Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté krmili neonacisty klobásami a čajem

  1:27aktualizováno  1:27
Za to, že jim policisté překazili plánovaný pochod okolo židovských památek v Praze, teď neonacisté chystají odvetu. Už si najali právničku, která má dokázat, že se policisté k zadrženým neonacistům chovali v rozporu se zákonem. To šéf pražských policistů Petr Želásko odmítá.

Policisté předvedli na služebny stovky neonacistů. | foto: Čeněk TřečekiDNES.cz

O zadržené bylo podle něj postaráno dobře, dostali klobásy a teplý čaj. Nárok na ně však neměli úplně všichni zadržení. Jen ti, jejichž pobyt na policejní stanici byl delší něž šest hodin. Přesně, jak ukládá zákon.

Jak takové stravování pro "hříšníky" vypadá? Protože služebny nebývají vybaveny kuchyňkou a nemají ani žádné speciální "spižírny" na jídlo pro zadržené, většinou stravu obstarávají až podle potřeby.

Policisté to platí ze svého
Policista vyběhne někam do samoobsluhy a často ze svých peněz koupí nějakou uzeninu a pečivo. Pak si to nechá proplatit. Výhodu mají lidé, kteří jsou zadrženi na služebně, kde mají policisté například mikrovlnnou troubu.

Pokud budou policisté vstřícní, je pravděpodobné, že jim párek nebo klobásu i ohřejí. Ostatní mají smůlu. Dostanou jídlo studené. Minulou sobotu to bylo jiné. Do služeben, kde byly větší skupiny demonstrantů, rozváželo jídlo speciální policejní auto. To také zásobovalo jídlem policisty.

"Lidé od policie, kteří zajišťují při těchto bezpečnostních akcích jídlo pro naše muže, se nezastavili do čtyř do rána," řekl Želásko. Jen tam, kde měli zadržených, kteří na stravu měli nárok, jen pár, vyběhli do obchodů policisté.

"Většinou to prostě řeší jednorázově. V tomto množství zadržených nás to ovšem zaskočilo," dodal šéf pražských policistů. "Těch, kteří na jídlo měli nárok, bylo víc, než jsme čekali. Nakonec jsme museli klobásy s čajem a pečivemrozvážet do služeben," přiznal Želásko. Takže samé klobásky.

Na výběr víc jídel nebylo a ani to nebývá běžné. Případní vegetariáni se tedy museli smířit jen s teplým čajem a pečivem. "Pokud někdo řekne, že nejí maso, tak mu ho nekoupíme. Pak dostane třeba pečivo se sýrem. Nikdo ale nemůže čekat, že policista poběží pro speciální stravu do speciálních obchodů," popsala pracovnice tiskového odboru pražské policie.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Dbalého pustili z psychiatrie, další sledování už podle znalců není třeba

Vladimír Dbalý při příchodu k pražskému městskému soudu.

Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, který je podezřelý z korupce, ukončil soudem nařízený pobyt...

Policie viní z terorismu bývalého imáma z Prahy. Jeho bratr válčí v Sýrii

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila z terorismu první tři Čechy. Jedním z nich je bývalý pražský imám Sámer Shehadeh, o nějž se již dříve ...

VIDEO: Razicí štít Viktorie rozebírají, zatím pro něj není využití

Razicí štít Viktorie, který se prokousával zeminou u Plzně pro stavbu...

Razicí štít Viktorie, který na okraji Plzně prorazil dva tubusy nejdelšího železničního tunelu v České republice, už...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz