečnosti a zahraniční politice debatovalo v úterý večer osm kandidátů na českého prezidenta v...

VIDEO: Ústí zbouralo poničený soukromý dům, peníze za demolici bude vymáhat

Demolice požárem poškozeného domu v Marxově ulici v ústeckých Předlicích.

Demoliční bagr v úterý zlikvidoval dům v ústecké čtvrti Předlice, který se v březnu částečně zřítil po požáru. I když...Najdete na iDNES.cz