Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté dopadli zloděje ze sportovišť

  20:39aktualizováno  20:39
Pardubice - Prostředí, ve kterém gang kradl, si bylo vždy podobné. Tělocvičně plné sportujících lidí se vyhnuli velkým obloukem a zamířili do opuštěné šatny na chodbě plné skříněk či věšáků s oblečením a peněženkami, mobilními telefony a klíči od aut. Když bylo zamčeno, vyhoupli se do šaten větracími okénky.

Takhle se během posledního zhruba roku a půl vloupali do téměř třiceti škol či sportovních zařízení v Pardubicích i dalších místech ve východních a středních Čechách. Celkem shromáždili lup za asi tři miliony korun.

„Případy, kdy sportující lidé přicházeli v šatnách sportovišť o své osobní věci, se objevovaly na Pardubicku ale i v sousedních okresech východních a středních Čech od konce roku 2000,“ uvedla mluvčí pardubické policie Hana Fojtíková. S peněženkami a mobilními telefony mizely sportujícím podle mluvčí často i klíčky od automobilů.

Tři muži z Pardubicka a Královéhradecka, kteří jsou podle policie pachateli krádeží, jsou nyní již za mřížemi. „Celkem kradli v dvaceti osmi případech. Převážně to byly krádeže vloupáním do tělocvičen a zimních stadionů. Například v Pardubicích vykradli šatnu malého zimního stadionu a šatny u tělocvičen vysoké školy na Stavařově a jedné základní školy v Polabinách,“ poznamenala Fojtíková.

Automobilů zaparkovaných před sportovišti si skupina zlodějů odvezla celkem osm. „Auta odváželi do stodoly nedaleko Hradce Králové, kde je dva ze zadržených mužů demontovali.

Získané náhradní díly pak trojice pomocí inzerátů rozprodávala,“ sdělila Fojtíková. Podobně skupina lupičů prodávala i mobilní telefony a další cenné věci. Předmětů, které šly ztěží zpeněžit, jako například prázdné peněženky, se muži zbavovali nezvykle. „Házeli je do Labe,“ sdělila mluvčí.

Policistům, kteří nyní tři muže ve věku kolem třiceti let zatkli, se podařilo zachránit i část ukradených věcí, například rozebraných automobilů. Trojice zadržených, kterým policisté sdělili obvinění z trestného činu krádeže, je teď v cele předběžného zadržení. Jeden z mužů byl podle policistů pro stejný prohřešek trestán již v minulosti. „Vzhledem k velkému rozsahu krádeží jim hrozí až osm let vězení,“ sdělila Fojtíková.

Jakým způsobem policisté organizovanou skupinu lupičů dopadli, odmítla tisková mluvčí sdělit. „Mohu jen říci, že to bylo díky trpělivé a mravenčí práci kriminalistů. Stopy, které nás k nim přivedly, neprozradíme. Dali bychom tak návod jiným,“ sdělila pouze Fojtíková.
 
Již před časem však prozradila, že policisté brzy věděli, že krádeže má na svědomí jeden pachatel či skupina. "Nevíme, jestli je jeden, nebo má komplice, ale vždycky pronikne do šatny větracím okénkem. Navíc vždy hodně riskuje, řádí v šatně ve chvíli, kdy se vedle cvičí a nemůže si být jist tím, že ho někdo překvapí," uvedla letos v lednu mluvčí Fojtíková.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policie zadržela v zahraničí dva podezřelé z dvojnásobné vraždy na Písecku

Policie vyšetřuje na Písecku dvojnásobnou vraždu.

Dvě osoby jsou podezřelé z dvojnásobné brutální vraždy manželů, která se stala začátkem ledna v osadě Pazderny nedaleko...

VIDEO: Seniorka si na poště odložila obálku s penězi, někdo ji sebral

O obálku s penězi přišla devadesátiletá žena, která si ji na poště v Sokolově...

O dvacet tisíc korun přišla devadesátiletá žena, která si na poště v Sokolově odložila obálku s penězi na psací pult,...

Chlapec vypadl z lanovky v osmimetrové výšce. Zraněný díky sněhu není

Lanovka na šumavském Zadově.

Sedmiletý chlapec v neděli odpoledne vyklouzl ze sedačkové lanovky Kobyla v Zadově na Prachaticku. V osmimetrové výšce...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz