Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté, kteří měli bít Romy, vyvázli bez trestu

  10:19aktualizováno  10:19
Policisté ukončili vyšetřování zásahu městské policie na hřbitově v ústecké čtvrti Střekov. Tři mladí Romové, kteří na strážníky podali loni v listopadu trestní oznámení, tvrdili, že je strážníci zbili, když si v noci hráli na hřbitově.

Na hřbitov jsme lezli, protože jsme si tam chtěli prostě zablbnout, tvrdí Romové. | foto: Martin AdamecMF DNES

Strážníci je prý měli mlátit, nadávat jim do černých sviní a pak je nutit běžet asi kilometr před policejním autem. - více zde

Policie v průběhu šetření podezřívala jednoho ze strážníků ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Ve čtvrtek ale policejní mluvčí oznámila, že se strážník žádného porušení zákonů při zákroku nedopustil.

"Policie kvalifikuje danou událost tak, že zde nebyla naplněna skutková podstata žádného z trestných činů. Ve věci oznámení mladíků na zákrok městských strážníků bude tato věc postoupena na vedení Městské policie v Ústí k dalšímu posouzení," uvedla ústecká policejní mluvčí Veronika Beranová.

"Na hřbitov jsme lezli, protože jsme si tam chtěli prostě zablbnout. Strašit se tam, honit se a tak. Já vím, že to byla hloupost, ale zase jsme, myslím, neudělali nic tak hrozného, aby nás policajti museli takhle zbít," vysvětloval, co dělal v noci na hřbitově, jeden z mladíků, osmnáctiletý Petr Dani.

Mladí Romové, kteří se bavili na hřbitově, byli obviněni ze spáchání přestupků. Všichni, kterým již bylo více jak patnáct let, se před přestupkovou komisí ústeckého magistrátu budou zodpovídat za rušení veřejného pořádku a jeden z mladíků, kteří podali trestní oznámení, navíc z podání křivého vysvětlení.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policista Petržílek prohrál soud s prezidiem. Jeho sesazení bylo oprávněné

Elitní policista Jan Petržílek (vlevo) u Městského soudu v Praze (17. ledna...

Policista Jan Petržílek byl z postup šéfa analytického odboru protikorupční policie odvolán oprávněně. Rozhodl o tom...

Kárný senát snížil ústeckému soudci plat za manipulaci s protokolem

Soudce René Příhoda u Krajského soudu v Praze

Kárný senát Nejvyššího správního soudu snížil soudci z Ústí nad Labem Renému Příhodovi plat o 15 procent na pět měsíců....

Vítr lámal stromy, několik jich spadlo na auta u karlovarských hotelů

Vítr v Karlovarském kraji lámal stromy, ty spadly na několik aut.

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele aut zaparkovaných před karlovarskými hotely i na dalších místech v kraji. Při...

Najdete na iDNES.cz